Moj profil Nastavitve Odzivi Pogovori Najljubše Odjavi se

Forumi /

mojbutik.si /

Pomoč na strani /

Neplačan izdelek - ali lahko prijavim policiji?

Zivjo! Nekaj casa nazaj sem na neki FB strani za prodajo oblacil objavila oglas za nove pohodniske cevlje in se z eno gospo dogovorila za nakup. Rekla je, da cevlje cimprej rabi in, da mi denar takoj nakaze in mi je res poslala poslala potrdilo o placilu in jaz naivna sem poslala cevlje se preden sem prejela nakazan denar, ona pa je verjetno nakazilo preklicala. Sem naredila veliko napako, priznam, zdaj vem, da ne posiljam preden nakazilo ni vidno na mojem racunu. Ona mi je napisala, da je cevlje prejela, jaz nakazila se ne. Jaz sem ji potem vsak teden pisala kako kaze z nakazilom in je rekla, da nima denarja in, da nakaze ko bo lahko. No to se zdaj vlece ze kaksno leto, gospa mi ne odpisuje vec. Kaj lahko naredim v tem primeru? Ali lahko podam prijavo policiji? Pa verjamem, da ji je tezko, saj vcasih objavi story majhnega otrocka v nekem starem stanovanju. Mi je potem ponudila, da mi vrne cevlje ampak sem jaz rekla, da ne, da ce nima denarja, da naj ne kupuje in, da zahtevam nakazilo. Prosim za kakrsenkoli nasvet. Hvala, Nina
2022 06 13
Nina, na tvojem mestu bi se obrnila na zvezo potrošnikov, če imaš podlago za kazensko prijavo. Jaz bi rekla, da ja, ker imaš tudi pisna dokazila o prodaji in da ni šlo za darilo. Zakonodaja del "poslovanja" med fizičnimi osebami slabo pokriva, če sploh. Zame je to goljufija brez opravičila, ne glede na okoliščine v katerih gospa je. V enem letu bi, v kolikor bi imela namen plačati, že privarčevala denar. Lp, Ines
2022 07 06