Moj profil Nastavitve Odzivi Pogovori Najljubše Odjavi se

Forumi /

Lepota, stil, zdravje /

Zdravje /

A zna kera pomagat? :(

Hojla. Imaš ti problem s kariesom ali zobnim kamnom? ker zobni kamen je tudi rjav, na površini zoba, zob pa ne boli-ampak te moti samo estetsko? Samo za info. Moja sestra je imela zobni kamen takole na dvojki zgoraj,pa spodaj mislim da dvojka, trojka, štirica. To so mesta,kjer se najpogosteje dela zaradi žlez slinavk,ki so bolj aktivne na teh mestih. potem pa še kakšne kavice,čaji, itd... in pomaga soda bikarbona,pa tudi citronska kislina. je veliko manj agresivno kot običajne belilne kreme, ker ne poškoduje sklenine. pa niti ne rabiš pretiravat. nekaj malega na zobno ščetko in na rahlo poščetkaš. ne bo šlo takoj stran,mal bl vztrajen moraš biti z naravnimi sredstvi. Jaz sem pa pri privat zobozdravniku (kjer moram čisto vse kriti sama), dala za odstranjevanje kamna mislim da 50e na lok. Pa en lok mi je naredil brezplačno.- se pravi 50e za vse skupaj. Pa imam zeelo dragega zobarja. Če imaš pa v zdravstvenem domu,pa še mladoletna si, po moje te več kot 20e ne bi smelo prit. Lahko pa pred prihodom pokličeš pa vprašaš, da ne bo kakšnih presenečenj.Pa zelo hiter postopek je, sicer malo boli,ker mora zbrusiti tik ob dlesni,ampak ni hudega-malo je nadležno. - to govorim za zobni kamen. Če te pa zobje prav bolijo oziroma veš, da so poškodovani,potem pa malo pobrusi,da odstrani karies,pa najbrž kakšna zalivka. bela zalivka mislim da je 20e,za sprednje zobe (enka, dvojka)pa mislim da si upravičena do brezplačne.pa itak ne boš čutila sploh zaradi injekcije. kar opogumi se in pojdi,čimprej urediš ustno zdravje, boljše bo. Vidiš, da te že ovira pri pogovorih,smejanju... kar korajžno [:nasmeh]
2013 10 23
1 2