Moj profil Nastavitve Odzivi Pogovori Najljubše Odjavi se

Forumi /

Ljubezen, družina, otroci, psihologija /

Ločitev, konec zveze /

Prijateljstvo na preizkušnji

Pozdravljene! Redkokdaj delims voje občutke ,vendar ker mi je res hudo sem se tokrat odločila,da podelim z vami. Namrečč situacija je sledeča. Junija sem po dolgih 5 letih srečala zelo dobrega prijatelja.Družili smo se na zabavi,kjer sva med drugim prišla tudi na to temo,da z avgustom odhaja na delo v tujino. Moram priznati,da sva si bila včasih všeč,a takrat je imel dekle,zato sva ostala le dobra prijatelja. Sedaj si piševa, srečujeva se na zabavah in se veliko pogovarjava.Povedala sem mu že, da mi je zelo hudo ,da gre. Ker pač je to njegov življenjski plan,seveda odhaja. Zdi se mi,da se mi podira praktično ves svet,na drugi strani pa se mi zdi,da si zatiskam oči pred resnico, ter da je moje prijateljstvo zraslo v nekaj več. Prosim,če ima katera kakršnokoli izkušnjo oz.dober nasvet,prosim,napišite. Zelo vam bom hvaležna saj se počurim res zelo obupana.
2014 08 05
js te čisto razumem, ker imava podoben primer, v mojem primeru fant živi in dela v tujini, všeč mi je, vidiva pa se le po skypu :( verjamem da je hudo, dvomim da bo tvoja izpoved v tem primeru kaj pomagala, ampak ti vseeno svetujem da mu poveš. da ti je še vedno všeč,.. js verjamem da če sta si nekoč bila všeč, mu ni vseeno, drugače sploh ne bi govoril s tabo. sicer predvidevam da bo ravno tako odšel v tujino, ampak bo mogoče razmišljal v drugačni smeri ? vsekakor, meni se zdi boljše, da mu zaupaš in si iskrena z njim. mogoče tudi on misli enako, ampak nekdo mora naredit prvi korak. Srečno!
2014 08 05
Hvala za besede. Ravno v tem je največja težava, da si ne upam biti direktna, da mogoče čutim kaj več kot prijateljstvo, le večkrat omenim, da mi je hudo, ker vem da odhaja. Sva kar precej v kontaktu, nazadnje ko sva se družila, sva se za slovo objela in poljubila. Naslednji dan mi je napisal, da se še vidiva, preden gre. Tik preden sva se zopet srečala, je končal razmerje. Zaradi tega odhoda. Ves čas pa imam občutek, da se predobro zaveda situacije, da bi sicer z veseljem začel z zvezo,a se zaveda,kaj ga čaka. Vse detajle izve ta vikend, gre za 3 mesece poskusnega dela,kasneje pa se lahko govori o 4,5 letih. Razmišljala sem, da bi mu na zadnjem poslovilnem srečanju povedala resnico. Strah me je le tega, da bi uničila prijateljstvo. Hvala!!
2014 08 05
Glede prijateljstva, mislim da ne boš nič uničila, verjemi da boš presrečna, če ti bo uspelo, da si zbrala ta pogum. Če se ne bo izšlo kakor bi želela, ga tudi izgubila ne boš, ker s tem ne boš naredila nobenega greha, kvečjemu mu pokazala, da si iskrena. Mogoče mu lahko pismo napišeš, pa nič ne omeniš da si poslala, le ko bo prejel, bo prebral, mogoče mu na dolgo e-mail napišeš kaj čutiš,.. vsekakor pa bodi jasna in mu čimbolj razloži svoja čustva. jaz verjamem da ti bo uspelo, če ne drugega, se boš počutila sproščeno, kot da bi se ti kamen odvalil iz srca, da si lahko svoja čustva zaupala njemu in da zdaj (takrat) ve. Upam na najboljše! Srečno
2014 08 05
Hvala za vse besede,vsako spodbudo! Vsekakor bom iskrena, le tako se najboljše počutim. Povedala bom,kar čutim,ampak bo prepozno. Naj se zgodi,kar se more :)
2014 08 05
Še vedno zbiram pogum. Namreč v dogovoru imava,da se javi za vikend, ko ima razgovor za delo. Odločila sem se,da ne bom dosegljiva na mailu oz. bom preizkusila,koliko dejansko mu je za srečanje preden odide. Če se spomne in mi napiše kraj in čas, bom zelo vesela, sicer dobim rdeč alarm, da ne razmišlja v enaki smeri kot jaz. V tem primeru moram jaz dati pobudo za (mogoče) zadnje soočenje pred 15.8? Rada bi se izpovedala,kot si rekla. Na 4 oči. Da mi bo lažje. Kako bi ukrepala ti? Imam vredu namen ali ne? hvala iz srca
2014 08 05
se strinjam, meni je tvoj namen idealen in bi najverjetneje ravnala enako. nikakor drugače da se prepričaš če je odnos obojestranski, kakor da ga "preizkusiš". držim pesti da ti uspe, razmišljaš v dobri smeri! Srečno
2014 08 06
Hvala za odgovor! Zanima me,če odziva ne bo.V nedeljo je zagotovo dosegljiv na mailu. Naj vseeno do četrtka izvabim jaz na pogovor? Ali ne.. Rada bi "izpraznila " svojo dušo, ker mi bo počila. On ne ve, kaj se dogaja v meni. In tako,kot si rekla, mogoče bo zato razmišljal v tujini drugače. Hvala ti. Upam,da se ti vsa dobronamernost, ki si jo izkazala do mene,povrne.
2014 08 07
zveza preko skypa [:smeh] [:smeh] [:smeh] da dol padeš ej. mislm,da se vidš slišš sam prek skypa pa to nemorš vrjet, to pa res ni za nikamor človek
2014 08 22