Moj profil Nastavitve Odzivi Pogovori Najljubše Odjavi se

Forumi /

Lepota, stil, zdravje /

Zdravje /

Problemi s spominom :(

Živim kar precej stresno življenje in praktično pri svojih 20letih jem bilobil.. Ampak mi vseeno ne pomaga kaj preveč.. Zelo pozabljam stvari.. Za pet minut nazaj se ne spounem kaj točno sem hotela narediti... [:omoticen] Kaj še pomaga pri spominu ali pa koncentraciji...
2015 03 17
Svetujem ti naravne zadeve - tinkture (zeliščne izvlečke) in sicer: * tinkturo melise * rožmarinova tinktura Tinkture lahko kupiš ali pa si jih narediš sama, je zelo enostavno, traja pa res 1 mesec. Sama sem si prejšnji mesec naredila rožmarinovo tinkturo, nimam jo veliko, vendar bi ti ene 10-20ml lahko odstopila, če želiš.
2015 03 17
Hvala Chebelca si bom kupila [:ljubek] Miss11 si bom kupila kok kapljic pa na dan? To si kar v vodo daš? Hvala za info
2015 03 17
Jz dam 15 kapljic v čaj, lahko pa daš tudi v vodo. Sama sem sicer začela s rmanovo tinkturo, ki je odlična za ženske težavice (PMS, krče pri M in hormonska neravnovesja). Naredila sem si tudi timijanovo tinkturo - naravni imunal :) Tako, da jz 2-3 tinkture dam v pol skodelice čaja in to komot spijem. Piješ pa 2x-3x na dan.
2015 03 17
Aha super :) hvala
2015 03 17
100& kakav, ali čokolada z visokim deležem kakava. lp
2015 03 17
Spanje je kljuc. Pri meni za posledicamo motenj spanja trpi predvsem spomin. Probaj spat kaksno uro vec.
2015 03 17
Probaj s hipnozo :) Pa treniranjem možganov, sudoku, križanke oz karkoli novega, da jih zbudiš :)
2015 03 19
Svetujem meditacijo :) Za koncentracijo, umirjanje in sprostitev :) Usedeš se na konec stola, hrbet imej vzravnan, meditiraj zjutraj in zvečer po 5-10 min. Pazi da dihaš pravilno, se pravi, vdih - spodnji del trebuha ven in izdih - trebuh noter, dihaš v trebuh in ne v pljuča. Vse misli, ki pridejo jih spustiš...
2015 03 19
Hvala vsem [:ljubek]
2015 03 19
Spanje 8h. Potrudi se it raje prej spat, pa prej zbudit.Vključi še gibanje, kakšno jogo, karkoli, kar te sprošča. Pa trening z sudokojem, križank,branje knjig.
2015 04 08
Joga je zakon, saj pogosto vključuje tudi dihanje in krajšo meditacijo. Sama hodim k Indijcu na jogo, res obvlada in je ful elastične, kot bi bil od gume. Mi Evropejci smo dosti manj gibčni, ampak se z redno vadbo da marsikaj naredit :))
2015 04 08
Ja joga je res zakon [:nasmeh] Premalo časa namenimo temu.. Jaz sem zdaj začela z meditacijo vsako jutro preden začnem z učenjem in res zelo pomaga. 4ure učenja mi res tako hitro mine.. [:ljubek]
2015 04 09