Moj profil Nastavitve Odzivi Pogovori Najljubše Odjavi se

Forumi /

Lepota, stil, zdravje /

Zdravje /

aritmija - kake izkušnje?

No, jaz se bolj ali manj spopadam s tem že nekaj let...Bila na pregledih, dobila neke tablete in baje ni nič nevarnega. Imam nekaj časa mir, nato pa spet udari tako kot danes. In spet me vrže iz tira, ko srček preskoči utrip, nato pa še nekaj ur hitreje ali močneje utripa ( verjetno zaradi strahu in ker kar naprej preverjam in poslušam pulz ). Danes mi umirjanje ne gre od rok. Grem ven na sprehod, upam, da bo bolje. Še kje kaka sotrpinka s kakšnim nasvetom? Lep dan punce !
2014 04 08
Tudi jaz imam ta problem..zdaj poleti dobim holter itd. to se včasih zgodi..in tudi sama sem neprestano tipala srce :) moraš pa vedet..da če postaneš preveč panična, ko ti preskoči se ti stanje poslabša..jaz sem rabila veliko volje in moči, da sem paniko začela kontrolirat..potrjujem, da ko sem bila panična je bilo slabše in ko sem se pomirila je bilo ok..ampak včasih se ti pač nabere ogromno stvari in skrbi pa vedno ne moreš biti odločna..ampak glavo gor..treba se je naučiti živeti s tem..žal.. aia stara sem 25 let..da neboš mislila, da sem že kakih 50 let ;)
2014 04 08
Jaz tud nisem se za v staro saro, se mi je zacelo v zacetku 20.let in je res, da je treba cim manj mislit, a vedno ne gre.Vcasih po glavi roji, kaj ce ne neha? Jaz sem mela 24-urni holter dvakrat, obakrat je blo OK nic posebnega.Smo pa baje nekateri bolj dovzetni kot drugi.Lep pozdrav!
2014 04 08
mm res je ja..meni se je tudi začelo po 20 letu bolj pogosto, kot do tedaj.. neha tako vedno..če pa se ne neha pa treba k dohtarju in potem se to uredi.. je pa res, da ni prijetno..in da lahko pride kadarkoli..na žalost..ampak dokler je samo še tako potem pač naj bo..so še hujše stvari..Lp
2014 04 08
... Joj, jaa poznano. Sem dve leti jemala beta blokatorje. Ful mi je srce nabijal, skoz sm mela roko na zapestju, pulz 130 na minuto, čist švoh bla. In še panične napade mela. Pol so mi odkril bolezni ščitnice (btw, če si še nis dala pregledat ščitničnih hormonov, si jih za vsak slučaj daj) in sem bla zdravljena. Skratka zdej sem čist okej. Tud moj srce je okej. Je pa res, da sm na antidepresivih.
2014 04 11
Živjo! Da še jaz povem svojo izkušnjo. Jaz sem tudi imela fuuul težav, samo da je bil kakšen stres mi je še vse nabijalo in preskakovalo :( pri kardiologu ni nič pokazalo, 2x sem mela tisto napravico gor cel dan, pa tudi ni blo nič videt. Hormoni so bli ok. Ampak mi je blo pa grozno, sploh na kakšnem avtobusu, ali pa med ljudmi, v službi... Potem pa sem popolnoma nehala piti kavo in prave čaje in so se mi stvari fuuul popravle. Zdaj pa sem začela še redno meditirati (TM - meditacija), pa se sploh ne zgodi več, da bi mi preskakoval srček. Pomoje je to pri nekaterih, ki smo bolj "občutljive narave" precej s stresom povezan. Taka je moja izkušnja. Lp :*
2014 04 27
No, meni pa so se tele aritmije začele v prvem letniku srednje šole in se velikokrat ponavljale... nikoli ni samo nehalo tako da sem vedno ostajala v bolnišnici in so me komaj porihtali nazaj v normalen ritem. Vsak mesec druga zdravila, in vedno nova zgodba, ko niso več pomagala. Odločili smo se za poseg-ablacijo, pri katerem so mi šli z katetri v žilo v nogi, pa vse do srca. Vse pri polni zavesti, dve uri so me špikali po srcu in nazadnje le našli izvir teh preskakovanj ritma. Nardili so kot en umeten infarkt, če povem po domače, pač skurli tisti del živca ki ni prav prevajal impulza. Od takrat nimam težav, oz če že, so zelo minimalne. Včasih malo preskoči, nadaljuje se pa ne več. Vem da te ekstrasistole nastanejo ob stresu, predvsem psihičnem in se poskušam čim bolj "u izi" nosit. Ampak sem že po naravi bolj "razmišljujoča", bolj se sekiram za vsako stvar in jaaa, smotano smotano ko kej butne pri srčku. Možgani so ena smotana reč, ne smemo se pustit [:rezoc]
2014 12 16
uf..res aljana? to tudi lahko nardijo? ker doli vrežejo tudi takrat (pri zavesti..) ko čistijo žile zaradi infarkta ali pa samo zato,ker so zamašene... no, tega pa nisem vedela [:sokiran]
2014 12 17
ja, ja, to je isti princip :)
2015 01 12