Moj profil Nastavitve Odzivi Pogovori Najljubše Odjavi se

Forumi /

Vsakdan /

Šola, služba, kariera /

pomoć cureeee

Cure da li bi mi koja znala prevest ovo na slovenski? ? Treba mi za diplomski rad, a cura koja mi je to trebala prevest je zavrsila danas u bolnici. jako mi je hitno pa ako ima koja dobra dusaaaa SAŽETAK Ljudska svakodnevnica popraćena je neizbježnim rizicima gledajući s osobnog i poslovnog aspekta. Veliki naglasak je upravo na rizicima iz razloga jer ugrožavaju postavljene ciljeve kao i dotadšnja postignuća. Naime, bitne strateške odluke u poslovanju donose se iako postoje rizični ishodi, kao i neizvjesnost. Govoreći o riziku u tim situacijama, misli se na stanje koje sadržava veći broj ishoda veznih za jednu odluku i gdje je vjerojatnost svakog pojedinog ishoda predvidiva te su moguće njene procjene. Poslovne odluke prožete rizikom kao svoj alat u svrhu kvalitetnijih rezultata koriste strategiju, situaciju i matricu. Za razliku od rizika, u uvjetima neizvjesnosti, vjerovatnost mogućih ishoda je uglavnom nepoznanica. Kako bi se opasnost od neuspjeha u svakodnevnom ili poslovnom svijetu svela unutar okvira granica, razvijen je proces upravljanja rizicima. Tim procesom se postiže sigurnost te znatno bolji kao i kvalitetniji uvjeti života, stoga je njegova rasprostranjenost velika. Upravljnje rizicima često se koristi u vrlo složenim poslovnim zadacima kao što su projekti. Primjena procesa upravljanja rizicima se ne vrši po naputku ali postoje neke smjernice kao vodilje njegovog načina korištenja, a detalji ovise o kompleksnosti situacije. U ovom radu je sadržan i razrađen teoretski prikaz tog procesa na konkretnom primjeru trgovine na malo. Shvačanje biti spomenutog procesa, ovisno o složenosti problematike, može uvelike pomoći u obrađivanju rizika, njihovim držanjem pod kontrolom te smanjivanju istih. Ključne riječi: rizici, proces upravljanja rizicima, trgovina na malo, razmatranje problema, očekivani rezultati rada.
2014 11 13
Pozdrav :) Uspela sam ti prevesti. Nadam, se da je OK :) POVZETEK Človeški vsakdanjik spremljajo neizogibna poslovna in osebna tveganja. Velik povdarek je na tveganjih, saj ogrožajo zastavljene cilje kot tudi dosedanje dosežke. Pomembne strateške in poslovne odločitve se sprejemajo, kljub temu tveganim izidom in negotovostmi. Kadar govorimo o tveganju v teh situacijah, imamo v mislih stanje z večim številom izidov, ki se nanašajo na eno odločitev in kjer je verjetnost posamičnega izida vnaprej predvidljiva ter jo je oceniti. Poslovne tvegane odločitve kot svoje orodje, z namenom doseganja kakovostnih rezultatov, uporabljajo strategijo, situacijo in matriko. Za razliko od tveganja, v tveganih pogojih je verjetnost možnih izidov večinoma neznana. Da bi se nevarnost neuspeha v vsakdanjem ali poslovnem svetu omejila, razvit je proces upravanja s tveganji. S tem procesom je možno doseči varnost in boljše ter boljše kakovostne življenjske pogoje. Posledično je njegova razširjenost izjemno velika. Upravljanje s tveganji se pogosto uporablja v izredno kompleksnih poslovnih nalogah, npr. projektih. Uporaba procesa upravljanja s tveganji se ne izvaja po navodilih, ampak obstajajo smernice njegove uporabe, detajli pa so odvisno do kompleknosti situacije. Naloga vsebuje teoretični prikaz tega procesa na konkretnem primeru trgovine na drobno. Razumevanje bistva omenjenega procesa, odvisnega od kompleksnosti problematike, lahko pomaga pri ugotavljanju tveganja, njegovem nadzoru in zmanjševanju. Ključne besede: tveganja, proces upravljanja s tveganji, trgovina na drobno, ugotavljanje problemov, pričakovani rezultati dela.
2014 11 13