Moj profil Nastavitve Odzivi Pogovori Najljubše Odjavi se

Forumi /

Informacije za uporabnike /

Za uporabnike mojbutik.si /

Glede replik

Mah, jaz sem od ene tu gor kupila lepo semiš torbico za 30€... potem jo pa par dni nazaj vidim na aliexpress za 7€... ni bila nobena znamka, torej ni bil ponaredek, me je pa vseeno zmotilo... ker veliko je tudi punc, ki prodajajo stvari iz aliekspress za še enkrat ali več dražje...
2021 02 26
Ma ni nujno, da je kupila na ali, veš. Veliko slo spletnih trgovin pre/prodaja robo iz ali-ja za ful večjo ceno. Jaz sm 2leti nazaj kupla na aliju denarnico za 5 eur, pol pa 2 meseca nazaj vidim reklamo na FB za neko slo spletna stran, ki ima isto denarnico naprodaj za 25. :o
2021 03 03
No jaz nimam popolnoma nobenih pomislekov, da ne bi kupila replik, če so dobro izdelane. Samo če pogledamo dejstvo, da je večina te proizvodnje v državah s poceni delovno silo, kjer se izkorišča delavce z mizernimi plačami nam je lahko vse jasno. Vprašajmo se kdo je tu nor, ali tisti ki kupi repliko, ali tisti ki kupi original in podpira tim. nepravično trgovino in s tem tudi bogatenje modnih gurujev na račun izkoriščenih delavcev. Zakaj ne delajo v Evropi in plačajo delavce kot je treba, zakaj ima (med drugimi) Burberry proizvodnjo v Vietnamu. Lahko povem, da je mesečna plača delavke tam manj kot polovico vrednosti enega šala, katerega povprečna cena je okoli 400 EUR, če ga naročiš iz Anglije. Ali puhovke znane znamke, ki se po Evropi prodajajo po 270 EUR, so tam po 20 Eur. No potem lahko izračunamo, kako nas lupijo z "originali" in z oderuškimi cenami. Ampak Slovenke, ki smo bile tam, smo našle črni trg in pokupile kar precej te robe in tako malenkost pomagale tistim, ki tam delajo. In to brez slabe vesti!!
2021 10 07
Zdravo punce, Ker sem tudi jaz mnenja, da MB preplavljajo tako dobre kot slabe replike in celo replike, ki se prodajajo kot original sem za vas odprla novo temo na forumu kamor prilagam preverjene prodajalke originalnih izdelkov in izdelke za katere mislim, da jih ne bi smeli prodajati na MB, zaradi potencialnega oškodovanja kupk za več sto ali tisoč evrov. Rade volje vam tudi svetujem o avtentičnosti izdelkov oz. dobrem/slabem izgledu replike pred vašim nakupom. https://mojbutik.si/forum/t/248079/preverjanje-original-replik-izdelkov?page=1&dt=1633944950260#tm-topic-message-361433
2021 10 11
> atnikos: > Zdravo punce, > Ker sem tudi jaz mnenja, da MB preplavljajo tako dobre kot slabe replike in celo replike, ki se prodajajo kot original sem za vas odprla novo temo na forumu kamor prilagam preverjene prodajalke originalnih izdelkov in izdelke za katere mislim, da jih ne bi smeli prodajati na MB, zaradi potencialnega oškodovanja kupk za več sto ali tisoč evrov. Rade volje vam tudi svetujem o avtentičnosti izdelkov oz. dobrem/slabem izgledu replike pred vašim nakupom. > https://mojbutik.si/forum/t/248079/preverjanje-original-replik-izdelkov?page=1&dt=1633944950260#tm-topic-message-361433 Ni vse kar je originalno kvalitetno, kupila sem na spletu na levis.com srajco za 60€ eno pranje in majica je bila uničena. Pred 3 leti sem kupila majico Addidas v Istanbulu, še vedno v super stanju. Imate različne vrste replik, ki prihajajo iz Kitajske, Turčije itd. V Turčiji imate tudi različne razrede replike. Poznam 2 butika, ki prodajata turške replike kot original, in nikakor ne vidiš razlike.
2022 04 28
> Milenca: > Enako velja za replike trenirk, raznovrstnih znamk....tu se prodajajo za 40€, v bosni pa jih dobiš za 25€ haloooo.... Ja potem pa pejt kupit v Bosno ane😂😂 Vedno se da skoraj vsako stvar nekje drugje ceneje najt, in? Naj prodaja vsak po taki ceni kot zeli, dokler posteno pove ali se gre za repliko ali ne. Ce se s cem ne strinjas zakaj samo ne ignoriras? A ni to bolj simpl kot delat dramo?😂😂
2022 07 21
Zato pa jaz najraje menjam, ce sem se cesa navelicala ali da mi ni vec prav. Razen zlat nakit, pri meni vse menjam, seveda ce ocenim da je nekaj kar mi je vsec priblizno iste vrednosti. Res je da se dobi v trgovinah vse ceneje, tako punce moj butik ni trgovina za kaj zasluzit.
2023 09 13
No ja, države, modne hiše, carina in organi pregona se ne strinjajo, da je prodaja ponaredkov (ljubkovalno imenovanih tudi replike) sprejemljiva. Nasprotno, to je kaznivo in pregonljivo. Tudi pri nas. Iz članka v Dnevniku: “V najobsežnejši operaciji zoper ponaredke v Evropi so zasegli za kar 87 milijonov evrov oblačil, obutve in modnih dodatkov. V več državah je bilo aretiranih 378 oseb. Finančna uprava RS (Furs) oziroma carinski organ lahko v primeru suma, da pošiljka vsebuje ponarejeno blago, to začasno zadrži. Lani so v 327 primerih odkrili in zadržali 148.481 kosov blaga, vrednost katerega so ocenili na okoli 3,2 milijona evrov. Zaplenili so največ oblačil in obutve, modnih dodatkov, avdio- in videonaprav, delov za mobilne telefone in igrač. V ZDA cariniki sicer zaplenijo za okoli 25 milijonov ponaredkov na dan. V Franciji pa so že pred leti uvedli zakon o prepovedi ponaredkov. Takrat so na pariških letališčih postavili table z opozorili, da je nakup ponaredka kaznivo dejanje, ki lahko kršitelja stane do 300.000 evrov ali pa tri leta svobode.” V nekaterih državah te torej lahko kaznujejo ali zaprejo, če ugotovijo, da imaš ponarejeno oblačilo ali modni dodatek, tako da je v nekatere države bolje potovati brez ponarejenih oblačil.
2023 12 10
Morda bo koga zanimalo branje na to temo na spletišču originalen(pika)si, med drugim se tam lahko prebere: “Raziskave so pokazale, da ponarejeno in piratsko blago pogosto proizvajajo organizirane kriminalne združbe. Z nakupom takšnih izdelkov torej podpirate celotno verigo organiziranega kriminala. Po podatkih Urada Združenih narodov za droge in kriminal je več držav izvedlo raziskave, ki so pokazale, da se s prodajo takšnih izdelkov financirajo druge nezakonite dejavnosti kriminalnih združb, kot so trgovina z ljudmi in drogami, pranje denarja in nezakonita trgovina z orožjem. Pogosto gre za razvejane mednarodne kriminalne združbe iz različnih držav Evrope in preostalega sveta, ki so specializirane in zelo prožne, saj služijo s ponarejenim blagom in njegovo (pre)prodajo, pri čemer ne plačujejo davkov, ne spoštujejo zakonov, lahko ogrožajo zdravje in dobrobit potrošnikov, prispevajo h korupciji, pogosto zaposlujejo otroke in nezakonite priseljence ter so del verige trgovine z ljudmi. Kriminalna dejavnost na področju ponarejanja je za organizirane kriminalne združbe privlačnejša, saj so v primerjavi z drugimi področji kriminala kazni nižje, odnos javnosti je strpnejši, zaslužki pa so veliki. Z nakupom ponaredkov tvegate, da boste podprli organizirane kriminalne združbe, ki so lahko vpletene tudi v utajo davkov, trgovanje z drogami, orožjem in ljudmi ter celo terorizem.“
2023 12 17
1 2 3 4