Moj profil Nastavitve Odzivi Pogovori Najljubše Odjavi se

Kmalu nove spremembe. Več informacij najdete tukaj.

Kmalu nove spremembe. Več informacij najdete tukaj.

Forumi /

Informacije za uporabnike /

Za uporabnike mojbutik.si /

Nakazila na TRR- problemi

Zanima me, kako vecinoma poslujete punce tukaj gor? Je res da 'vecinoma vse' izkljucno preko nakazil na TRR in Paypala? Ravno zadnjic mi je ena pisala za hlace, se vse lepo zmeniva, se dodatno sem ji jih znizala, me vprasa v kaksni obliki sprejemam placilo, povem da je mozno denar v kuverti ali v vrednostnem pismu, nakar mi zenska sploh ne odpise vec. Jo vprasam, ce si je premislila, ker sem imela v vrsti za njo se eno kupko in mi rece, da ona ne posluje z fizicnim denarjem, ker smo zdej kao v digitalni dobi in se vse dela preko nakazil. Ma da bi jo najraje poslala nekam 😠 ok razumem, vecina vas verjetno tako posluje, ampak jaz z nakazili na TRR nimam dobrih izkusenj, pa sem gor na butiku ze od 2013. Lazejo da bodo nakazale, na koncu pa nic iz tega. ENE PAC OCITNO POBIRAJO OSEBNE PODATKE, ali kaj??? V preteklosti sem veckrat, poudarjam, VECKRAT pristala na to, da mi punce nakazejo denar, pa sem bila mogoce 3x zadovoljna, to je pa tudi vse. Nevem kaj vam je fora. Tudi v profilu imam zapisano tocno kako poslujem, pa ene ocitno tega ne vidijo... Pol mi isto ena pise za nek drug artikel prejsnji teden, da bi takoj kupila itd. Sem ji bila pripravljena v celoti krit postnino, samo da mi gre, cena je pa bila ze tako in tako nizka. Pa mi rece da ne posluje preko poste. Da bo od kere druge kupila podoben izdelek, jih je itak polno podobnih in da ce hocem poslovat na tak nacin, da nebom dalec prsla. V glavnem zelo sem razocarana nad tem butikom, kultura na nuli dobesedno, nakazila na TRR pac ne izvajam in to je to. Nikogar ne silim da mora kupit moj artikel, ce mu kaj ni vsec. Ampak da se na tak nacin potem zgrazate... mislim halo, malo spostovanja lepo prosim ‼️
2020 10 07
Jaz večinoma poslujem (ko prodajam) preko nakazil, mogoče v 5% primerov mi denar posljejo fizicno. Razlog je predvsem udobnost & varnost - pošta se rada zgubi in razumem, da raje nakažejo. Ko pa plačam jaz, je to ponavadi po pošti, ker mi je it na banko preveč zamudno in mi tud delovni čas tega ne dopušča.. In še nikoli nisem mela težav, da bi mi prodajalka kaj zatežila. Mislim, da je prijazen odnos ključen. Že v tej objavi si ful nastrojena, if i may... ;) Če ti nočejo plačat, ti itak ne bojo, ne glede na način plačila ;) Jaz zahtevam potrdilo o plačilu preden pošljem (ker nimam spletne banke) in nikol nisem mela težav glede tega - vsekakor pa vedno počakam na plačilo, preden gre denar od mene. In iskreno, tud če daš naslov (kamor naj ti denar pošljejo), je to osebni podatek, ni da je kaka grozna razlika s tem, da daš še trr zdraven. Lp
2020 10 07
meni osebno je tudi bolj fino nakazat (in seveda prejemat) na trr, ker lahko to naredim od doma prek spletne banke in je to to. verjetno se tega ne bi posluževala, če ne bi imela spletne banke. drugače je pa treba pakirat kovance po možnosti, poslat to priporočeno da se ne izgubi ( kar kaj nekaj stane namesto 39 centov provizije pri nakazilu), ali pa poslat poštno nakaznico in tisti listek izpolnjevat... ,:( se pa strinjam z azzuro, če nočejo plačat po pošti tudi na trr vprašanje kako bi bilo ;) če bi bilo meni nekaj zelo všeč in prodajalka ne bi sprejemala nakazil bi tudi plačala prek pošte
2020 10 07
Verjetno 98% punc tukaj raje nakaže denar/dobi nakazan denar. Je vsaj ziher, da pride denar do prodajalke. Pa še kovance pošiljat po pošti... Tam se tudi kaj rado izgubi. Sama nikoli ne pošiljam denarja po pošti tudi raje vidim da mi nakažejo.
2020 10 07
Jaz osebno nimam spletne banke. Prva posta od mojega zacasnega prebivalisca, kjer trenutno prebivam, pa je kar stran. In kako naj sedaj vem, ali mi je kdo res nakazal denar ali ne, ce je bilo placilo izvedeno preko spletne banke? Zastojn pa tudi nebom hodila na posto preverjat, ali je bilo res nakazano ali ne. Ker se mi to enostavno ne izplaca. Vcasih, ko sem bivala se na stalnem naslovu mi je bilo vsekakor lazje, imela sem posto 3 minute stran. Zdaj pa ne. Tako da res ne razumem tega. Meni ni problema dat svoj zacasni naslov, se strinjam da je to tudi 'osebni' podatek, ampak ni spet tako zelo oseben, glede na to da nas je na tem istem naslovu veliko, ki imamo tu zacasno prebivalisce. Vsekakor lazje pozrem to, da dam svoj naslov zacasnega prebivalisca, kot pa podatke svojega TRR naslova + STALNI naslov. Pa se to glede izgube denarja/kovancev; meni se do sedaj nikoli, ampak res nikoli ni zgodilo, da bi se denar izgubil na kakrsni koli nacin. Ce sem jaz kateri kdaj poslala denar, ga je vedno prejela, prav tako, ce je druga uporabnica meni poslala. Tako da to zal nemore bit izgovor.
2020 10 07
> rinestinawarner: > Jaz osebno nimam spletne banke. Prva posta od mojega zacasnega prebivalisca, kjer trenutno prebivam, pa je kar stran. In kako naj sedaj vem, ali mi je kdo res nakazal denar ali ne, ce je bilo placilo izvedeno preko spletne banke? Zastojn pa tudi nebom hodila na posto preverjat, ali je bilo res nakazano ali ne. Ker se mi to enostavno ne izplaca. Vcasih, ko sem bivala se na stalnem naslovu mi je bilo vsekakor lazje, imela sem posto 3 minute stran. Zdaj pa ne. Tako da res ne razumem tega. > Meni ni problema dat svoj zacasni naslov, se strinjam da je to tudi 'osebni' podatek, ampak ni spet tako zelo oseben, glede na to da nas je na tem istem naslovu veliko, ki imamo tu zacasno prebivalisce. > Vsekakor lazje pozrem to, da dam svoj naslov zacasnega prebivalisca, kot pa podatke svojega TRR naslova + STALNI naslov. > Pa se to glede izgube denarja/kovancev; meni se do sedaj nikoli, ampak res nikoli ni zgodilo, da bi se denar izgubil na kakrsni koli nacin. Ce sem jaz kateri kdaj poslala denar, ga je vedno prejela, prav tako, ce je druga uporabnica meni poslala. Tako da to zal nemore bit izgovor. Ja jst secist strinjam s tabo ene so res nesramne tle gori.meni osebno je isto ful boljs poslovat s pomocjo poste ki tudi nimam spletne banke da bi pa kr tako dajala svoj trr, mi pa isto ne disi glih. tud ce jst kateri posljem ji posljem lepo prek poste pa je stvar resena.
2020 10 07
Mislim da potem problem tukaj ni v kupkah... 🙊 Nekatere nimamo pošte/banke blizu, da bi ves cas hodil pošiljat denar, je pa zato tu spletna banka. Lazje je enkrat it na banko, da si nalozis spletno banko, kot pa ves cas na posto/bankmat preverjat. Par klikov te stane... Nakazes, vidis, ce si prejel nakazilo itd... Je vse lažje. Ce pa vidis da ima kupka/prodajalka negativne odzive ali jih nima, pac ne sodelujes z njo, ji ne puscas podatkov. Tistim, ki imajo pozitivne odzive pa nebi smel bit problem zaupat tudi TRR-ja 🙂
2020 10 07
punce, dokler ste študentke oz imate status imate spletno banko zastonj, samo info v primeru da katera ne ve :)
2020 10 07
Jaz več ali manj vedno poslujem preko nakazil na TRR in do sedaj nisem imela še nobenega problema. Meni osebno je tako ful lažje, ker preverim v spletni banki, če sem že dobila nakazilo in potem hitro pošljem paket. Parkrat sem dobila tudi denar v kuverti in tudi takrat je bilo vse ok - nikoli se ni denar izgubil ali pa kaj takega.
2020 10 08
Vse to popolnoma razumem, verjemite mi. Ampak mene bolj od vsega moti aroganca kupk, ki od mene dobesedno zahtevajo to, da mi bodo nakazale na TRR račun. To me moti. Če pač ne poslujem na tak način, je to moja osebna stvar. Moti me to, da so nekatere potem cele jezne in užaljene, ker 'nemorejo' kupit artikla, ker one za razliko od mene poslujejo izključno preko spletne banke. Zato sem omenila, da me takšne stvari razjezijo. Če bi jim bil moj artikel res tako zelo všeč, kot mi na začetku pišejo, potem bi ga kupile ne glede na to, na kakšen način sprejemam plačilo. Hvala Lilith, za to sem že slišala, vendar sem sama že nekaj let brez statusa študenta in mi zato to žal ne mora pomagati... 🙂
2020 10 08
Tudi meni je lažje nakazati in prejemati nakazilo na TRR. Je ceneje in bolj priročno (če imaš spletno banko). In pa zelo pomembno - je transparentno za obe: kdaj je bilo plačano in koliko. Vidno je ponavadi v roku nekaj ur, lahko pa že takoj, če je ista banka. Ko so mi poslale denar v kuverti, se mi je tudi že zgodilo, da je bilo premalo. Ajde za 20 centov ne bom umrla, mogoče se je zmotila pri štetju. Za 2€ premalo se mi pa zdi pa že malo bedno. Pri nakazilu je točno videt nakazani znesek in ni treba posebej dokazovat kolk je blo v kuverti... Drugače pa jaz, če mi je kaj res všeč tudi pošljem denar. Edino nisem pa tako hitra kot z nakazilom. :)
2020 10 10
punce, poglejte si aplikacijo flik oz povprašajte na svoji banki. je za plačila kot paypal, le da ne potrebujete kreditne
2020 10 12
Meni je smešno, da v letu 2021 ljudje nimajo spletne banke. Razumem upokojenci. Ampak, ce nekaj prodajas na netu in ne sprejemas nakazila na TRR ter se pritozujes nad kupkami... ni problem pri kupkah. Ze tako je mojbutik kar se tice varnosti uporabnikov in prevaranyov slab. Poglejte si tuje app ali spletne strani za prodajo Poshmark, Depop, Vestiaire Collective. Vsa placila in nakazila gredo preko njih, potrebujes kartico ali paypal. Lahko imate N26/revolut banko, lahko slo spletno banko. Ne vem zakaj je taksen problem dati naslov+trr. A mislite, da vam bodo na podlagi trr denar pokradli ali kaj?
2021 03 27
Jaz poslujem izključno preko nakazil na TRR, če bi bila edina možnost za nakup pošiljanje denarja po pošti pač ne bi kupila. Olajšajte si življenje in si uredite spletno banko. Tudi če nekomu podate št. računa in naslov vam s tem ne more škodovati.
2021 03 28
Jaz tudi izključno preko TRR. Nočem nobenih nevšečnosti, da je poslala v kuverti in da je kaj padlo ven. TRR je varen, četudi pobere podatke ne more z njimi nič, če katera uporablja mbills pa dam telefonsko.
2021 03 29