Moj profil Nastavitve Odzivi Pogovori Najljubše Odjavi se

Forumi /

Prosti čas in hobiji /

Filmi, knjige, glasba /

50 odtenkov sive - debata

Ja [:nasmeh] Itak je ta knjiga ful spromovirana in je bil cel pomp okol nje, če ne bi blo takega pusha, mislim da bi jo zelo malo punc prebrali... Crossfire me je res pritegnil, lahkotna knjiga z dosti drame okol ljubezenskega odnosa, mislim da lepo opisuje večino (cca. 60%) ljubezenskih razmerij. Crossfire je pač manj spromoviran, zato se o njem ne govori toliko :) Sama si sicer takega odnosa ne želim, ampak to je druga zgodba.
2015 01 26
ja tudi mene je potegnila vase serija Crossfire :) huda res.... tisti ki ste brali 50 odtenkov...priporocam vam to serijo in boste prišparali na kinokarti ;))
2015 01 26
Če smem še pripomnit, da je tudi prevod knjige v slovenščino zelo slab... Glede dojemanja najstnic pa nisem tako zelo prepričana, saj sem 25+ in sem očitno narobe dojela pomen knjige, kljub življenjskim in ljubezenskim izkušnjam (imam jih več kot sem jih imale v najstniških letih)... Tako da ne vem zakaj bi najstnice pravilo dojele bistvo in sporočilo knjige? [:nasmeh] Meni je knjiga še vedno mimo in sem jo komaj prebrala... Je zadnja stvar, ki bi jo ponovno vzela v roke [:rezoc]
2015 01 28
Nisem rekla, da nimaš prav, da bi jo lahko napačno dojele in sprejemale poniževalen odnos, ampak se ne strinjam, da je to BDSM. Če pa koga skrbi, kaj bo njegovo najstnico vzburjalo, pa mislim, da se ukvarjate z napačnimi stvarmi [:rezoc] Glede na to, da imam še cca 10 let več kot ti, se mi iz izkušenj zdi predvsem pomembno, da ne obsojamo, posplošujemo, saj lahko na ta način naredimo več škode kot koristi, sploh pri otrokih in njihovemu odnosu do spolnosti. Še enkrat, ne branim knjige kot presežek, bi se pa zamislila, če bi me neka spolna praksa tako motila, ogrožala kot nekatere BDSM in z gotovostjo trdim, da vse skupaj izhaja iz nerazumevanja. Odnos parov, ki to prakticirajo ne morete posplošiti na njun odnos kot celoto, kar se tiče dominantnosti in podrejenosti, če veste kaj mislim. Bi me bolj motilo, če bi knjigo kot tako, kdo jemal kot knjižni presežek, s samo vsebino nimam nobenih težav, pač pravljica s srečnim koncem, nerealna itd itd.
2015 01 28
Niti imam otroka, niti imam predsodke do česarkoli, niti obsojam posameznike, še najmanj pa pare in njun odnos, saj samo onadva vesta kakšen v resnici je... Vsekakor je dobro pogledat na vse iz različnih perspektiv. Ni zadeve, ki je napačna/slaba :)
2015 01 28
Priporocam vsem, ki imajo spodobno znanje anglescine, da te knjige berejo kar v originalu v anglescini. Je super nacin, da izpilite svoje znanje in razumevanje anglescine pa tudi veliko bolj neposredno razumes avtorja. Pa to velja za vse knjige, ne samo za to. Original je vedno boljsi od prevoda.
2015 01 29
Zagotovo, da je vedno boljše vzeti v roke original :) Drgač pa je Crossfire simpatična zgodbica in tudi prevod je spodoben :)
2015 02 01
Včeraj me je fant prepričal da greva gledat film 50 odtenkov sive. Glede na to, da me knjiga ni pritegnila, je film bil še kr, ampak nič posebnega. Komentarji ostalih obiskovalcev so bili da je crap, večina je bila razočarana. Tut glavni igralec bi lahko bil bolj hud, če mene kdo kaj vpraša... Skratka, preživele boste četudi filma ne boste šle gledat, nič ne boste zamudili... [:smeh] V filmu ni veliko prizorov seksa in mislim, da je to bil glavni vzrok razočaranega občinstva [:jezik]
2015 02 13
1 2