Moj profil Nastavitve Odzivi Pogovori Najljubše Odjavi se

Forumi /

mojbutik.si /

Pomoč na strani /

ZAVAJANJE VELIKOSTI! Resno?

živjo, eno vprašanje vsem. Kupila sem majice pod pretvezo (označene so bile) za velikost 36, dobila pa 34/XS. Sedaj ko želim vrniti pravi da reklamacij pa ne upošteva. nevem ali se dela norca ali kaj, kupila sem velikost ki jo nosim in dobila vse v velikosti ki mi je premajhna, označeno pa je bilo za 36.
2020 02 17
Tudi meni se to zdi precej neumno in zavajujoče :) Več krat na etiketi piše št. L ali XL pa je dejansko pol artikel za S. Ali pa obratno. In to se potem napiše.. ni vse samo na etiketah.. še posebej, ko so cunje iz kitajskih šopov.
2020 02 17
samo res pa nikoli ne škodi vprašat ali je številka realna, ali pa za mere če res niste ziher
2020 02 18
Ja, jaz ravno iz tega razloga vedno prosim za fotko etikete in podatek realne velikosti. Sem ze dobila jopico S - v resnici je bila 164 oz otroska🤪
2020 02 18
![](http://upload.mojbutik.si/si/images/message/c08319602d899a760ba089d667461a33.jpg) Ja ampak če prodajalka označi velikost oblačila 36 (S) nekako zaupam temu da je res S. in ne da je potem na dejanskih prejetih oblačil manjša velikost.
2020 02 19
že, vendar je bilo napisano (baje) xs do s. označila je že 36, vendar to gotovo zato, ker se da izbrat samo eno št in ne dveh. pa ne da se postavljam zdaj na katerokoli stran, ampak vidite da vas tepe, ker niste vprašala... vsaj veste za naslednjič, mislim, da smo se vse ki že dalj časa tu sodelujemo tega naučile na tak način. žal ,:(
2020 02 19
to je bilo za vsak artikel ločen oglas in takšne številke. pri vsakem artiklu je označila 36, kar je S. Dobila sem pa majice v XS, 34.
2020 02 20
> ortica: > Ja, jaz ravno iz tega razloga vedno prosim za fotko etikete in podatek realne velikosti. Sem ze dobila jopico S - v resnici je bila 164 oz otroska🤪 jaz sicer ne zavajam :D Ampak bi rada tole komentirala :P jaz prodajam tak pulover, otroška 164/170.... :) no, jaz sicer mam napisano v oglasu kaka je številka na etiketi + je v samem oglasu tudi fotka etikete... tko da nisem nepoštena :) stojim pa za tem, da ustreza št 36. meni je recimo prav, pa nisem neka ful suhica :) Tko da ne bi apriori rekla, da 164 ni isto kot 36 oz S, vsekakor se razlikuje odvisno od znamke in modela. Ampak seveda, je prav, da se v oglasu napiše kaka je št na etiketi. je pa tko, da verjetno mojega puloverja noben ne kupi, ker misli, da zavajam o tem, da je za 36 :(
2020 03 02
Ja ampak imaš objavljeno dejansko velikost iz etikete, ne pa napisamo samo S velikost. Potem pa bi prejela pulover otroške velikosti. Vrjetno bi bila kupka v šoku.
2020 03 03
ja, sej sm rekla, iz moje strani je fer (in tko bi mogle vse objavit), sam pravim, da vsekakor ustreza S/36... tko da ni apriori, da je 164/170 je samo za otroke. in je treba tud to napisat :) da ne bi kdo kupu in pričakoval, da je manjša št kot v resnici. al pa bo mislu,da ustreza res samo za otroke. mene sicer nihče ni nikol kontaktiral tko da sklepam,da noben ne verjame, da je primeren tud za 36. :D
2020 03 04
Mi je jasno, tudi jaz kupim marsikdaj kakšno otroško velikost oblačil zase. Če pa kupim na butiku pa če je označena velikost S smatram da je ista označena na etiketi, čeprav v opisu navaja skoraj vsaka da so primerne majčke za velikost xs in s, kar je prav. Še vedno se kupka na podlagi dejanske velikosti na etiketi odloči če bo imela majico S, čeprav nosi XS ali obratno. če pač nosiš oversize.
2020 03 04
Največji problem pri označevanju velikosti je v tem, da proizvajalci nimajo poenotenih številk; tako npr. nemška 36= naša 38 = italijanska 40, da o kitajskih ne govorim, saj so 2-3 številke razlike. To velja za oblačila in za čevlje Tu Na Mojem butiku, glede na to, da nimamo garderobne omare za probati oblačilo (super se mi zdi, da se lahko jaz kot prodajalka ali kot kupec osebno dobim z osebo, ki sodelujem, posebej za dražja oblačila), moramo nekako zaupati ali prositi za mere oblačila, da primerjamo s svojimi.
2020 03 26
seveda, vedno je rešljivo, še ne drugače z izmero in pošiljanjem mer, pa tudi s tem, da poveš svojo težo in višino, ali pa res, da poveš kako pa kaj je v realnosti... da je številka mogoče res S, ampak je bolj M, ali da je L pa je v resnici manjša L in bolj za M. Če je komunikacija ok, je vse ok, po mojem mnenju. :) https❓/mojbutik.si/azzurra-2649
2020 05 04