Moj profil Nastavitve Odzivi Pogovori Najljubše Odjavi se

Forumi /

Informacije za uporabnike /

Za uporabnike mojbutik.si /

Glede replik

Strinjam se s temo a vseeno mislim da je najhuje to da sploh vrednotite originale toliko kot jih.. V kvaliteti je manjsa razlika kot v ceni. Vsi pa nasedate na debilne medije in znane osebnosti ki so uporabniki nekih znamk, te iste znane osebnosti so znane ker so se dovolj slekle, v glavi pa sigurno nimajo mozganov. Zakaj ni vrednota biti oblecen kot Nikola Tesla ali nek drug pameten clovek, ne pa debilke in debili. NA ZALOST CISTO PREVEC LJUDI NE RAZUME DA VREDNOST IN CENA NITI SLUCAJNO NISTA ISTA STVAR in placujejo cisto preveliko ceno za stvari ki tega niso vredne..sicer pa niti ena STVAR ni vredna, noben clovek se ni rodil s potrebo za torbico, armanijem, guccijem, michael HHHHorsom, tetovazo, facebookom, iphonom, instagramom, navigacijo fitnesom, kaviarjem, pametno uro, silikoni, alkoholom, cigaretami, selfiji... Cisto vsak pa se je po mojem mnenju rodil s potrebo za vodo, zdravo hrano, zdravjem, zdravim razmisljanjem in odnosom in neskomercializiranim gibanjem in seveda naravo! Zdi pa se mi da vse manj ljudi izpolnjuje prirojene potrebe in cim vec ljudi izpolnjuje umetne potrebe naucene od neumnega sveta.. Se opravicujem za roman, mogoce se se kdo obrne pravim vrednotam, tistemu pa srecno :)
2016 09 29
Se strinjam z vami, najhuje je ko ena napiše, da je original, nabije ceno in potem je še tisto daleč od originala. Ti ponaredki so tako, malo denarja - malo muzke. Nastajajo v res nenormalnih okoljih, in če bi to občutili na lastni koži, bi dali roke vstran od tega. Vendar, ne mislite, da originali nastajajo kaj drugače. Tudi, ti originali so narejeni v nenormalnem okolju, izkoriščavanju, mučenju in podobno. Samo je razlika, da je pri originalu kvalitetnejši material in traja dlje časa. To ni samo pri torbicah, temveč tudi pri čevljih, oblačilih in podobno. Torej, če bi videle v kakšnem stanju nastaja original, ga mogoče tudi več nebi nikoli kupile. Pri originalu je pa problem še v tem, da plačaš znamko, pa lahko je to MK, Calvin K, Adidas, itd., ki pa ne stane malo. In na koncu tisti delavci iz Kitajske in Indije dobijo najmanj od tega. Edina rešitev, da se neha podpirati te lopove, je da kupimo tisto kar je pri nas narejeno ali nekdo pa to sam dela, da veš, da ima delavec nekaj od tega ter da dela v normalnem okolju, vendartam pač ne piše MK, Adidas itd. Lp
2016 09 29
A ve katera, če Manzara prodaja cunje iz Kitajske? Na Aliju sem videla nekaj identičnih kosov, pa me zanima, če katera ve?
2017 02 23
Ne vem zakaj se toliko poglabljate kaj nekateri kupujejo. Saj je povsem logično, nekateri bi radi izstopali in nosili oblačila priznanih oblikovalcev pa nimajo denarja ali pa preprosto ne želijo toliko zapraviti za izdelek, zato tudi kupijo ponaredek. No sama sem mnenja če nimaš za original ga ne nosi! Saj tudi meni se zdi smešno ko vidim pol lj v dsquared supergah in podobno. Najbolj hecno pa je kako ponosno se sprehajajo češ da je vse original. Pa ni! Saj bi za to celo garderobo mogli odšteti kar veliko eu. Je pa res da so ravno tako kot ponaredki tudi originali izdelani na zelo težek in necenjen način. Malce si poglejte pod kakšnimi pogoji ter kje večja priznana podjetja sploh izdelujejo oblačila ter koliko so plačani za to! Tudi to, da je original veliko boljše kvalitete kot ponaredek ne bo držalo! (pustimo tiste kitajske ali bosanske ponaredke itd..). Saj veliko ponaredkov uporablja povsem isti material kot original in tudi etikete ter deklaracija so identične. In pa še to, tudi v naših trgovinah, kjer naj bi bili originali se je znašel ponaredek in nekdo ga je tudi kupil za ceno originala. Aja pa še nekatere punce, ki mislite da če pa na izdelku piše made in china je pa kar ponaredek. Ne tam e cenejša delovna sila! Kar poglejte si malce v emporijomu in xyz da je tudi pri njih aktualna ta kratica ''made in china'' Mene edino najbolj kar me razjezi so ponaredki kozmetike, kot so Ysl, Dior, Chanel in podobno. Ker kaj vse morajo mešati in kaj vse vsebuje določen puder je grozno! Sploh kako jih testirajo! In pa seveda krzno po nenormalno ugodnih cenah kar je absurd.
2017 02 24
Če se nebi ponaredki tako množično kupovali, tudi prodajalcev nebi bilo. Saj veste ponudba je odvisna od povpraševanja. Moje skromno mnenje, ni gršega kot videti urejeno lepo bejbo z ogabnim ponaredkom :) Sicer pa verjetno tiste, ki si res lahko privoščijo prestižne blagovne znamke, jih tale portal s coticami za 10 in 20 eur glih ne zanima :)
2017 06 29
Samo toliko, v opozorilo, prodaja replik ob zagotovilu da so originali je goljufija... Po mojem mnenju bi morali vztrajati, da se napiše, ali je zadeva original ali replika že v oglasu.
2018 07 23
Zdravo, ravno danes sem bila ogoljufana , kupila MK denarnico, ki to ni. Kaj lahko storim? Pisala sem ji, da želim vračilo denarja in seveda ni bilo odgovora. Prosim za nasvet.
2018 09 15
> flowerpetals: > NinaWilliams se strinjam:) res sramotno da takole izkoriščate tiste, ki niso preveč izobražene na tem področju. Sploh pa na takšnih straneh le redko kdo kupi kaj vrednega več kot 50€, saj je namenjena rabljenim oblačilom ne pa preprodaji replik ki je tako ali tako kazniva. Bravo,končno nekdp,ko rzume,zakaj naj bi ta stran bila. Mene zelo ziritira,ko vidim,da prodajajo nova oblačila,pa to po visokih cenah. To se raje itak kupi v trgovini. Če bi bila jaz administdator,bi takšne kar dol zbrisala. To je prodaja na črno, če mene vprašaš.
2018 10 14
> flowerpetals: > NinaWilliams se strinjam:) res sramotno da takole izkoriščate tiste, ki niso preveč izobražene na tem področju. Sploh pa na takšnih straneh le redko kdo kupi kaj vrednega več kot 50€, saj je namenjena rabljenim oblačilom ne pa preprodaji replik ki je tako ali tako kazniva. Bravo,končno nekdp,ko rzume,zakaj naj bi ta stran bila. Mene zelo ziritira,ko vidim,da prodajajo nova oblačila,pa to po visokih cenah. To se raje itak kupi v trgovini. Če bi bila jaz administdator,bi takšne kar dol zbrisala. To je prodaja na črno, če mene vprašaš.
2018 10 14
> flowerpetals: > NinaWilliams se strinjam:) res sramotno da takole izkoriščate tiste, ki niso preveč izobražene na tem področju. Sploh pa na takšnih straneh le redko kdo kupi kaj vrednega več kot 50€, saj je namenjena rabljenim oblačilom ne pa preprodaji replik ki je tako ali tako kazniva. Bravo,končno nekdp,ko rzume,zakaj naj bi ta stran bila. Mene zelo ziritira,ko vidim,da prodajajo nova oblačila,pa to po visokih cenah. To se raje itak kupi v trgovini. Če bi bila jaz administdator,bi takšne kar dol zbrisala. To je prodaja na črno, če mene vprašaš.
2018 10 14
U makedoniji mas fejke majc za 4 eur, trenirke po 20. Tukaj pa nabijajo cene po 50 eur
2018 11 18
> Kitkat: > Logično, da si ene upajo nabijati cene določenim artiklom, ko pa vidijo kako ene norite za njimi :D Bravo punce, se popolnoma strinjam! Prodaja replik je kazniva, ampak vse tiste, ki to serijsko nabavljajo za preprodajo, seveda s tem veselo sluzijo, ko pa je toliko vsaka druga, ki samo vidi napis, takoj ponori in si to takoj želi, pa ni vazno ce je original ali kvalitetno! Samo da je napis! To je res brezveze in delanje prometa preprodajalcem! Ti pa to izkoriščajo in ljudem pobirajo vec denarja kot za originale! Torbico ali cevlje neke dražje znamke kupiš v originalu zato, ker je morda kvalitetnejša in posebna, bedarija pa je kupovat ponarejene napise, da bi z njimi hodil okrog kot s trasparenti.
2019 04 21
Punce, kako reagirati, če ste namesto original artikla prejele ponaredek? Prodan naj vam bi bil seveda original artikel.
2019 11 16
Osebno pa menim, da če nimaš za original ne nosi ponaredka. Izgleda ceneno in bedno, kot da želiš biti nekaj kar nisi. Ko si boš uspela privoščiti original kupi original, podpreš znamko in ne podpreš črnega trga.
2020 04 06
Jaz tud nisem naklonjena replikam... Če si ne morem (ali nočem, ker ene cene so res ulala in nočem dajat tolk denarja za nek kos) privoščit originala, si raje kupim original v srednjecenovnem razredu. Nosit torbico z napisom chanel dior al gucci, samo zato, ker ima tak napis gor mi je kr nekej. Sem pa pred časom dobila eno torbico, repliko, v dar. Saj mi je luškana, ma ni glih moj stil in jo nimam kam kombinirat. Če jo katera želi, jo prodajam tukaj: https://mojbutik.si/items/torbe-in-torbice/2769049/prada-torbica-replika-nova Lp :)
2021 02 24