Moj profil Nastavitve Odzivi Pogovori Najljubše Odjavi se

Forumi /

Lepota, stil, zdravje /

Moda /

Punce, povejte prosim svoje mnenje...

Punce, opisala vam bom določeno situacijo, zanimajo pa me vaša mnenja - kaj si ve mislite o vsem skupaj... S punco sva opravili menjavo. Pošljem čisto nove čevlje, dobim eno ok majčko in dve nenosljivi jopici- ena ima v predelu pazduh madeže od potu/deodoranta, druga po večji površini obarvane madeže. Ena je zmuckana, druga že nekoliko sprana, obe vidno nošeni. Predstavljeni sta bili kot novi/skoraj novi, a vsi vemo, da takšni madeži ne nastanejo že ob enkratnem nošenju. Punci takoj javim, se kulturno opraviči, prevzame odgovornost in prosi, da ju operem, ter če ne bo ok, naj bi nakazala denar ali pa da si izberem kaj drugega. Operem, madeži niso šli stran. Drugega pri njej nisem našla kar bi mi odgovarjalo. Kar naenkrat napiše, da je skoraj nemogoče, da bi bilo kaj narobe s oblačili in napiše naj artikle pošljem nazaj in da ona pošlje moj artikel. Sem se strinjala, napišem pa še naj v paket doda vsaj za stroške ptt-ja, kajti ni šlo za mojo krivdo...Samoumevno je,da bi mi pripadalo povrnitev obeh poštnin- prve, ko sem svoj artikel poslala in druge, ko sem ji nazaj poslala njene stvari. A sem rekla ok, bom rekla le za povrnitev ene poštnine. In potem se je začelo...
2015 08 27
...da ona ne bo vračala stroškov, da sem lahko zadovoljna da mi bo sploh vzela nazaj stvari,ker dela po načelu videno - kupljeno (mimogrede, a se ne reče temu zavajanje, če prodajaš nekaj pod novo kar pa je daleč od tega?)... in nato še, da ona je poslala ok stvari (dan prej je napisala, da je stvari dobila od kolegice in da jih ni dobro pregledala, a nato napiše da je stvari dobro pregledala pred parkiranjem). Prevzame krivdo, ko pa omenim povračilo stroškov so bila pa kar naenkrat njena oblacila brez napak. Povejte mi prosim, a sem jaz butasta ali kaj? A ne bi morala že ona sama od sebe reči,da bo povrnila poštnino? Zakaj bi jaz plačevala 4,50 eur poštnine, a nimam nič od trga, le stroške? Vem, da večini je to samoumevno, niti ni treba razpravljati o tem.. Če je moja krivda valda ne bo drug plačeval za mojo napako. Ali ni tako?
2015 08 27
Ma te menjave so tko 1x si vesel drugič razočaran.. Sem že tudi imela primer ko mi je poslala krvavo jopco.. Pa sm jo čakala cela 4 tedne.. :D in je pol po 4 tednih ugotovila da tud ona nebi imela moje majčke ker ji kao ni ok... A takoj ko jo je dobila mi je pisala kako ji je všeč..... Tko da ja 1x dobiš kaj lepega drugič izgubiš.. Je pa logično ja da če je njena napaka da pač povrne poštne stroške.. [:nasmeh]
2015 08 27
Ne razumem tega razmišljanja... Rečem le za del poštnine (čeprav bi to morala že sama reči, da bo poravnala) in potem pravi da kako lahko rečem, da se da vse zmeniti, če sama postavljam pogoje???!! [:sokiran] Saj povračilo ptt-ja je itak samoumevno, to niti ni stvar razprave. dogovarjamo se pa lahko ali mi bo za artikel plačala, ali ga bo nazaj poslala ,ali bom kaj drugega vzela,....To se pa lahko dogovarja,mar ne? A ve ne bi pričakovale isto? Ali sem samo jaz tako zelo nemogoča?
2015 08 27
Hja to so zdaj neki bedni poskusi, še dobro, da ti ni napisala, da so tudi tvoji čevlji zanič (namreč tako se potem ene začno lagat, ko napišeš, da njihov izdelek ni tak kot so obljubljale). Tudi meni se je to že parkrat zgodilo ampak sem potem vsakič požrla tisto poštnino, ker sem bila lahko samo vesela, da sem s prijaznostjo in vztrajnostjo vsaj to dosegla, da sem dobila stvari nazaj. Ene dvakrat je bilo pa tudi tako, da sem stvar poslala nazaj, svoje robe pa nikoli nazaj dobila. Tako, da sem raje pojedla tist denar kot, da bi še kaj zahtevala, ker moraš vedet, da punce, ki take stvari pošiljajo naokoli (ne rečem, če je pomota, napaka, tudi meni se je že to zgodilo, ampak sem se vedno opravičila in smo se normalno dogovoili) niso poštene in bodo naredile vse, da bo po njihovo. Torej, da stvari ne dobiš nazaj, še kakšen negativen odziv fašeš v zameno. Da ne govorim o kakšnih, ki so že načrtno umazale izdelek (ker sem imela ravno fotografije preden sem poslala), samo zato, da so lahko potem izsiljevale, se repenčile, dale in grozile z negativnimi odzivi. Ampak kaj češ, dokazat jim ne moreš.
2015 08 27
Ena_30, to pač dobimo nazaj tiste, ki smo prijazne in se skušamo zmenit. Najbolj očitno pali to, da se takoj repenčiš, začneš grozit s policijo, napišeš 2 negativna odziva še preden oseba uspe odgovorit. To je očitno edini način. Jaz se isto ravno že 14 dni bockam z eno s katero sva zamenjali in mi je dala stvar s pretečenim rokom uporabe, s tem, da sem jo še pred tem izrecno vprašala kakšen je rok uporabe. Je pogledala samo za dve škatli, ne za vse tri. Ji vse lepo napišem in vprašam kako se bova zdaj zmenili, ali doplačilo, ali si lahko izberem kaj drugega. Niti besede opravičila, izmikanje, neodgovarjanje po 5 dni, potem mi je pa 4x napisala, da sem sama kriva, ker bi lahko pogledala (bil je osebni prezvem, avto sem pustila sredi ceste in nisem imela časa, da vse pregledam - sem to naredila takoj, ko sem prišla domov v 10minutah in ji napisala). Tako, da je sedaj zvrnila krivdo name, češ, da jaz nisem pogledala. A ona daje naokoli pokvarjeno robo. Sem ji šla toliko na roko, da sem rekla, da bi vzela nekaj drugega. In ji 3x predlagala, da naj še kaj naloži, ker je imela samo 7 artiklov naloženih. In spet 3 dni nič odgovarjanja. Zdaj sem pa spet sama kriva, ker mi je rekla naj pogledam.
2015 08 27
Vmes nekaj dni sploh ni odgovarjala kljub temu, da je bila vpisana, šele, ko sem ji dala negativen odziv, je odpisala. seveda z grožnjo, da mi ga bo vrnila in s tem bom imela jaz večjo škodo, ker se mi bo pokvaril procent. ona bo s tremi odzivi lepo naredila nov profil in boli jo kurac. Ena_30, torej kaj hočem povedat je, da nas nekatere to, da smo normalne, prijazne in se skušamo zmenit na koncu tepe po hrbtu. Res ne razumem ljudi, ki takole prinašajo druge naokoli. Upam, da rešiš situacijo.
2015 08 27
Ja,saj to je to. Zdaj vse obrača name...kako sem jaz grozna pa to...še kako bi bila marsikatera hvaležna, da bi lahko povrnila le del ptt-ja, ne celega... S tem, da pozor - gospa moj artikel se niti poslala ni (jaz sem ga pripravila tisto minuto, ko je napisala da najbolje da si stvari pošljeva nazaj)... Pač,pravi da bo najprej počakala na njene stvari... Ma šokantno, res. Samo evo, jaz pe nisem tak človek da bi kar tako pustila, potem te imajo pa za norca. imam mogoče malo sreče, da sem zdaj v takšni službi kjer mi lahko služba fajn pomaga pri takih stvareh...
2015 08 28
Je pa fascinantno to da že precej punc me je prosilo za pomoč, da jim pomagam dobiti nazaj ali denar ali artikel in vedno z veseljem pomagam...in ti veselo pomagaš drugim, na koncu pa še sam naletiš na isto...
2015 08 28
Ja te so mi pa tudi najboljše, da moreš ti poslat, ker kao ne zaupa. A jaz nekaj odzivov, ona pa 4. Kdo je tu bolj verodostojen? No vidiš, jaz pa vas občudujem take, ki se potem borite in dejansko kaj dosežete. Jaz imam bolj slab izplen. Je pa zanimivo tudi to, da sem imela več takih problemov pri nakupih kot menjavah. Evo ravno ta mesec ponovno, me je ena smrklja prinesla okoli in mi za 40eur prodala pokvarjene kozmetike in podobno. Tudi ignor, zdaj si je lepo naredila nov profil in hara dalje. Sem se pa takrat dobila z njeno sosedo tako, da nisem vedela ne kako je njej ime, kako zgleda nič. Potem sem še celo po ovinkih izvedela, da je Pia, meni se je po smsu predstavila kot Maja. No potem je očitno naletela še na eno mino in mi je napisala, da mi bo povrnila polovico kupnine, ker jo je tudi ena punca napadla in ona misli, da sva midve povezani in vodiva witch hunt nanjo (i wish). In potem ni bilo nič od tega, sem ostala brez vsega denarja, stvari pa vrgla v smeti. je pa tudi ona potem grozila z odzivi nazaj in bila zelo nesramna. Tu sem pa zdaj sama kriva, da nisem potem kaj bolj aktivno postopala. No morda pa se res spravim in napišem kakšno pismo staršem. Po drugi strani me je pa tudi strah, da izve kdo sem in me še kaj osebno gnjavi, nadleguje. Potem raje pustim tisti denar in upam, da karma opravi svoje. Morda je pa tudi ta pristop napačen. No kakorkoli, ti kar vztrajaj in upam, da čim bolje rešiš. Je pa to nekako "occupational hazard", da je vedno eno določeno število ljudi, ki so pokvarjeni in če imaš 100 dobrih sodelovanj, slej ko prej pride kakšno slabo. Tako se jaz malo tolažim no :D
2015 08 28
Ja seveda da bom vztrajala. Še vedno sem, vedno se je obrestovalo. Je pa res, da imam pomoč kar pa veliko pomeni. Drugače sem umirjena, prijazna oseba, samo če pa kaj ne maram so pa te zadeve... Ko punce delajo vse živo in mislijo da jih ne morejo doleteti nobene posledice... Potem pa prideš... nepričakovano, nenapovedano, velikokrat najraje že takrat ko mine nekaj časa in so že 100% da je to pozabljeno...in jim dokažeš nasprotno - da niso nedotakljive... In potem ta njihov pogled, šok, sram - neprecenljivo, samo še za posneti. Slabše pa itak one potem ok odnesejo, ker imajo ponavadi potem še malo večji znesek za poravnati, kot pa bi bil če bi bile normalne in to takoj, odraslo uredile. Samo ne, treba probati, če bo šlo čez... Ja prav, pa sprobavajte. Samo zakaj se punce toliko glede negativnih odzivov sekirate?? ker to pa ful opažam... Imajo negativno izkušnjo pa ne napišejo odziva ker se bojijo da ga bodo nazaj dobile... saj jaz imam prav tako vse odzive zaradi tega, ker sem ga najprej jaz napisala. Samo se ne obremenjujem. Saj vsak razbere kateri odziv je realen in kateri le posledica vračanja slabega odziva le zato, ker ga je nekdo sam dobil..
2015 08 28
Je se čisto strinjam z #hokuspokus in ostalimi komentarji punc tukajle. #ena_30 Ali naj ti punca lepo nakaže/pošlje denar za nove čevlje oz. pošlje prvo ona prejete čevlje vključno z tvojimi stroški pošiljanja v obe smeri, po prejetju pa ji ti lepo še pošlješ te 3 majčke nazaj. Ker tole gre za čisto sprenavedanje:( Tudi meni to stopi na žulj. Enako jaz ob osebni menjavi že parkrat dobilat dobila "zanimivo ohranjene" artikle - ki so bile samo še za v smeti. Ni dobro na slepo verjeti....Ne vem kako imajo punce lahko tak obraz, da kaj takšnega pošiljajo preko pošte, in hujše še za tiste ki osebno kaj takšnega prinesejo. Ok, se lahko zgodi, ampak človek hitro oceni ali je bilo namerno to izpeljano ali morebiti res spregledano kaj. Vso srečo [:ljubek]
2015 08 28