Moj profil Nastavitve Odzivi Pogovori Najljubše Odjavi se

Forumi /

Lepota, stil, zdravje /

Nega telesa, lepota, kozmetika /

dehidrirana koža

živjo punce, a se spopada katera z dehidrirano (ne suho!) kožo ? se pravi, da jo zateguje, pojavljajo se luskice in potrebuje hidratantno nego (ne pa hranilne, kot pri suhi) ? kako se spopadate s tem, jaz sploh več ne spravim gor nobenega pudra ali obarvane kremiceee :( sicer je moja koža normalna do mešana ..
2016 04 22
kot prvo začni piti dovolj vode, ker vse izvira od znotraj. kot drugo povej katero kozmetiko uporabljaš in kako jo uporabljaš, mogoče to ne štima
2016 04 22
prej sem običajno nanesla vlažilno kremo in gor bourjois healthy mix ali pa loreal cc kremo .. je bil pa napačen način odstranjevanja, do nedavnega sem si čistila kar s čistilnimi robčki, kar je najslabši način :( občasno tudi s čistilnim mlekom .. zdaj pa že nekaj časa ne uporabljam makeupa, ker enostavno ne stojiii .. sem vmes sprobala nekaj testerčkov iz lekarne in od missha bb kremic (to mi zaenkrat najbolj ustreza)
2016 04 23
Sigurno je za razmislit kakšne vrste kozmetiko uporabljaš, za katero vrsto kože, lahko tudi znamko. Mogoče ta ne ustreza, pa poskusi malo zamenjat. Če uporabljaš kozmetiko za mastno kožo (za mešano je velikokrat podobna) ti mogoče ta preveč izsušuje kožo. Jaz bi puder nanašala takoj po nanosu kreme. Pa krema mogoče naj ne bo preveč matirajoča, ampak mogoče bolj 'hranilna' oz. mastna. :) Spet odvisno kateri puder nanašaš (kremni, v prahu, za katero vrsto kože,...) Bolj v razmislek, mogoče pa kaj od tega pomaga. :)
2016 04 23
še vedno moraš kožo vsak dan očistit, tudi če ne daš gor makeupa. pa tudi vlažni robčki niso slaba stvar, če si ful občutljiva si pač oplakneš obraz z vodo in je to to.. najbolj ti priporočam kak dober piling 1x tedensko, za vsak dan zvečer čistilno mleko, za tem tonik in po potrebi še kakšno vlažilno kremo, lahko tudi nočno.. zjutraj si pa oplakneš obraz z vodo in tonik, čez dan pa kremo z zasčitnim faktorjem v prvi vrsti :) lahko tudi čez to daš še vedno bb kremco tisto ki ti ustreza
2016 04 23
Ja se strinjam, da je potrebno kožo očistiti tudi, če ni makeupa gor. Jaz imam takole vrstni red: - micelarna pena soskin - tonik - serum n-btx - zjutraj vlažilna anti-age, zvečer obnovitvena anti-age Uporabljam vse od soskin kozmetike, tule naročim www.e-drogerija.com Ja pa tudi piling za obraz itak, če ne ni smisla uporabljati vso nego za obraz, če je polno odmrle povrhnjice.
2023 04 25
Ta izdelek je zelo lahek in kožo navlaži brez, da bi jo obtežil: Geek/Gorgeous - Liquid Hydration (superskin. si/liquid-hydration. html) Uporabljam ga pod kremo za sonce namesto dnevne kremice, ker imam kožo, ki je mastna, če pa ne uporabim precej vlažilnih izdelkov se pa lušči in je suha... predvidevam, da je to dehidrirana koža? :D
2023 05 23