Moj profil Nastavitve Odzivi Pogovori Najljubše Odjavi se

Forumi /

Ljubezen, družina, otroci, psihologija /

Za bodoče mamice /

Prezivnina, starsevski dodatek, otroski dodatek

Pozdravljene. [:ljubek] Zanima me ce katere ve kako poteka in kdaj se mora kaj urejati: 0. Kdaj in kam se gre urejati za prezivnino in kako to poteka? 1. Kdaj se da vloga za paket oz. Izplacilo ob rojstvu otroka? 2. Ker sem studetka brez zaposlitve nimam porodniske ampak lahko dam vlogo za starsevski dodatek: Kdaj jo lahko oz. Morem oddati? Ali morem imeti pred tem urejeno da bom mati samohranilka - da ne bom rabila vloge dopolnjevati naknadno? 3. Kdaj moram oddati vlogo za otroski dodatek? Ali je potrebno imeti prej urejeno prezivnino? Hvala za pomoc in odgovore [:ljubek]
2014 11 17
Zdravo Najbolj smiselno se mi zdi, da se obrnete na CSD, tam boste dobila prav gotovo vse najpomebnejše napotke.lp [:nasmeh]
2014 11 17
Prodam ti informacije za 10 eur :) preberi si malo na sttani csd itd..znajdi se malo
2014 11 17
Hvala za pomoc. Na csd sem se obrnila ze vendar nic konkretnega direktnega prejela.
2014 11 17
potem pa nisi sledila, ker vso papirologijo tam dobiš; za enkratno pomoč pa se obrneš na občino.
2014 11 17
Preživnino urejaš običajno takrat, ko z otrokovim očetom ne živita več skupaj. Je pa tako, da moraš it otrokovega očeta tožit, drugače ne gre, CSD namreč do izdaje odločbe od sodišča nima nič s tem.
2014 11 17
Plus tega, če nimate namena pomagat, se dajte prosim zadržat neprimernih komentarjev (naj si na CSD prebere), ker nekaterih (veliko) informacij se na CSD dejansko NE dobi.
2014 11 17
Tako je - za preživnino moraš dat tožbo na sodišče.
2014 11 17
Ni mi jasno zakaj bi bila kao samohranilka? Je oče otroka mrtev ? Sklepam da ni in sta par ,ni treba otroka še pred rojstvom učit lagat,pa krast
2015 01 29