Moj profil Nastavitve Odzivi Pogovori Najljubše Odjavi se

Forumi /

Ljubezen, družina, otroci, psihologija /

Psihologija /

pomoč - carinski postopek!

Že nekaj časa si kaj majhnega naročam z ebaya in sem vse dobila. Prvič pa sem za sestrico naročila neke gumice (ki so baje popularne za pletenje zapestnic). Šlo je za dražji paket - okoli 40€. Zdaj sem dobila obvestilo o carinskem postopku in ničesar ne razumem. Naj bi jim poslala račun in potrdilo z razvidnim predmetom nakupa in ceno. Sploh ne vem ali jim moram to poslat v kuverti ali preko e-pošte. Drug problem pa račun in to potrdilo. Sploh ne vem kje naj to dobim? A je to tisto, ko dobiš na gmail, ko plačaš? [:omoticen]
2014 11 24
Printscreenaš račun (tisto kar si prejela na gmail) ter pošlješ na njihov mail. V roku 2,3 dneh dobiš :)
2014 11 24
Pa bi znalo biti tudi doplačilo, ker si presegla 25 eur, če se ne motim :(
2014 11 24
Trapdooralice - hvala. :) Anjabutik - koliko pa me bo prišlo doplačilo, če je pošiljka stala okrog 40€?
2014 11 24
Ce se ne motim, placas carinjenje okrog 10 eur in davek 22 %. Nisem sigurna.
2014 11 24
Nikoli ne narocevat paketov visje vrednosti od 22 eur, ce se zelite izognit dodatnim stroskom. To kar si dobila oz carine je pa cisto obicajen postopek, da zahtevajo racun.
2014 11 24
Carinjenje pride nekaj manj…si zaračunavajo pošiljanje obvestil itd. pa presci so lepo odstranli telefonsko iz obvestila, da jim ne utrujaš…mislim… 22% davka ja…pa še tisto…kej čez 10 evrov bo ziher…pod 22 eur vedno in to s poštnino vred.:)
2014 11 24
Naroča katera na aliexpress? Katero kartico uporabljate? A pride v poštev predplačniška MasterCard ali ne? Po forumih berem, da ja, na njihovi strani pa je za predplačniško označeno, da je ne sprejemajo...
2014 11 24
ja seveda sprejemajo mastercard na aliexpressu naročamo že zelo dolgo in ni nobenih problemov
2014 11 24
carine NI ,je samo nad 150 e. Plačaš davek.
2014 12 05
Lahko plačuješ z predplačniško mastercard, celo z brezimensko - tako plačujem jaz [:nasmeh]
2014 12 12