Moj profil Nastavitve Odzivi Pogovori Najljubše Odjavi se

Forumi /

Ljubezen, družina, otroci, psihologija /

Za bodoče mamice /

Folna kislina DA ali NE

Pozdravljene bodoče mamice in vsa ostala dekleta. Zanima me če ste uživale folno kislino ali ne? Zakaj ja in zakaj ne? In pa katero znamko, ker jih je kar nekaj? Lp [:nasmeh]
2014 11 24
Priporočljiva se v načrtovanju nosečnosti in tudi skozi celo nosečnost oz. vsaj v prve tromesečju, da se plod pravilno razvija. Nisem nosečka, tko da jo nisem jemala.
2014 11 24
Definitivno:) Kar celo nosečnost..niti ne samo prvo tromesečje:) Se pa splača kakšno dobro prehransko, ki imajo folno v kombinaciji z ostalini zadevami ker se najbolje absorbira z b kompleksom..saj je tudi ona iz B skupine. P obvezno ribje olje:)! Na to vsi pozabijo je pa nujno… Poglej si malo od firme Terranova..nimajo polnil in imajo vedno skupek nekih superživil za boljšo absorpcijo. Ful zadovolne punce, ki jih poznam z njimi..:) Lp [:ljubek]
2014 11 24
jaz sem obakrat uživala folno kislino -tifol , takšna oranžna škatlica. in sicer ko sem izvedela da sem noseča, torej prvi mesec ne, pa potem do konca prvega tromesečja. pomembna je baje do 27. meseca, ko se pri otročku zapre nevralna cev ( razvoj živčevja), kasneje je ni smiselno več jemati...Je že kar nekaj ponudnikov, ampak jaz vseeno raje zberem nekaj kar je že dlje na tržišču in preizkušeno [:jezik] Pa srečno [:nasmeh] [:nasmeh]
2014 11 24
Jaz sem tudi jemala in sicer Tifol,prve tri mesece.
2014 11 24
Tifol ali Elevit!
2014 11 24
jaz je nisem jemala, ker sem velik nasprotnik farmacevtskih izdelkov. Avokado je nasičen s folno kislino + banana + malo čokolade v prahu (ali kakava) = super zadeva. vse skupaj zmiksaš, postaviš v hladilnik za nekaj časa in zadovoljšiš vse brbončice. [:ljubek]
2014 11 25
Pozdravljena! Femibion...priporočila zdravstva v Mariboru. Jaz ga uživam. [:nasmeh] Drugače pa tudi Elevit... lp
2014 11 25
Tudi mene zanima v kateri hrani se nahaja največ folne kisline, če katera ve?
2014 11 26
v avokadu; ga prerežeš, vzameš koščico ven, olupiš in zmečkaš. jaz sem primešala poleg banano + čokolado v prahu = noro dobro. še sedaj si večkrat pripravim. ko bo pa moje dete staro 6 m bom začela pripravljat tudi njemu (brez čok.). lp
2014 11 27
Kaj pa kaj drugega, avokado ni ravno po mojem okusu [:nasmeh]
2014 11 28
brstični ohrovt, brokoli, cvetača, blitva, pšenični kalčki, špinača, lešniki, arašidi, banana, paradižnik, polnozrnat kruh... vprašaj strica googla.
2014 11 28
Stric Google pove marsikaj...mene osebno pa zanimajo osebne izkušnje mamic oziroma nosečk. Vsak ima drugačno menje o nečem. Več glav več ve [:jezik]
2014 11 29
Ginička mi je Femibion svetovala.
2014 12 02
Ne nisem. Zakaj bi ga pa ? Dobim ga v prehrani Pa četudi jemljete folno ne misliti da bo z otrokom vse ok,četudi jemljete to ne pomeni da bo vse ok ;)
2014 12 15
1 2