Moj profil Nastavitve Odzivi Pogovori Najljubše Odjavi se

Forumi /

Lepota, stil, zdravje /

Prehrana, recepti, ekologija /

Kaj kuhate, ko hujšate?

Zelo me zanima, kaj kuhate, ko želite malo popaziti na težo. Zadnji mesec je bil namreč, pri meni zelo obilen, saj smo imeli vsi v družini rojstne dneve tako, da se je res veliko jedlo. Zdaj pa se nekako počutim napihnjeno in bi se rada spravila v red, da ne bo jok in stok. Če imate kake fine ideje, kaj skuhati, bom zelo vesela. Je pa tako, da kuham zase in za fanta, ta pa ne bo jedel kakšnih res ekstra zdravih reči, tko da je tudi to potem malo za premislit:)
2012 12 09
Piščanec, riž, testenine... :))
2012 12 09
Zase kuham kombinacije beljakovin z zelenjavo. Torej puran, ribe, piščanec, tuna... Karkoli je zelenjavnega, vedno tako prilagodim da lahko istočasno skuham tudi fantu. Torej kakšna omaka za testenine (zelenjavna, sirova...) in tisti puran ki ga naredim zase. Pač tako naredim če se mi mudi recimo...torej beri: če je že tak lačen da se mu blede in me obtožuje da ne skrbim za njega [:tihsmeh]
2012 12 09
Piščanec z kuhano zelenjavo.Potem kakšne omake zelenjavne z mesom,namesto navadnih testenin polnozrnate pa malo manj le-teh (okus je čisto isti) .Tud jajca so zdrava in pomagajo pri hujšanju (kuhana z zelenjavo recimo, če pa jih spečeš pa probaj minimalno olja/masla dat,ko se segreje obrišem ponev s robčkom da je masti res minimalno).Dobra so tut jajca s špinačo. Kšne solate so tudi dobre za prilogo kdaj namesto testenin. Priporočam pa da je zraven obroka vedno voda,veliko vode:)
2012 12 09
Evo preprost recept: pečen puran s Kotanyi začimbami (prisežem da obožujem te začimbe, vse je enostavno odlično :D :), zase zraven narediš mix paprike (rdeča, zelena, rumena rahlo 'pražena' na kokosovi maščobi). Fantu pa zraven skuhaš testenine (recimo tiste pentljice, ker moj pravi da so zabavne :D ). S tem da zase pobereš pripravljeno zelenjavo stran, zanj pa dodaš še malo paprike v prahu, paradižnikove mezge, zaliješ z vodo, žličko sladkorja in malce soli ter curry. Potem pa dalje ustvarjaš po občutku...lahko dodaš tudi kečap da je hitra omakca :D Jaz potem testenine dejansko vmešam v takšno omakco da se okusi premešajo in da ni treba veliko omake... :) To je res hitro spisano skupaj, za idejo pač :))
2012 12 09
Ribe, kaksna povna solata s piscancem, mozarelo itd., namesto belega kruha vzemi polnozrnatega ali crnega saj manj redita..vsekakor pa testenine vendar pazi nekateri ljudje jih jejo tudi za misice tako da cim manj olja v omako oz. surovega masla.. Stvari s katerimi pa lahko pretiravas kolikor zelis so pa: prepecenec, razni orescki vendar bre soli, kisle kumarice ter veliko sadja in zalenjave. Samo hrana ni toliko ucinkovita moras se se malo gibati saj ene pou urce na dan in pa spiti veliko tekocine, lahko tudi nesladkani caj... Je pa fajn tudi da si das navadni jogurt v posodo, narezes notri sadje, dodas malo kosmicev..meni kar energijo da [:nasmeh]
2012 12 09
Samo jaz pa ima problemcek taksen da bi se rada zredila [:nasmeh] tako da jem veliko ampak sem taka suhica mam tako presnovo da vse kar gre notri gre hitro tudi vn [:tihsmeh]
2012 12 09
@BossBitch: če bi foušija gorela, bi zdjle cel Maribor gorel [:tihsmeh]
2012 12 10
Punce hvala za ideje:)! Dejansko sama tudi nimam nekih hudih težav s kilogrami, vendar res rada jem in sem pri sebi opazila, da čeprav redno tečem (30 minut recimo 3 krat na teden), če res veliko pojem, se samo redim. Telovadba je pomembna, ampak pri meni je res prehrana problem, ker se tukaj težko nazaj držim, sploh v teh dneh. Tako, da mi prav pridejo kakšne ideje. Sicer rada tudi zelo zdravo jem, ampak odkar kuham tudi fantu, sem se nekako vdala v usodo glede zdravega kuhanja, saj je ves čas jokal, da je njemu hrana, ki jo kuham, prešvoh oziroma, da on ne bo jedel bulgurja pa kuskusa pa čičerike ipd. Kar neke fobije majo tile naši fantje:) BossBitch to je pa res po eni starni tudi zoprno, eč bi se rada zredila pa ne gre. Nikoli nam ni prav;). Sicer pa sem sama pri sebi opazila, da je šlo po dvajsetenm letu, pri meni, samo navzdol. Dejansko moram malo popazit, kar mi včasih res ni bilo treba. Se spomnim še najstiških let na gimnaziji Šentvid, ko smo imeli turnus in sem včasih jedla enkrat na 8 ur, ker nisem nikoli imela časa zarad tega gimanzijskega tema, potem sem pa prišla ob osmih, devetih zvečer domov pa cel hladilnik vase vrgla. Pa nisem nikoli imela več kot 50 kg. Sploh ne vem, če smo imeli takrat doma tehtnico.
2012 12 10
oooo Bossbitch, končno še ena taka [:tihsmeh] Jaz imam tudi ta problem, ne morem in ne morem se zredit. Kakšne 3 kg bi šla rada gor, pa se kazalec na tehtnici noče premaknit pa če pojem bilokaj. [:jezen]
2012 12 10
Tudi jaz imam ta problem, bašem se s picam, pomfri, sladkarije - pač sama nezdrava hrana, kile pa kar stojijo [:sokiran] Verjetno bodo potem leta prinesla svoje, ko me bo razgnalo na širino [:prepoten]
2012 12 10
hehe, res ste srečnice:)
2012 12 10
Niti nismo veš [:nasmeh] ...jaz bi tok rada šla za ene 3 kilce gor ampak ne gre žau...tele nogice so suhe u njih je pa zelo težko dobiti
2012 12 10
Res smo smotane, včasih. Kr neki se obremenjujemo:)
2012 12 10
ja [:nasmeh] take smo punce nikoli nismo zadovoljne...zmeri se nakaj najde kar nam ni všeč [:tihsmeh]
2012 12 10
1 2