Moj profil Nastavitve Odzivi Pogovori Najljubše Odjavi se

Forumi /

mojbutik.si /

Pomoč na strani /

Pomoč glede nakupa v fizični trgovini

Lepo pozdravljene punce oz. butikarce.... Zanima me ali se je katera znašla pred enako težavo, kot jaz in kako se je rešilo. Partner mi je v eni fizični trgovini za božička kupil škornje. Sama nosim št. 36, in je to številko tudi zahteval a mu je prodajalka svetovala, da naj kupi večjo št. ker so manjši modeli. Ko sem jih dobila so mi seveda bili preveliki.. sicer mi ni bilo všeč, da jo je poslušal, ker sem mnenja, da bi mu lahko dala zahtevano št. in ga opozorila, da lahko pridem zamenjat če bi mi bili premajhni, ker so manjši modeli. Jaz sem pa imela občutek, da ga je z ralogom speljala žejnega preko vode, saj se je po božičku vrnil nazaj in v št. 36 in v tej št. 36 seveda niso imeli več škornjev na voljo. Denarja pa seveda ne vračajo in naj si nekaj drugo izberem. Mislim, da ne rabim govorit o tem kako sem bila jezna in se bom zdaj jutri sama vrnila v trgovino. P.s že takrat se bi a ker nama je šlo z časom na tesno je tik pred zaprtjem trgovine skočil sam, ker jih je želel samo zamenjati. V tej trgovini ne želim kupiti nič drugo, kot samo te škornje v moji št. ali vrtnitev denarja, da jih grem kupit v drugo trgovino. Imam sploh kakšne možnosti? Meni se to ne zdi prav.. res ne. Škornjev ni in jih menda niti ne bo, mu je rekla.. V bistvu sem se odločila, da če se nebo dalo dogovoriti, da bom poklicala inšpekcijo in naj preverijo če so takrat bili sploh na zalogi, ko jih je zahteval, ker če niso bili potem je to zavajanje kupcev. Ima katera kakšen predlog? Hvala. LP
pred 17 dnevi, 12:20
Če gre za kakšno verigo trgovin, ponavadi preverijo, če so na voljo v drugi poslovalnici in lahko tudi uredijo dostavo v "tvojo" trgovino. :)
pred 17 dnevi, 14:34
> Lubika15: > Če gre za kakšno verigo trgovin, ponavadi preverijo, če so na voljo v drugi poslovalnici in lahko tudi uredijo dostavo v "tvojo" trgovino. :) Preverili v Ljubljano , ko je vztrajal in jih ni. Jaz sem 100%, da jih ni bilo niti takrat, ko jih je zahteval. To mene boli.. in zdaj naj nekaj vzamem kar tako.. ne rabim ničesar razen škornjev za zimo. V glavnem jutri grem rešit zadevo.
pred 17 dnevi, 15:39
štos je, da če bi bili čevlji kakorkoli poškodovani, bi moral prodajalec vrniti kupnino, saj bi lahko uveljavljala stvarno napako. tu se gre pa za brezhiben izdelek, tega pa prodajalec ni dolžan sprejeti nazaj, kje šele vračati kupnino, tako da bi jaz na vašem mestu le izbrala druge škornje ali pa se pogodila za dobropis. je butasto, ampak tako je po zakonu ,:(
pred 17 dnevi, 11:11
Vrnili so denar, ker sem povedala, da želim dokaz, da so takrat bili škornji v št. 36 na zalogi. Ker partner je zahteval 36, a ga je prodajalka prepričala, da mora vzet 37. To se ne dela.. Lahko ona njega opozori, da so manjši modeli in mu proda 36, ne pa da vztraja, da naj kupi 37. S tem sem jo tudi seznanila in ker so vrnili denar sklepam, da sem imela prav, da jih takrat ni bilo na zalogi. Ker jih ni nikjer več, niti teh več kar sem vrnila. In ne, nisem se grdo obnašala temveč sem samo mirno in seveda kulturno povedala, da sem razočarana nad njimi, ker so zaradi denarja zmožni nasankat stranko. Tako je vrnila denar in je bila zadeva zaključena. In ja, če so znižanja ali če si stranka premisli potem sprejmem dobropis, če pa kupcu prodajo nekaj kar ne želi pa je napaka na njihovi strani. Prišla bi nazaj in jih menjala za te škornje, kot so se vrnili če bi to bilo tako. Ne pa, da ostanem brez vsega. Prav v oči sem ji gledla in ji lepo povedala, da je takšno postopanje žalostno in podlo. Bila je rdeča v obraz in izdavila, da ji je žal.. s tem sem dobila dodatno potrditev. Lepa beseda boljšo mesto najde,kot da bi tam besnela.. čeprav, roko na srce še zdaj vre v meni. 😃
pred 16 dnevi, 13:14