Moj profil Nastavitve Odzivi Pogovori Najljubše Odjavi se

Forumi /

mojbutik.si /

Objave, novosti, komentarji moderatorja /

PONOVNO OPOZORILO! Ne odpirajte povezav in ne vpisujte podatkov.

Drage punce, tukaj vas s posebnim postom na forumu obveščamo o temi spletnih prevar. Danes smo bili obveščeni še o enem primeru pošiljanja linkov s strani lažnega profila. Tokrat je imel profil celo v imenu Admin in sliko mojbutik: https❓/mojbutik.si/admln1-104888 Ko kliknete na profil, vidite prvi opozorilni znak, in sicer opis v tujiem jeziku za neke vrste tehnično podporo (glejte priponko). Profil je naši uporabnici poslal sporočilo v sicer slovenskem jeziku, ampak z enim kupom napak, da bi rad od nje kupil izdelek in ji kupnino nakazal na kartico, za kar potrebuje številko njene kartice. Uporabnica je nato odgovarjala in vpisala podatke kreditne kartice, nakar ji je bilo odtegnjen znesek, ki je bil višji od plačila izdelka. Bodite resnično pazljive pri nakupovanju in prodajanju. Žal so lažni profili še vedno med nami in kljub našemu trudu ne moremo pravočasno blokirati vseh. Tehnični oddelek je obveščen o dogajanju in delajo na zaščiti uporabnic. Žal tudi nimamo pristojnosti kakorkoli ukrepati v tovrstnih primerih spletnih prevar. Zato svetujemo prijavo na policijo in vašo banko, kjer vam bodo povedali, kako lahko ukrepate dalje. Kot je bilo že mnogokrat poudarjeno, nikoli ne klikajte linkov in ne vnašajte podatkov v polja povezav, ki vam jih pošljejo uporabniki. Sploh pa ne vpisujte podatkov kreditne kartice, saj vam uporabnik lahko denar nakaže samo na TRR. Če kdo od vas zahteva številko kreditne kartice in to ni preverjena uradna trgovina, kjer ste sami začeli nakup, tega podatke ne vpisujte nikoli! Sploh pa od vas moderator mojbutik ne bo nikoli kupoval ali vam prodajal česarkoli. Previdnost v roke. Če ste v dilemi ali gre za pravi ali lažni profil, pa vam svetujemo, da se najprej posvetujete z nami, ki lahko preverimo za kakšen profil gre. Hvala za razumevanje. Admin mojbutik.si ![](http://upload.mojbutik.si/si/images/message/5cd518466e9332822090441ba4cf1cda.jpg)
2023 12 05
Zdravo. Zdaj je nov profil MOJBUTIKSUPPORT, ki poskuša s to prevaro.
2023 12 06
Predvsem NIKOLI NIKOLI NIKOLI dajat št kreditnih kartic fizični osebi. Edino verodostojno je un paysafe sistem, ki ga imajo spletne trgovine.
2023 12 07
> RdečiOblak: > Zdravo. Zdaj je nov profil MOJBUTIKSUPPORT, ki poskuša s to prevaro. Hvala za opozorilo, profil smo že včeraj blokirali. lp, admin
2023 12 07
> azzurra: > Predvsem NIKOLI NIKOLI NIKOLI dajat št kreditnih kartic fizični osebi. Edino verodostojno je un paysafe sistem, ki ga imajo spletne trgovine. Točno tako, hvala za dodatek! lp, admin
2023 12 07
Zanima me ali se na slovenski strani Mojbutik pripravlja TRUSAP, ki je uveden na hrvaški strani Mojekrpice cca. 1 mesec nazaj?
2023 12 07
Živjo, zadeva je v fazi testiranja, tako da je možno, da se bo uvedla tudi na mojbutik.si. O vsem boste uporabnice pravočasno obvščene :") Lep dan! admin
2023 12 11
Super, ampak upam da bo pri nas zadeva boljše zastavljena kot je na strani Moje kpice. Tam lahko kupiš tudi od osebe, ki se ni prijavila 2 leti, tudi od tistih, ki se niso registrirali na Trustap, podpora je nek tujec - umetna inteligenca, ki v polomljeni hrvaščini pomaga, katastrofa vse skupa. Aja, pa poštnino plača kar prodajalec, kljub temu da ni računal na to pri oblikovanju cene, tko da dejte te napake odpravit, če ste v fazi testiranja in če gre za isto različico programa.
2023 12 15
Pozdravljeni, še en nov profil MOJBADMN1. Lp Katja
2023 12 19
Bila žrtev zlorabe s strani MOJBADMN1 in izgubila cca. 250€. Že bil kdo v taki situaciji?
2023 12 19
Živjo, profil je seveda bil takoj blokiran. Ko smo že večkrat poudarjali in kot se govori v vseh opozorilih, nikoli NE vpisujte številk kreditnih kartic v povezave, ki vam jih pošljejo "uporabniki". V primeru tovrstnih prevar, ki se pojavljajo na VSEH platformah, kot je facebook, bolha, itd... upravljalci nimamo pristojnosti in ne moremo ukrepati drugače kot da te profile blokiramo. Zato je preventiva izjemno pomembna in sicer, da NE odgovarjate na sporočila, ki imajo vedno neke slovnične ali drugačne napake, so očitna (ali ne tako očitna) prevara in od vas zahtevajo podatke o kreditni kartici. Tega od vas fizična oseba nikoli ne bo zahtevala! Lp,admin
2023 12 20
Še eden … ![](http://upload.mojbutik.si/si/images/message/563f594fb430a0c9ebf0485f94f2bc31.jpg)
2023 12 21
Sem nova in nasedla na to prevaro da sem tumika vojska svoj Si ampak mi je bilo čudno kaj me sprašuje za stanje na računu in sem prekinila . Po dveh dneh mi je iz računa bilo sredi noci odtegnjeno 18 EUR kr nekod . Prijavila na banko in blokirala kartico 🤦‍♀️🤦‍♀️ danes pa spet ista zadeva . Tako da ne odpirat !!! Spodaj je samo slika kako zgleda [] (http://upload.mojbutik.si/si/images/message/a074a419989c83c45e993b003800e4a1.jpg)
2023 12 21
> Moderator: > > azzurra: > > Predvsem NIKOLI NIKOLI NIKOLI dajat št kreditnih kartic fizični osebi. Edino verodostojno je un paysafe sistem, ki ga imajo spletne trgovine. > Točno tako, hvala za dodatek! > lp, > admin sedaj ma nek nov profil mojbsupp1 sem pustil komentar za njegov profil da ne bo kdo scamman sedaj pa je on meni isto napisal da bi odvrnil kupce od mojega profila
2023 12 21
Živjo, punce, vsi profili so bili blokirani, negativne komentarje, ki so vam jih ti profili pustili, pa smo izbrisali. Prosim, če se mi javite na zs ali na help ( at ) mojbutik.si, če se vam zgodi kaj podobnega. ŠE ENKRAT PA: PROSIM, NE KLIKAJTE POVEZAV IN NE VPISUJTE ŠTEVILK KREDITNIH KARTIC V NEKE POVEZAVE, KI VAM JIH POŠILJAJO NAKLJUČNI PROFILI. lp, admin
2023 12 22
1 2