Moj profil Nastavitve Odzivi Pogovori Najljubše Odjavi se

Forumi /

mojbutik.si /

Pomoč na strani /

BLAGOVNO PISMO/NAVADNI PAKET

Pozdravljene, zanima me kako vam na pošti računajo pakete kajti jaz sem za paket oz. 2 kosa oblačil v vrečki, težek 600g, plačala znesek ki se obračuna pod cenikom blagovnega pisma medtem ko se navadni paket tretira ceneje (do 2 kg) Kdaj in kako pa računajo po ceniku NAVADNI PAKET? V čem je razlika (embalaža, škatla, oznaka...)? Lp Š
2024 05 17
Res čudno, da so to obravnavali kot paket, ste mogoče zahtevali podpis ob prejemu? Jaz osebno res ne razumem v čem je razlika. Dostikrat sem že poslala kak večji paket v kartonasti škatli, pa so ga na pošti obravnavali kot blagovno pismo. Potem sem kdaj poslala 1 kos oblačila v podloženi kuverti, pa je bilo obravnavano kot paket... večinoma pa se to kar pošiljam obravnava kot blagovno pismo (navadno ali priporočeno)... Najverjetneje je pač vse skupaj odvisno od dobre volje poštnega uslužbenca in kako zadevo označijo v sistemu :'(
2024 05 17
> sukrija.hajrizi: > Pozdravljene, zanima me kako vam na pošti računajo pakete kajti jaz sem za paket oz. 2 kosa oblačil v vrečki, težek 600g, plačala znesek ki se obračuna pod cenikom blagovnega pisma medtem ko se navadni paket tretira ceneje (do 2 kg) > Kdaj in kako pa računajo po ceniku NAVADNI PAKET? V čem je razlika (embalaža, škatla, oznaka...)? > Lp > Š Zdravo, če želite da se paket tretira kot paket morate nanj nalepiti nalepko ki je namenjena pošiljanju paketov. Če na paketu ni te nalepke in je na njem normalno napisan naslov prejemnika in pošiljatelja pa se tretira kot blagovno pismo. Je pa tudi odvisno od mer paketov, kamor jih uvrščajo. Je pa res tako kot že omenjeno odvisno od uslužbencev. Iz mojih izkušenj je bilo vedno poslano tako kot sem prosila na okencu - ali odpošljejo kot paket ali kot blagovno pismo. Mogoče najbolje, da preverite še na vaši pošti kakšne so najbolj optimalne rešitve za pošiljanje paketov.
2024 05 17
> tjasa96: > Res čudno, da so to obravnavali kot paket, ste mogoče zahtevali podpis ob prejemu? > Jaz osebno res ne razumem v čem je razlika. Dostikrat sem že poslala kak večji paket v kartonasti škatli, pa so ga na pošti obravnavali kot blagovno pismo. Potem sem kdaj poslala 1 kos oblačila v podloženi kuverti, pa je bilo obravnavano kot paket... večinoma pa se to kar pošiljam obravnava kot blagovno pismo (navadno ali priporočeno)... > Najverjetneje je pač vse skupaj odvisno od dobre volje poštnega uslužbenca in kako zadevo označijo v sistemu :'( Zdravo, hvala za odgovor. Sporočam da je "paket" bil poslan navadno, brez podpisa, brez sledenja. Prilagam sliko paketa in računa ki sem ga zanj dobila na pošti. Res mi ni jasno več kar pa mi tudi počasi gre na živce zakaj? Ker je ena gospa od katere sem naročila par kosov oblačil meni poslala " paket " V TEJ ISTI VREČKI KI JE NA SLIKI torej ni menjana, le preuredila za nadaljnje pošiljanje in se je tretiralo kot NAVADNI PAKET do 2 kg... Nočem zveneti škrtava ampak ta razlika se ob večjem številu pošiljanja paketov res poznava ter tudi moj material za pošiljanje in lepljenje ( da pride do kupke nepoškodovano in zaprto ker v nasprotnem primeru, v očeh kupke, postanem neodgovorna ker paketa nisem dobro zavarovala oziroma zlepila dovolj). Skratka da ne dolgovezim... prav slabo mi je ko se spravim na pošto in ne vem kako mi bodo tretirali kar nesem...ker malo se začneš bunit pa že brusijo besede - VELJA ZA DOLOČENE IN NE ZA VSE . ![](http://upload.mojbutik.si/si/images/message/45cc26ec7bfeeff85f1b2c8f0aa60c46.jpg) ![](http://upload.mojbutik.si/si/images/message/d9657642726cd0d7d58eb07bf0ab092e.jpg)
2024 05 17
> 73TamS: > > sukrija.hajrizi: > > Pozdravljene, zanima me kako vam na pošti računajo pakete kajti jaz sem za paket oz. 2 kosa oblačil v vrečki, težek 600g, plačala znesek ki se obračuna pod cenikom blagovnega pisma medtem ko se navadni paket tretira ceneje (do 2 kg) > > Kdaj in kako pa računajo po ceniku NAVADNI PAKET? V čem je razlika (embalaža, škatla, oznaka...)? > > Lp > > Š > Zdravo, če želite da se paket tretira kot paket morate nanj nalepiti nalepko ki je namenjena pošiljanju paketov. Če na paketu ni te nalepke in je na njem normalno napisan naslov prejemnika in pošiljatelja pa se tretira kot blagovno pismo. Je pa tudi odvisno od mer paketov, kamor jih uvrščajo. > Je pa res tako kot že omenjeno odvisno od uslužbencev. Iz mojih izkušenj je bilo vedno poslano tako kot sem prosila na okencu - ali odpošljejo kot paket ali kot blagovno pismo. > Mogoče najbolje, da preverite še na vaši pošti kakšne so najbolj optimalne rešitve za pošiljanje paketov. Zdravo, hvala za odgovor. Jaz že toliko let hodim na pošto pa še nisem slišala za te nalepke, katere omenjate (mislim za do 2 kg ker za več pa definitivno ne vem).Na kakšen način, kje in kako se dobijo, oz kaj rečem? Ali je dovolj to, da nad prejemnikom dopišem NAVADNI PAKET? Lp
2024 05 17
> tjasa96: > Res čudno, da so to obravnavali kot paket, ste mogoče zahtevali podpis ob prejemu? > Jaz osebno res ne razumem v čem je razlika. Dostikrat sem že poslala kak večji paket v kartonasti škatli, pa so ga na pošti obravnavali kot blagovno pismo. Potem sem kdaj poslala 1 kos oblačila v podloženi kuverti, pa je bilo obravnavano kot paket... večinoma pa se to kar pošiljam obravnava kot blagovno pismo (navadno ali priporočeno)... > Najverjetneje je pač vse skupaj odvisno od dobre volje poštnega uslužbenca in kako zadevo označijo v sistemu :'( Jp, se podpisem. Je vsekakor odvisno od zaposlenega :D hodim na dve razlicni posti. Nekje placam vedno bistveno vec, drugje pa mi direktno rece, bova pogledali kaj naju pride najceneje :D
pred 29 dnevi, 13:41
Jaz imam izkušnjo tako. Če zahtevaš, da se pošlje zadeva kot navadni paket (kar je zadnje čase kar ugodneje kot blagovno pismo), da ti gospa na pošti (načeloma so prijazne, če jim sam prijazno poveš), da pošljejo kot navadni paket. Navadni paket in paket je drugačna cena. Torej, da natančno poveste, da pošiljate kot NAVADNI PAKET. Za nalepko tudi jaz nisem slišala... V kolikor imate težave z vrečkami, pa najdete kakšno majhno škatlo in pošljete kot navadni paket :D Poštnine so šle v nebo in to je tudi razlog, da so prodaje, menjave itd.. upadle... Se pa splača seveda več kosov naenkrat, da veš zakaj si plačal poštnino :D Uspešne prodaje in nakupe ter menjave vam želim.
pred 23 dnevi, 09:41