Moj profil Nastavitve Odzivi Pogovori Najljubše Odjavi se

Forumi /

Vsakdan /

Družbene zadeve /

Pogreb in kaj in kako

Zelo bom vesela vašega mnenja. Najboljši prijateljici, s katero se poznam recimo malo več kot 10 let, je umrl dedek. Jutri je pogreb. Meni se zdi, da se spodobi, da grem vsaj kropit, čeprav ga nisem poznala. Ena druga kolegica, ki je prav tako moja in njena prijateljica že dolgo časa pa pravi, da njej to ni nič tazga in da ne bo šla. Pa mi vi povejte, ali bom vsiljiva, če grem? So sicer dokaj zadržani in precej težko pokažejo čustva.
2012 12 04
Če te povabi, vsekakor, če je izrazila to željo, sicer pa jaz ne bi šla, če ne omeni, to verjetno pomeni, da vseeno bi rajši to preživela v družinskem krogu, oz. s sorodniki.. stojiš pa ji ob strani v vsakem primeru, tako ali tako [:nasmeh]
2012 12 04
samo kdo pa sploh povabi koga na pogreb? meni se zdi, da se to ne dogaja ravno...
2012 12 04
hm ne vem, jaz ne bi šla kar tako, mi ni samoumevno [:nasmeh] sploh če nisem dedka res poznala dobro, bila kdaj pri njemu, če prijateljica ni osebno izrazila želje.. potem ne bi (ampak to je samo moj pogled..) moj kolega je tudi imel pred kratkim pokop babice, ampak je imel recimo v krogu družine in smo tudi razbrali ostali, da je tako želel.. odvisno od človeka
2012 12 04
ja sj to je... ne vem če je blo prov ampak sm njeni sestri poslala sms in jo prosila naj mi pove kaj misli...Pa še rojstni dan mam dons, ampak vseeno moram to obdelat, čeprov je morbidno...
2012 12 04
ni morbidno, je del življenja.. sej boš vidla kaj ti bodo odgovorili, če majo kakšno željo/mnenje glede tega.. jaz bi vsekakor spoštovala željo prijateljice...
2012 12 04
mi je sestra nejna napisala, da se bo jutr tam veliko dogajalo in da vesta da jima stojim ob strani, da pa ni treba prihajat, da raj vidita da se same enkrat ta tedn dobimo...no sj, sam vprašat je treba! Nekako se ne znajdemo v teh temah, čeprov sm mela ravno za diplomsko nalogo temo o umiranu.
2012 12 04
odvisno od posameznika, kako gleda na to.. jaz niti ne bi vprašala, ter tudi jaz ne bi želela prijateljev ob takšni priložnosti,- na pogrebu samem-, kot podporo pa vsekakor, da mi želijo sožalje, da mi dajo vedet da so ob meni, to pa absolutno ja... je pa lepo da si vprašala, ker s tem si dala vedet, da ti je mar [:nasmeh]
2012 12 04