Moj profil Nastavitve Odzivi Pogovori Najljubše Odjavi se

Forumi /

Ljubezen, družina, otroci, psihologija /

Za bodoče mamice /

Folna kislina DA ali NE

Pravijo da ga v prehrani ni dovolj - pač vsak ima svoje mnenje. Vsekakor pa dvomim da kdo pričakuje da bo samo zaradi folne kisline sigurno vse ok z dojenčkom. Pač vsaka se odloča zase in po svoji vesti. Je pa zanimivo slišati več mnenj... [:nasmeh]
2014 12 31
FK ima za zdaj 1 res znanstveno dokazan učinek in sicer za 75% zmanjša incidenco nepopolnoma zaraščene hrbtenice pri plodu. Vse ostalo je bolj ali manj nepomembno ali pa znanstveno na stopnji "teorije", torej še nedokazano. Ker se hrbtenica pri plodu zapira 42. dan po oploditvi, je ta proces bodisi že za vami in je hrbtenica pri plodu itak zaprta (z ali brez FK) ali je zaprta prav zaradi FK (cca. 1/1000 verjetnosti) ali pa je itak odprta kljub jemanju FK (1/4000). zato mislim, da je nadaljevanje s FK nepotrebno Tudi z prehrano lahko dobiš kar potrebuješ
2014 12 31
V primeru če je zdrava urejena prehrana ni potrebe po dodatku folne kisline (laboratorjijska oblika) oziroma folata (naravna oblika), ker dobiš s prehrano dovolj (kaka čičerika, temno zelena zelenjava, fižol,....).. jaz nisem jemala dodatka prve 2 meseca in sem na odvzemu krvi ugotovila da jo imam popolnoma dovolj - meja je postavljena od 6-31 da je moraš met in jaz sem jo imela 29 ;) če pa posegate po folni posegajte po naravni obliki, katera se lažje absorbira in je tako boljša za naše telo - recimo terranova ima zelo dobre proizvode (pronotal - kapsula vsebuje ohrovt, špinačo, borovnice in podobno in je tako to super za naše telo), odsvetujem pa tifol, elevit, femibion in podobna sranja, ki se težje absorbirajo hkrati pa še motijo absorpcijo folne kisline, ki jo zaužijemo s hrano ;)
2015 08 26
1 2