Moj profil Nastavitve Odzivi Pogovori Najljubše Odjavi se

Forumi /

Ljubezen, družina, otroci, psihologija /

Psihologija /

PUNCE VPRAŠANJE ZA VAS

kot vse vemo nekatere tukaj gor ne menjajo svojih artiklov in jih izrecno samo prodajajo.. moje mnenje glede tega je, da sicer razumem da so že doskrat dobile na menjavi kšn artikel, ki ni bil ravno najbolši... ampak nimamo use takih znucanih artiklov (strganih, popackanih, razvlečenih itd.)... jasno mi je tudi, da če je katera kupila kaj preko interneta in je za to dala malo več denarja (nad 30€ nekje) ter ji potem ni bil prav... je logično da ne bo menjala oz. da bo menjala za nekaj enakovrednega... vendar kar pa me moti in ne razumem je to, da če ima neka uporabnica artikel ki je pri njej vreden do 10€ (+ppt ali brez) zakaj ne bi menjala tudi ona in dobila nekaj kar bi lahko nosila (seveda če najde kaj za menjavo) ... saj menim da nas je večina tukaj gor, ki nima veliko denarja in ne kupujemo. + to da (po mojm mnenju) se z 10€ ne da veliko narediti ... pa še nekaj ... neki časa nazaj je ena uporabnica vprašala zakaj punce ne kupujemo oz zakaj jih tako malo kupuje ? ... z moje strani je stvar sledeča: če za nek artikel plačam hočm da je tak kot je opisan, na sliki in da je točno take velikosti kot piše ... enkrat sem namreč kupila majčko kjer je pisalo da je velikost L... ko sem jo dubila je na njej pisalo XS (in tudi bila je XS in ne L) ... torej če jo plačam sem na velki izgubi... če bi pa menjala pa niti ne (zgubila bi edino poštnino) ter dala nazaj na butik... zanima me pa sedaj vaše mnenje okoli teh zadev? hvala [:nasmeh]
2015 09 02
Jaz rada menjujem,ker kupiti na žalost ne morem,edino max. za 5-6 eur,če imam kakšno prodajo. Do sedaj sem bila z menjavami zadovoljna:s prejetim artiklom in tudi s prodajalkinim odnosom.Sem pa tudi imela na žalost slabe izkušnje,ampak nisem edina. Še bolj vesela sem,če mi uspe kaj prodati,da dobim kak evro... Cene pa imam res nizke,artkli pa so lepo ohranjeni ( hm... malo reklame ) [:tihsmeh]
2015 09 02
Najdejo se tudi take, ki samo prodajajo ker imajo prepolno omaro, so bile zafrknjene na menjavah ali pa samo želijo zaslužiti. Sama tudi prodajam ampak če ima katera kaj kar rabim ali pa če mi kaj pade v oči tudi izmenjam. Seveda se pa prej pozanimam o artiklu ter zahtevam dodatne slike, ker sem se že zafrknila in sem dobila strgan ali pa sploh nisem prejela
2015 09 02
razumem to da tiste ki prodajajo in jim napišeš za menjavo tudi pogledajo in potem napišejo da ne najdejo nič zase ter če bi kupila, vendar nekatere pa takoj izrecno napišejo: ne, ne menjavam sploh ... in to z zelo grdim odnosom... take grejo meni zelo na živce, saj glede na število artiklov, ki jih imam (imam tudi različne številke) menim da bi lahko vsaka kaj našla... pa tudi to me zanima... če punce ne menjavajo ko ti želiš je za njih vredu... ko pa one želijo menjati s tabo da so našle kaj pri tebi in nič ne najdeš pa nebi kupovale ... SE VAM ZDI TO FER? meni niti podrazno... mogoče se sliš nesramno ampak js takim najraj napišem da nisem nič našla čeprav mi je mogoče kašna stvar ušeč ...
2015 09 02
Pozdravljene, še moje mnenje :) Jaz imam napisano, da načeloma ne menjam, vendar pa v primeru, da imate kaj med priljubljenimi (ali kaj podobnega) pa z veseljem. Ko prejmem sporočilo za menjavo, vsakokrat pogledam vseh šest strani izdelkov in odgovorim, da žal nisem našla nič zase oz. če mi je kaj všeč potem se strinjam z menjavo. Če mi je kaj všeč bom z veseljem zamenjala, zakaj pa ne :) Je pa tako, da imam specifičen okus, in so stvari ki jih v nekem trenutku potrebujem predvsem za službo (torej elegantne) in redko kaj najdem, takšnega kot sem si zamislila. Menjati pa ne želim za stvari, ki bodo potem tudi meni stale nekje v kotu omare. Kar se pa tiče prodaje - vedno v "oglas" napišem številko oblačila, kolikokrat je bil nošen in vse morebitne napakice na izdelku, v kolikor pa kasneje ugotovim, da ima oblačilo kakšen madež/luknjico ipd pa na to takoj opozorim in tudi temu primerno znižam ceno. Tako da sem bila vedno korektna kar se prodaje tiče, najbrž pa res ni pri vseh tako :)
2015 09 02
Meni je uporabnice seve pisala za menjavo in sem ji povedala kaj mi je vsec in ne duha ne sluha nic ni odgovorila. Potem ji pa jaz enkrat pisem za menjavo pa spet nic. Ravno zanc mi je pisala za en artikel in sem ji lepo rekla, da mi je ze veckrat pisala in ni odgovorila pa sem rekla da ne bom menjala
2015 09 02
meni doskrat pišejo kašne tudi za nakup (ne samo menjavo) in ko jim odgovorim tudi potem ni več odgovora ali se pa sploh ne vpišejo več... ena izmed takih: pilot (al pilott al neki tacga)
2015 09 02
Meni gre pa na živce, ko imajo za prodajo nižjo ceni in pol k hočeš menjavati jo dvignejo ena ima celo 2-3x dražjo ceno se vam zdi to normalno? Ima eno kiklico za 5€ in piše ob menjavi se cena podvoji ali potroji Zakaj za menjavo dvigajo cene?
2015 09 02
Meni se ne zdi to fer
2015 09 02
sama sem tudi ena tistih, ki nisem razumela, zakaj je ob menjavi cena višja kot za prodajo.. in potem sem zvedela in zadeva je povsem logična.. torej jaz imam kavbojke za 5 € in če hočem menjati te kavbojke s katero drugo uporabnico za neke kavbojke - ona pa ima ceno 10 € (pomožnosti za isto firmo kavbojk) in da želi da jih doplačam še 5 €.. žal, tako pa to ne gre.. zato je prodajna cena nižja, ob menjavi pa jo moraš žal podražati, ker drugače: 1) ne dobiš nič pametnega za menjavo, ker imajo 90% uporabnic prenabite cene (če si hočem izbrati nekaj kar je samo 5 € je po navadi na izbiro samo 1 zapestnica - mislim, da so pa hlače v trgovini bistveno dražje kot pa kič nakit ;) 2) moraš doplačat za enak izdelek (torej v tem primeru kavbojke).. glede menjav pa ja.. sem menjala 2 leti.. zdaj pa zadnje čase ne več..zakaj? oblačil imam toliko, da jih nimam nikamor več dajat, parkrat razočarana, in se teh zadev v 2 letih sploh znebila nisem, medtem ko tisto stvar za katero sem menjala, bi se zagotovo, zelo redko katera ima tisto, kar jaz potrebujem.. glede na to da imam polno omaro pač ne bom menjala za nekaj kar mi je všeč, ampak menjam samo za stvari, ki jih nujno potrebujem.. torej lahko imaš lepo majčko, samo če imam jaz v omari 20 majčk..ja sori, pač je ne rabim a ne :) tako da pač vedno v opisu napišem za kaj trenutno menjam.. iin če česa od tistega ni, pač ne morem menjat.
2015 09 02
Tudi jaz imam tako napisano v opisu ampak mi še kar naprej pišejo za druge menjave Pri meni pa je tako za menjavo in prodajo imam isto ceno, vendar če se katera odloči za nakup znižam ceno ter častim poštnino. Mi gre pa na živce, da za eno malenkost daš 5€ ob menjavi pa nevem enkrat ali pa večkrat več???????? [:omoticen]
2015 09 02
okei štekam... use lepo in prav... ampak tole pa meni ni logično: tvoje kavbojke za prodajo so 5€, če jih bi hotla menjat npr z mano in bi si pri meni zbrala nekaj za 5€... potem pa ker ti menjaš za 10€ te iste kavbojke ti morm js v vsakem primeru dati 5€? potem je vseeno če jih kupim... oziroma še bolje da jih kupim, saj potem ti ubistvu tisto stvar šenkam?
2015 09 02
betty3333: ja za menjavo stalno pišejo, sploh ne pogledajo kaj iščeš -.- torej daš ceno 5 € - ne zato ker je stvar poškodovana ali kar koli, ampak preprosto zato, ker se stvar želiš čim prej znebiti, ker tudi vsak evro prav pride.. in če menjaš pač ne boš menjal kavbojk za eno kič verižico, ker pač nimajo vse uporabnice tako nizke cene in potem menjava ni fer (ali se ti morda zdi kič verižica za kavbojke fer?)... ker pač večina tu gor nima ravno nizkih cen.. pač če vidiš, da ima uporabnica isto nizke cene kot ti, potem pač menjaš za takšne cene kot je, tako da je realno: recimo obe imata kavbojke za 5 eur.. super - kavbojke za kavbojke.. to je fer.. ali pa vsaj za majčko da dobiš - torej majčka za kavbojke pa obe brez da plačata.. ampak večina uporabnic ima še majčke po 10 eur in tako dejansko bi za kavbojke, ki v trgovini sploh niso poceni in če nebi želela doplačat, dobila na izbiro za menjavo samo neko sranje, zato ker ima druga uporabnica nabite cene. Konkretno v tvojem primeru bi jaz v tvojem butiku za ene hlače (če bi menjala po prodajni ceni) dobila: pas za okras ali svinčnik za obrvi ali body chain ali neke uhane ali pa dva para nogavic - no če bi bila dobre volje bi mi mogoče dala tri pare nogavic.. skratka nič takšnega, kar bi kupljeno novo v trgovini dosegalo vsaj polovico cene novih kabojk, ki so bile kupljene za 30 eur.. še za eno črno kapo bi morala v tem primeru doplačati, ker je v tvojem butiku 6 eur - pa je v trgovini kapa dražja od kavbojk?? :D
2015 09 02
anonimna: beri še zgoraj komentar za betty... torej če bi si jaz izbrala pri tebi samo nekaj kar je pri tvojih cenah vredno 5 eur in da imaš nabite cene (recimo da bi bilo eno senčilo 5 eur).. žal nebi menjala, ker se verjetno ti nebi strinjala, da moraš doplačati a ne?.. ker pa to tvoje senčilo ne bo nikoli odtehtalo cene kavbojk in zato pač menjava nebi potekla.. pač ker si anonimna, ne vidim tvojega butika.. tako da če bi menjala bi si izbrala v butiku nekaj kar je dražje od mojih kavbojk - torej odvisno od nabitosti cen v butiku - če so samo malo nabite cene bi menjala nekje za 7-8 eur, če so pa zelo nabite cene - moram menjati tudi za v vrednosti 10 eur ali več, da odtehta približno vrednost cene.. torej je pri menjavi vse popolnoma odvisno tudi od tega, kakšne cene ima tista uporabnica v butiku.. ali pa nekatere uporabnice potem poskušajo takole - če si jaz zberem stvar za 10 eur v njihovem butiku) - ker se pač ne strinjajo da menjajo hlače za 5 e za nekaj kar je pri njih 10 e in napišejo: potem pa mi pošlji te kavbojke pa še dve tiste majčke, ki sopo 2 eur pa je to 9 eur, pa smo približno na istem, pa dam 1 eur popusta.. torej da dam 3 stvari za to, da mi da ona ena majčko - pač ni logično mar ne? :D
2015 09 02
dodatek k anonimna: drugače pa ja.. če bi menjala s tabo kavbojke za 5 eur in bi pri tebi za 5 eur našla samo ene gate, ja žal.. kavbojke bi bilo potrebno doplačati.. realno če gledaš: so ene gate vredne toliko kot ene kavbojke? pač to je ne fer menjava ;) in na čisto menjavo pač nebi pristala.. bi si izbrala recimo še nekaj drugega, če bi imela kaj pametnega ;)
2015 09 02
1 2