Moj profil Nastavitve Odzivi Pogovori Najljubše Odjavi se

Forumi /

Lepota, stil, zdravje /

Zdravje /

Krvodajalska

Je katera že darovala kri? Kako ste se počutile med samim odvzemom in kasneje?
2013 04 24
U jst bi takoj darovala [:nasmeh]..sej pomoje se ne moreš počutiti slabo edino če imaš res nizek pritisk ali kakšno bolezen. Je pa ful priporočljivo pit veliko tekočine, pa tudi tam ti postrežejo s hrano [:tihsmeh]
2013 04 24
aha...če imaš bolj nizki krvni pritisk, se lahko zgodi, da te "zgrabi" kakšna vrtoglavica...po odvzemu krvi seveda...drugače pa nič takega...ni panike [:nasmeh] [:nasmeh] itak si lahko tam sedeš in nekaj poješ ter spiješ...pa še prost dan ti pripada tisti dan...je pa fajn občutek, vsaj meni ker delam v bolnici... [:ljubek] [:ljubek] ...je pa pogoj min. 55 kg...za žensko, vsaj pri nas...
2013 04 24
Je pa res da pri meni odpade ker bi mogla met saj 50 kil [:smeh]
2013 04 24
aja???...no pri nas so zvišali mejo na 55 kg...tako, da tudi pri meni zdaj odpade, sem pa nekajkrat darovala... [:ljubek] [:ljubek] [:ljubek] ...
2013 04 24
Jaz sem bila redna darovalka 10 let, dokler nisem zanosila. Nikoli mi ni bilo slabo, po odvzemu brez posebnosti, včasih sem popoldne legla za kako uro in je bilo to to. Zadnje leto sem imela veliko prehladov, grip, obdobja slabega počutja ipd. Pojasnili so mi, da se ženskam en del krvi (zdaj nevem več al bele al rdeče krvničke ali kaj že) obnavlja šele po enem letu, jaz sem kri darovala 3x na leto - ženske lahko darujejo na 4 mesece... Skratka verjetno je bila moja kri malo izropana. Sicer pa razglabljanje iti ali ne iti... To je ena najlepših stvari, ki jih lahko storite za nekoga - za ponesrečenca denimo potrebujejo kri kar 7 darovalcev, moj tast npr. hodi 3x na teden na dializo ipd. Probajte, če se boste počutile ok, boste še kdaj šle, sicer ne.
2013 04 24
Jaz sem predkratkim šla prvič,me je opogumil fant,ker me je blo malo strah. [:tihsmeh] Ampak zdaj vem,da bom zagotovo šla še večkrat,ker je res poseben filing,ko veš da lahko za nekoga nekaj narediš. [:nasmeh] [:ljubek]
2013 04 24
Jaz grem zagotovo v petek:). A moram se moram prej fajn najest? Kr zjutri jz pojem sam kak jogurt in banano. Bo to premal?
2013 04 24
ja najboljše se je dobro najesti,tako je tudi manj možnosti,da bi ti bilo slabo. :) pred odvzemom lahko ješ kruh, marmelado, sadje in piješ čaj,sok ali kavo. Mislim pa da ne smeš jesti mlečnih izdelkov,se mi zdi da je tako pisalo na listeku,ki sem ga dobila, a nisem 100%. Ja jaz sem sicer pojedla zjutraj samo sadje,a je vseeno boljše če poješ kaj več. imajo pa na krvodajalski tudi prigrizke,da se lahko okrepčaš. :)
2013 04 24
Odličnol. Bom pojedla eno klobaso pa kruh zravn. Si bom nardila tak ornk zajtrk:). Sporočim kako je šlo. Se kr veselim že [:ljubek]
2013 04 25
A ni da mores bit tesc..sicer te pa tam nafutrajo [:tihsmeh]
2013 04 25
Ma ne vem več, nekje piše da moraš bit sit ko prideš, nekje da ne...v glavnem jz itak jem 7 krat na dan, tko da zajtrk sigurno bo [:smeh]
2013 04 25
priporoča se,da nekaj ješ prej,ni pa seveda nujno. [:nasmeh]
2013 04 25
ne klobase, maščob ne smeš jesti... vsekakor pa kaj sladkega, zraven banane spij sladko kavo brez mleka ali sok npr.
2013 04 25
Punce, da vam povem-danes so me na krvodajalski zavrnili. Bila sem res zelo razočarana. Imam namreč 53,5 kg in to jim ni dovolj. Zdravnik je menil, da bom dol padla. Kr neki. Sj sm visoka samo 162 cm in res sm močna-zgledam švoh, ker imam drobno konstrukcijo, ampak tečem in res veliko športam tko da nism ena boga travna bilka. Škoda res, kr je pa reku da imam veliko železa in ponavadi je bla moja kri res v najboljših meritvah...meh. Sm dobila frej dan, ampak res mi je bla poanta darovanja. Zgleda, da ne bom nikol mogla darovat. Če se pa zrediš pa bodo rekli, da sm pa debela in to ni zdravo. Pismo...
2013 04 26
1 2