Moj profil Nastavitve Odzivi Pogovori Najljubše Odjavi se

Forumi /

Lepota, stil, zdravje /

Prehrana, recepti, ekologija /

Deodorant..

Sploh nevem v katero temo to najbolj spada .. če je že kje tema o tem odprta me upozorite da zbrišem :). No skratka sama imam veliko probleme s prekomernim potenjem. Nemorem nositi kakšnih sivih srajčk al pa karkoli saj se kaj hitro naredi veeeelik moker krog pod pazduho. Ne samo da je ful opazno ko začne to razpadat še pozvroća naprijeten vonj :/. in potem se lahko res na vsake 3 ure stuširam in preoblečem kar pa seveda ni možno. Sedaj sem ravno testirala te blazinice ki jih prilepiš na oblačilo in vpijejo. So enkratne moram priznat. Ampak ker je pazduha občutljiv predel sploh po britju mislim da je lahko to tudi zelo nevarno ( nisem si prebrala ravno iz česa so te blazinice) tako da če pozna katera res dober deodorat naj mi javi pa četudi je malo dražji .. zdaj uporabljam od Justa in sem dokaj zadovolna. Vem da te pokrote pod pazduho nebo rešil noben deodorant. Ampak vsaj da potem zaščiti pred smradom. Hvala in lep dan
2014 12 16
Jz se sicer ne potim toliko, pa vendar sem bila nezadovoljna s skoraj vsemi komercialnimi deodoranti. Enkrat sem kupila nek naravni, bil je nenormalno drag, vendar sploh ni deloval. Nato mi je prijateljica povedala, da ona sama doma izdeluje naravni deodorant s sodo bikarbono in kokosovim oljem. Rekla sem si, naj še to preizkusim :) Sedaj ga uporabljam že skoraj 1 leto in sem zelo zadovoljna :) Ne kupujem ga več od nje, pač pa si ga sama zmešam in dodam kako eterično olje za bolj prijeten vonj. Tudi domače sem navlekla na njega, moja sestra se recimo tudi veliko poti in je z deodorantkom zadovoljna. Včasih celo v hecu pravi, da se sploh ne rabi tuširat, ker tko diši [:smeh] Odstvetujem pa ti uporabo tistih kremic, ki zavirajo potenje.
2014 12 16
Antiperspiranti so zelo škodljivi. Žal veliko uporabnikov tega sploh ne ve. Citiram, samo v razmislek "Antiperspiranti zmanjšajo nivo izločanja znojnih žlez tako, da blokirajo njihove kanale. Pri tem so najpogosteje uporabljene sestavine soli aluminija in cinka. Snov v antiperspirantih in deodorantih, ki vzbuja največ sumov, je aluminijev klorohidrat, ki zamaši žleze znojnice. Snov naj bi povečala tudi tveganje za Alzheimerjevo bolezen in alergijske reakcije. Pod drobnogledom pa so tudi paraben, ki se pogosto pojavljajo v kozmetičnih pripravkih in ki v telesu posnemajo delovanje ženskih spolnih hormonov estrogenov. Pred leti je bila narejena študija, v kateri so v večini preučevanih vzorcev rakastega tkiva iz prsi dokazali prisotnost parabenov. Na izdelkih jih najdemo pod imeni ethyl paraben, methyl paraben, propyl paraben, butyl paraben, isobutyl paraben, E216. "
2014 12 16
o tem naravnem sem že sama slišala nekaj .. kaj mi lahko poveš samo kako si ga nardiš ?
2014 12 16
Zmešaš 30 gramov kokosovega olja, 30 gramov sode bikarbone in 30 gramov gusnela, po želji lahko dodaš še eterično olje sivke/limone/bergamotke...
2014 12 16
Vsak se odloča po svoje, sama prisegam na naravno kozmetiko, saj želim vedeti, kaj nanašam na svojo kožo. Že tako nas preslepijo na vsakem koraku s konzervansi v hrani...
2014 12 16
Hvala miss11 :D danes šibam po to in da vidim :)
2014 12 16
kak dolgo pa lahko imaš to shranjeno ? mislim se lahko pokvari to ?
2014 12 16
Rok uporabe je sigurno ene 6 mesecev. Kupi kakovostno kokosovo olje (s certifikati, 1l pride okoli 20 evrov). Deodorant shrani v stekleni embalaži. Če se ti bo zdel težko mazljiv, povečaj količino kokosovega olja, ki je hkrati tudi najdražja sestavina.
2014 12 16
Poslušaj Miss11, ima prav….vse gospe, ki so imele raka na dojki ne uporabljajo več kmercialnih deodorantov..ker zj. žleze..pa punce se sprijaznile s tem ali ne..:) Drugače judje, ki imajo zelo močen vonj telesni… je priporočljivo kako močno čiščenje, črevesja, jeter..itd:) Jaz sem nardila čiščenje črevesja 2 meseca….in je izginil vonj popolnoma pri telovadbi. To pa, da imaš močne mokre madeže je lahko pač dedno.. neki kar meji na hidrofilijo če ima podobne težave oče ali mama…če ne pa poskusi kako adaprotegno zelišče ene ženske so se nehale prekomerno potit po maci. Najbrž si pa pitta po ajurvedi in mogoče mal spremembe prehranjevanja bi ti pomagalo..mal pogooglaj če ti sede pitta dosha:) Lep dan dekleta [:ljubek]
2014 12 16
Aja…pa mogoče et. olje čajevca …še boljše pomojem pa žajblja (žajbelj se uporablja za zmanjševanje potenja…kopel ali pitje) tako, da eterično olje žajblja v deodorantu.. če je to tvoj problem po mojem bi znalo pomagat...:) Kokosovo olje pa itak deluje protibakterijsko in pomojoem zadeva zdrži tudi eno leto…:)
2014 12 16
Meni od kupljenih deodorant odgovarja ednino Fenjal. Naravnega pa še nisem preizkusila.
2014 12 16
Meni Nivejini deodoranti ne dišijo prijetno, se je zadnjič tamala našpricala, se mi je kar kašljat začelo. Vsaka ve kaj je zanjo najboljše. Jz vem, da se na komercialne deodorante ne vračam, ker mi je naravni ljubši in bolj zdrav.
2014 12 16
jaz se tudi zelo potim, pri nas imamo to v familiji, na žalost, sicer ne smrdim, je pa tečno ko si skoz moker sploh v tem letnem času...Miss11, hvala za ta nasvet, sem že nekajkrat pohvale slišala o tem, tako da bom tudi sama poskusila.. Lahko še poveš katero kokosovo olje ti uporabljaš? Hvala in lp vsem [:ljubek]
2014 12 16
za # miss11 Vprašanje glede recepta. Morda se kdaj lotim izdelave naravnega deodoranta- pa bi želela vedeti kaj je to gusnel?
2014 12 16
1 2