Moj profil Nastavitve Odzivi Pogovori Najljubše Odjavi se

Forumi /

Ljubezen, družina, otroci, psihologija /

O otrocih /

Otrok, kdaj?

Bravo za tale odgovor!! Stopnja medikaliziranih porodov je šla v popolnoma napačno smer..ženske pa imajo posledično travmatične izkušnje in so pohabljene doživljenjsko..psihično in fizično. Žal je v večini porodnišnic tako.
2016 04 21
Glede poroda se strinjam s Samprodaja. Glede otrok pa mislim, da se vsaka odloči ko misli da je pravi čas :) Stara sem 28 in jih (še) ne mislim met. Pravzaprav nisem prepričana ali jih bom sploh imela. Ne bi želela ob sebi nekoga, ki pritiska name da moram jutri zanosit...
2016 05 05
Živjo. Stara sem 23 let, partner nekaj let več. Imava svoje stanovanje- kar je super si za ustvarit družino, zato razmišljava o otroku že eno leto, vendar se bojim zanosit dokler ne dobim službo. On sicer dela, jaz pa iščem pripravništvo. Na žalost je tako da prej dobiš službo, če nimaš otrok, sploh če nimaš delovnih izkušenj. Sicer pa tako- vse punce mogoče tudi fantje rečemo ko bo čas, ko bom imela službo, stanovanje, da bo vse na svojem mestu, vendar vedno bolj sem prepričana, da potemtakem ni nikoli pravi čas, saj vedno je nekaj nedokončanega, nek nov zaplet ipd. Naj še zaključim, da če bi danes zanosila oz. da bi mi mesečno perilo zamudilo z tem razlogom, bi bila ravno tako vesela, četudi ni vse še na svojem mestu. :) pa lp
2016 05 26
Samprodaja kako pa te doživljensko pohabi? Kakšen bo porod ni odvisno od tega ali z veseljem sproščen pričakuješ ;)
2016 05 30
Pri mojih 25 imam puncko staro 2 leti pa se mi ze zdaj ne ljubi letat za njo. pri 35 se mi pa sploh ne bi dalo letat okoli se za 3 takimi otroci. Ce bi mela prvega pri nevem 35 bi ta bil pri mojih 45 star sele 10 let, ne verjamem da bi tarat mela energijo za razne roditeljske sestanke pa glasbene produkcije itn kaj sele da bi mela pubertetnika pri 50 -.-'' hvala lepa :D trenutno sem brezposelna brez dokoncane srednje sole ampak ne bi zamenjala za nic na svetu. Se bomo ze znasli, ce smo se so far ane. Pac ne hodiva okoli v original adidaskah, pa maskaro si kupim sele ko jo zmanjka. Menim pa da clovek ni zrel za otroka dokler ga dejansko ne dobi in je postavljen v vlogo starsa. Tudi najvecji neresnezi lahko presenetijo in obratno;)
2016 07 07
> TanjaXD: > Kot mamica (pri 27) > z vidika energije ki jo potrebuješ za otroka - čimprej > z vidika financ - it depends - otrok ni takoo velik finančni zalogaj kot nekateri govorijo, največ potrebuje mamo in očeta; če so oprema in oblačila iz druge roke mu je vseeno, igrače so pa tako ali tako najboljše tiste, ki sploh to niso ;) (lesene kuhalnice, pokrovke, rutice, gumbi...) > z vidika partnersta - ko sta oba za to (nujni pogoj) in ko čutiš da je partner res nekdo s katerim si zamišljaš življenje tudi čez 5, 10, 15 let Tole ste super napisala!:))
2016 07 07
> PetraG84: > Samprodaja kako pa te doživljensko pohabi? > Kakšen bo porod ni odvisno od tega ali z veseljem sproščen pričakuješ ;) priporočam v branje nekaj literature in boš vedela, o čem govorim :D in ja, od psihe je zelo veliko odvisno.. ali se boš krčil in zategoval mišice in ali boš polen pričakovanj klical popadek: daj pridi in se prepustil toku dogajanja in v njem užival, sprostil vse mišice in puf, bebica je zunaj ;)
2016 07 11
> jagodajagoda: > Živjo. Stara sem 23 let, partner nekaj let več. Imava svoje stanovanje- kar je super si za ustvarit družino, zato razmišljava o otroku že eno leto, vendar se bojim zanosit dokler ne dobim službo. On sicer dela, jaz pa iščem pripravništvo. Na žalost je tako da prej dobiš službo, če nimaš otrok, sploh če nimaš delovnih izkušenj. Sicer pa tako- vse punce mogoče tudi fantje rečemo ko bo čas, ko bom imela službo, stanovanje, da bo vse na svojem mestu, vendar vedno bolj sem prepričana, da potemtakem ni nikoli pravi čas, saj vedno je nekaj nedokončanega, nek nov zaplet ipd. > Naj še zaključim, da če bi danes zanosila oz. da bi mi mesečno perilo zamudilo z tem razlogom, bi bila ravno tako vesela, četudi ni vse še na svojem mestu. :) pa lp hmm.. ko bo služba bo pa pogodba za določen čas in ko bodo zvedeli za tvojo nosečnost, boš ob službo ;)
2016 07 11
> Anonimni: > Pri 20-ih si pomoje občutno premlad za takšno odgovornost kot je otrok. Vzami si vsaj še kakšno leto zase. > Sama sem pri 20-ih razmišljala podobno kot ti, vendar imam danes čisto drugačne prioritete. Na srečo nisem zanosila, pač pa sem se s takratnim partnerjem razšla (pa ne zaradi otroka). Danes vidim, da sem imela srečo, da se je vse izšlo tako, saj je bilo zame najboljše. Enako. Rodila sem ko sem koncala faks 14 dni pred svojim 25 rojstnim dnevom.
2016 07 13
Stara bom 32, prej si nisem se predstavljala imeti otroka, sedaj ko sem spoznala pravega moskega za skupno zivljenje, imava v redu konsituirano pot .. sva zacutila, da si ta korak oba zeliva. <3 In sva presrecna, da sva v kratkem casu uspela z narascajem in v meni raste malo bitjece, ki ga caka veliko ljubezni. <3
2016 08 25
Pri 20- ih je prezgodaj, pri 40-ih prepozno... :D Odvisno od posameznika, želje, okoliščin, ... :) Stara sem 35 let, 1 leto poročena, o otrocih še ne razmišljamo zelo resno.
2023 09 20
1 2 ... 7 8 9