Moj profil Nastavitve Odzivi Pogovori Najljubše Odjavi se

Forumi /

mojbutik.si /

Pomoč na strani /

Pomoč glede nakupa v fizični trgovini

Lepo pozdravljene punce oz. butikarce.... Zanima me ali se je katera znašla pred enako težavo, kot jaz in kako se je rešilo. Partner mi je v eni fizični trgovini za božička kupil škornje. Sama nosim št. 36, in je to številko tudi zahteval a mu je prodajalka svetovala, da naj kupi večjo št. ker so manjši modeli. Ko sem jih dobila so mi seveda bili preveliki.. sicer mi ni bilo všeč, da jo je poslušal, ker sem mnenja, da bi mu lahko dala zahtevano št. in ga opozorila, da lahko pridem zamenjat če bi mi bili premajhni, ker so manjši modeli. Jaz sem pa imela občutek, da ga je z ralogom speljala žejnega preko vode, saj se je po božičku vrnil nazaj in v št. 36 in v tej št. 36 seveda niso imeli več škornjev na voljo. Denarja pa seveda ne vračajo in naj si nekaj drugo izberem. Mislim, da ne rabim govorit o tem kako sem bila jezna in se bom zdaj jutri sama vrnila v trgovino. P.s že takrat se bi a ker nama je šlo z časom na tesno je tik pred zaprtjem trgovine skočil sam, ker jih je želel samo zamenjati. V tej trgovini ne želim kupiti nič drugo, kot samo te škornje v moji št. ali vrtnitev denarja, da jih grem kupit v drugo trgovino. Imam sploh kakšne možnosti? Meni se to ne zdi prav.. res ne. Škornjev ni in jih menda niti ne bo, mu je rekla.. V bistvu sem se odločila, da če se nebo dalo dogovoriti, da bom poklicala inšpekcijo in naj preverijo če so takrat bili sploh na zalogi, ko jih je zahteval, ker če niso bili potem je to zavajanje kupcev. Ima katera kakšen predlog? Hvala. LP
2019 01 02
Če gre za kakšno verigo trgovin, ponavadi preverijo, če so na voljo v drugi poslovalnici in lahko tudi uredijo dostavo v "tvojo" trgovino. :)
2019 01 02
> Lubika15: > Če gre za kakšno verigo trgovin, ponavadi preverijo, če so na voljo v drugi poslovalnici in lahko tudi uredijo dostavo v "tvojo" trgovino. :) Preverili v Ljubljano , ko je vztrajal in jih ni. Jaz sem 100%, da jih ni bilo niti takrat, ko jih je zahteval. To mene boli.. in zdaj naj nekaj vzamem kar tako.. ne rabim ničesar razen škornjev za zimo. V glavnem jutri grem rešit zadevo.
2019 01 02
štos je, da če bi bili čevlji kakorkoli poškodovani, bi moral prodajalec vrniti kupnino, saj bi lahko uveljavljala stvarno napako. tu se gre pa za brezhiben izdelek, tega pa prodajalec ni dolžan sprejeti nazaj, kje šele vračati kupnino, tako da bi jaz na vašem mestu le izbrala druge škornje ali pa se pogodila za dobropis. je butasto, ampak tako je po zakonu ,:(
2019 01 03
Vrnili so denar, ker sem povedala, da želim dokaz, da so takrat bili škornji v št. 36 na zalogi. Ker partner je zahteval 36, a ga je prodajalka prepričala, da mora vzet 37. To se ne dela.. Lahko ona njega opozori, da so manjši modeli in mu proda 36, ne pa da vztraja, da naj kupi 37. S tem sem jo tudi seznanila in ker so vrnili denar sklepam, da sem imela prav, da jih takrat ni bilo na zalogi. Ker jih ni nikjer več, niti teh več kar sem vrnila. In ne, nisem se grdo obnašala temveč sem samo mirno in seveda kulturno povedala, da sem razočarana nad njimi, ker so zaradi denarja zmožni nasankat stranko. Tako je vrnila denar in je bila zadeva zaključena. In ja, če so znižanja ali če si stranka premisli potem sprejmem dobropis, če pa kupcu prodajo nekaj kar ne želi pa je napaka na njihovi strani. Prišla bi nazaj in jih menjala za te škornje, kot so se vrnili če bi to bilo tako. Ne pa, da ostanem brez vsega. Prav v oči sem ji gledla in ji lepo povedala, da je takšno postopanje žalostno in podlo. Bila je rdeča v obraz in izdavila, da ji je žal.. s tem sem dobila dodatno potrditev. Lepa beseda boljšo mesto najde,kot da bi tam besnela.. čeprav, roko na srce še zdaj vre v meni. 😃
2019 01 03
ojoj, kakšne malenkosti spravijo človeka ob živce. nihče ni oškodovan, celo prepričana sem, gleda na tvoj opis, da je imela prodajalka dober namen… pa toliko slabe volje... in to zaradi škornjev... đizus!!!
2019 01 29
lili.dežman kako ni bil nihče oškodovan? kupljeni čevlji, ki jih ne moreš nosit? tudi če bi jih tu objavila ziher ne bi dobila nazaj tega denarja, ki ga je njen partner plačal. edino prav je da se je postavila zase (pa čerpav po zakonu niso dolžni vračat kupnine za izdelek, ki je brez napak)
2019 01 29
točno tako, nihče ni oškodovan. za kupljen izdelek je dobila denar nazaj!!!
2019 01 30
lili.dezman 1. Zahteval je škornje v št. 36 2. Prodala mu je št. 37, ker so menda manjši modeli. 3. Plavala sem noter 4. Šel nazaj in ni dobil denarja nazaj + čevljev ni v moji št. 36, kot je bila že prvič zahtevana in jih niti ne bo. Naj izberem drugo. Zakaj naj izberem jakno če potrebujem škornje.. in to zdaj,ko je zima? To je zame odškodovanje.. pika! 6. Šla sem osebno do šefice, kjer sem povedala, da bi rada videla če so takrat bili na zalogi ali ne škornji v zahtevani velikosti pa je raje vrnila denar + priznala, da je punca prodala večje škornje, ker je želela nardit promet. Je želela narediti vtis na šefico. Torej bi bila odškodova + peljana žejna preko vode. To se ne počne. Pika! Če pa imate viška denarja pa mi ga pošljite prosim. Dam trr, ker jaz ne morem in niti ne želim dat 35€ za škornje, kateri mi bodo stali v kotu pa požirali prah! Pa lep večer še naprej
2019 02 01
OMG!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! a ste prebrali kar ste napisali!!!!!!!!!!!!!! Gre se za ene pof.... škornje. denar ste dobila nazaj!!!!!!!!!!!! pa še do šefinje ste hodila... punca je verjetno pa brez šihta ostala. niste ostali brez denarja!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
2019 02 08
lili.dezman, jao, a ste vi prebrala sploh prvo sporočilo, ki ga je ksenija88 napisala?? to je bilo bistvo v pravi vrsti, ne a je dobila nazaj ali ne, to je bilo samo da je sporočila kako se je rešilo. se mi sliši, kot da ste bila vi ta prodajalka ali pa da sama počnete iste stvari :s
2019 02 08
OMB, koliko ene jeze zaradi enih škornjev. seveda sem prebrala. zahteval je škornje 36, dobil 37... da je kupil št večje škornje je bila njegova odločitev. samo njegova... in denar je bil povrnjen... je pa zame nekaj novega to, da človek na podlagi prebranega, sliši... x-) x-) x-)
2019 02 10
še dobro da ste pobrala vso pamet sveta namesto nas, resno :s
2019 02 11
sem brez ugovora, tako zelo se strinjam z vami.
2019 02 13
Ne, ni bila njegova odločitev. Bila je vsiljena odločitev. Tako, kot nekateri pač kupijo stvari, ki jih ne želijo in ne rabijo a jih prodajalci prepričajo. In če še nisi zasledila se je vrnil nazaj pa denarja niso vrnili!! Naj izbere drug artikel... kaj bo izbiral kopalke če rabim škornje? Šele, ko sem šla do šefice sem dobila denar nazaj. Jasno zdaj? In brez skrbi, punca še vedno dela, kljub temu, da bi me nebi čudilo če bi ostala brez službe, ker stranke sili v nekaj kar ne želijo + potem ne vrne denarja + potem tudi prizna, da niti takrat ni bilo škornjev v željeni številki. Sem dovolj jasna? Zdaj pa prosim, poberi šila in kopita iz moje strani pa pojdi zapravljat svoj denar, katerega imaš očitno viška. Ali pa ti napišem v zs svoj TRR pa mi nakaži teh pofukanih 35€, da jih bom lahko v trgovini pustila pa nekaj kupila kar ne želim. Pa lep večer še naprej. P.s Grem stavit, da bom slej, ko prej kje tu na butikcu prebrala kakšen tvoj post za kakšno stvar, ko te bo presenetila, ker karma is a bitch. Lp
2019 02 18
1 2 Naslednja