Moj profil Nastavitve Odzivi Pogovori Najljubše Odjavi se

Forumi /

Lepota, stil, zdravje /

Zdravje /

Migrenski napadi :( /// Bioenergija /// Obala

Predvidevam, da nisem edina, ki ima težave z migreno. In me zanima kako vi ''rešujete'' bolečine v glavi? Imam migrenske glavobole vsaj 7 dni v mesecu. Precej močne tako da me vsak manjši hrup moti... Tablete mi ne pomagajo. Ponavadi si ruto na trdno zavijem - okoli glave in se namažem s konjsko mastjo.. Ampak ja seveda takšen nemoreš iti med ljudi.. Sem pa govorila z eno gospo ki je bila v čakalnici pri zdravniku in je menda kot mlada imela grozne glavobole potem je pa začela hoditi k bioenergetiku na obalo. Saj menda dela zgolj na področju glave.. Vam je to kaj poznano? Nikakor ne najdem kontakta...
2015 10 26
O super hvala. Ja vse lahko vpliva :) tudi zobje - in sploh ni nuja da te zobje bolijo... Imela sem nekakšno vnetje zobne korenine nič ni bolelo le bezgavke so mi non stop zatekale s tem me je posledično bolela tudi glava. In so me dali na miljon preizkav in vse ok na koncu pa pridemo do ugotovitve da je kriv en zob ...
2015 10 26
Kaaaj? :) :) No, tudi tole je popolnoma nova informacija :) A jaa, še to, jaz sem šla na reiki tečaj pri gospe Editi Tomič, dela tudi vse vrste zdravljenj, ampak ta gospa je res super. Čisto tako omenim, če iščeš kaj v alternativi. :)
2015 10 26
Drage moje sotrpinke:) To je po svoje prav žalostno kolko ljudi mučijo te migrene, tisti ki jih nimajo pa si navadno sploh predstavljat ne znajo kako je..si bled ko stena, brez energije, slabo ti je, glava te boli z vseh strani, hrup, svetloba, vonj motijo...vse kar je možno v glavnem:/ Jaz si svoje lajšam s kapljicami 31 od JUSTA, in sicer tako da se namažem po sencih..čim večkrat, saj je občutek hladilen in omili bolečino. Sem poskusila spit tudi že stisnjeno limono v kavici, slano limonado in podobno..pač kar sem prebrala da pomaga:) Učinki so pa različni, včasih prime, vedno pa tudi ne..krasno bi blo če bi vsak odkril kar mu ustreza:) Poskusla sem s homeopatskimi zdravili, pa ni imelo učinka.. Kar se tiče vzrokov, verjetno veš da so bolj dovzetni vremensko občutljivi ljudje (na mene slabo vpliva tako oblačno vreme ko kr čakaš kdaj se bo ulilo..verjetno je kriv pritisk v zraku), potem ima velik vpliv hrana (konzervansi, sir, čokolada, vino,..) tako da se poskusi takrat takih izdelkov izogibat ker jo še spodbujajo. Mogoče si je najbolje malo zapisovat kaj jemo pa kdaj nas prime..mogoče pridemo do vzroka:) Lahko so krive tudi kake kontracepcijske tabletke, tako da se pri ginekologu splača pozanima saj je zelo povezano s hormoni.. Kot je bilo že omenjeno so zobje tu zelo pomembni, mi je pa moja maserka rekla da pogosto so vratna vretenca oz. kaj s hrbtenico.. Pa aja, savna..meni je že 3x sprožla migreno..ne grem več:// Kar se tiče dolgoročnega zdravljenja sem slišala da je zelo učinkovita akupunktura (poznam primer ko ga v treh letih po tem ni niti enkrat prijelo), pa veljalo bi it na bioresonanco..so to dražje stvari ampak če pomagajo je vredno;) Drugače pa najceneje: čim manj STRESA (zelo pomembno!), čim več svežega ZRAKA, SPROSTITVE, GIBANJA in DRUŽENJA ;) Upam da ti kaj pomaga, verjetno že dosti tega veš, če pa še kaj zraven pa super:) čim manj migren želim;)
2015 11 21
Aja, pa zelo pomembno..redni pregledi pri okulistu;)
2015 11 21
Hvala :) just je zakon :) .. drugače pa konjski balzam, ki greje tudi pomaga si ga mažem tko vsako uro takrat ko je kriza in deluje :) ...
2015 11 21