Moj profil Nastavitve Odzivi Pogovori Najljubše Odjavi se

Forumi /

Nega telesa, lepota, kozmetika /

Nega telesa, lepota, kozmetika /

uporablja katera naravno kozmetiko?

Pozdravljene [:Nasmeh] Rada bi začela uporabljati naravno kozmetiko, pa ne vem katero znamko kozmetike naj kupim. Ima katera izkušnje z naravno kozmetiko? katero znamko priporočate? kje kupujete izdelke? zanimajo me naravna mila za telo in lase, ter ličila (puder, šminke) hvala za pomoč!
2014 04 25
super, hvala!! :)
2014 04 25
Dekorativa je dobra tudi cenejša, tipo alverde ali terra natur..boš imela težave s pudrom..ker nimajo silikonov in ne naredijo silki efekt (enkratna je obarvana krema od Gamarde in mineralni pudri so ok…npr. Lily Lolo) Lavera meni osebno ni všeč, razen šamponov. Gel za tuširanje oz pena. 100%Pure je smeh (traja pa 5-6 mesecev) Milo za obraz je dobro afriško črno milo. Mleko za umivanje obraza in odstranjevanje ličil je fuul dobro od Gamarde…stane 18 eur, ampak traja vsaj pol leta ker je veeeeliko. Weleda ma ok. Šamponi so dobri Desert Essence, 100pure (maska), kakšen od Avalon organics, Acure organics… Maske za lase si delaj tudi sama. Jaz in moja sestra nismo nikoli imele tako dolge lase kot zdaj, ko to uporabljamo pa on a je zblajhana blondinka..pazi ker enim puncam na začetku se lasi ful mastijo ali pa zaradi odstranitev silikonov so lahko en čas slamnati) Alverde…za obraz mi žal ni všeč..mi vse dela mozolje ker ima mandljevo olje skoraj vsepovsod… Poglej tudi kaj po tujini:) Lepo se imeeej:) Sem se ful razpisala…ampak sem tako srečna, ko zvem, da nekdo začenja z uporabo naravnih izdelkov..ker so tisti navadni fuuuul precenjeni in škodljivi
2014 04 25
Lily lolo kozmetiko zelo priporočam, sama fuuul zadovoljna! =) Kreme, olja pa uporabljam od Welede, sploh za roke - ognjičeva, super hitro vpojna, lepo diši.
2014 04 25
Pozdravljena! :-) Jaz uporabljam vsakega od teh nekaj in sem ful zadovoljna. Najbolj za obraz mi ustreza krema od Dr. Hauschka (Sanolabor) ki je res malo dražja krema vendar ne tako pretirano (21 eur) imam pa jo ziher pol leta. Potem so še tu kozmetika Lavera in se strinjam z Naturello glede šamponov. Velik jih sprobala a na koncu uspela najti ustreznega od Alverde (Dm). V Mullerju imaš njihovo znamko Terra Nature, ki je tudi ok, vendar je vse odvisno od tvoje kože in kako ti paše. Barvam se tudi z naravnimi barvami znamke Logona, ki je pa tak...moraš jo en cajt uporabljat, da sploh prime. Meni so se lasje ful popravili, so mehki in lesketajoči. V vednost: ene počitnice sem vse preštudirala o naravni kozmetiki in omenim lahko samo tako, da proizvajalci lahko za vsako kremo, za vsak šampon...zapišejo, da če ima vsaj nekaj procentov naravnega v sebi, da to potem prodajajo kot naravno (kar pa ni res). Vedno ko kupujem, vedno pregledam, če artikel ima znakec za naravno (kar pomeni da je certificirano). No, pa da ne bom samo hvalila, so še tudi pomankljivosti naravne kozmetike, ki jih je pa tudi veliko. Malo prebrskaj po spletu in veliko se bo našlo. Aha, glede ličil pa sem ful zadovoljna z alverde senčili, maskar ne priporočam, če želiš imeti volj volumna. Puder pa imam od Sante in sem tudi zelo zadovoljna. So samo 3 št. na izbiro, niso pretirano prekrivni, kar pa za dnevni nanos je čisto dovolj. Po tekočem pudru imam tudi puder v kamnu enako od Sante in enako zadovoljna. Orientiram se tudi po Oko testu (kar pomeni, da je na izdelku napisano Sehr gut ali samo gut....in je tudi ok za uporabo...boš našla vse na spletu. Ker če bom začela vse pisati, bo precej na dolgo. :-) Upam, da sem kaj pomagala. Če pa želiš še kaj več zvedeti, pa samo vprašaj. :-)
2014 04 25
punce hvala za takšen odziv! :) sem malo pogledala po internetu te znamke ki ste mi jih naštele.. pri Lily Lolo sem zasledila da nimajo tekočih pudrov :/ mineralnih pa žal ne uporabljam saj so premalo prekrivni zame. Kje pa kupujete te izdelke? preko interneta ali se jih mogoče da dobiti v kakšni trgovini pri nas
2014 04 26
resnaprodajalka, jaz imam podobno kožo kot si jo ti opisala. Mineralni pudri mi tudi ne odgovarjajo, če pa uporabljam kakšna olja ali masla pa se mi koža tako masti da kar joj. Hvala za nasvet, bom pregledala tudi diva.si in planet lepote :)
2014 04 28
Od naravne kozmetike, ki se jo kupi v trgovinah mi je najboljša (vendar tudi izjemno draga) kozmetika LUSH (pa še to ni 100% naravna kozmetika, imam doma losjon za obraz in ko sem pogledala sestavine, me je skor kap, plačala sem ga pa celo premoženje)... Zato sem začela naravno kozmetiko izdelovati doma, iz organskih sestavin, ki jih dobite v Biotopicu in podobnih trgovinah. Če želi katera, lahko kupite kokosov piling za obraz in telo, labello, naravni deodorant, maslo za telo... :) Tko, da če katero zanima, lahko pokukate v mojbutik. [slika:5506bec1-2adc-4b34-b24a-5888b758dc23] [slika:2666c527-7edd-403e-be17-81a38aeb31a4] [slika:dff17a46-82e0-4fce-b972-889e5d3a9d1d]
2014 09 16
je že katera mogoče sprobala naravni tekoči puder znamke benecos? :)
2014 09 26
Hey! Eno vprašanje. Včeraj sem si kupila šampon znamke Weleda za poškodovane lase in ko sem si danes zjutraj umila lase ter si jih posušila, sem opazila, da imam pri vratu in ob strani lase čisto mastne, medtem ko na vrhu izgledajo lepi. In to se mi ni zgodilo prvič. [:zafurstriran] Kakšne pol leta nazaj sem si že enkrat kupila naraven šampon in sicer od Alverde, pa se mi je zgodilo isto, s tem, da se si jih umivala 2 tedna, vendar so bili lasje z vsakim pranjem bolj mastni. Ko sem šla takrat do frizerke, mi je rekla, naj teh šamponov ne kupujem, ker so zanič. Menim, da če bi bilo to res, jih nihče ne bi kupoval. Je možno, da meni pač ne odgovarjajo ti šamponi? Povrh tega me pa prav srce boli, da sem dala 10 eurov za Weledin šampon, pa se mi zdaj to dogaja. [:jok] Lepo bi prosila za vaša mnenja ali se je to mogoče tudi kateri od vas dogajalo. Lep dan vam želim [:ljubek]
2014 10 04
hej :) naravni šamponi so verjetno bolj blagi, tako da si je treba bolj temeljito oprati lasišče. Ko si boš naslednjič prala, si daj pri vratu in ob strani več šampona ter si ga dobro vtri v lase. Aja pa vedno si je treba 2x našamponirati lase, to velja za navadne in naravne šampone :)
2014 10 10
Masna6, to je čisto normalna reakcija lasišča, saj je vajeno na kemikalije. Ko sem si prvič umila lase z naravnim šamponom, so bili lasje grozno masni. Traja nekaj časa da se lasišče prilagodi (večina tega ne dočaka in obupa). Glede pudrov sem imela vedno probleme, saj imam svetlo polt in so mi skoraj vsi pretemni. Tekoči pudri niso zame, tko da prisegam na puder v prahu, odštejem malo več pa je za nekaj časa mir (traja mi tam 6 mesecev sigurno). Odkar sem pa začela sama doma mešat kremice, deodorante in podobno, pa se več ne dotaknem parabenom, antiperspirantov in ostalih zdravju škodljivih zadevic, ki so žal stalnica komercialnih kozmetičnih izdelkov.
2014 11 28
no jaz sem tudi delno ena od teh, ki obupa preden se ji lasišče navadi na naravne šampone [:smeh] .Ko sem začela uporabljati naravne šampone, sem dobila hud prhljaj in srbeče lasišče, česar pa se še vedno ne morem znebiti [:zalosten]
2014 12 05
Jz sm prhljaj dobila od Sayos šampona, se ga ne pritaknem več. Čudno, da se ti je prhljaj naredil od naravnih šamponov [:sokiran] Ali so bili sigurno naravni, ali samo reklama in notri kak procent naravnih sestavin?
2014 12 15
uporabljala sem šampon od lavere, enkrat sem probala tudi sante ampak mi ni odgovarjal. Zdaj pa uporabljam od alkmene proti prhljaju, vendar imam še vedno prhljaj [:zalosten]
2014 12 16
1 2