Moj profil Nastavitve Odzivi Pogovori Najljubše Odjavi se

Forumi /

Ljubezen, družina, otroci, psihologija /

Psihologija /

Zakaj uporabljate kratico PTT?

Res ni mi jasno, zakaj pišete cena je plus ptt ali pa brez ptt. Kakor vem je kratica ptt, kratica za Pošto, telegraf, telefon (pa v kemiji je uporabljena ta kratica). No in kaj ima to veze s kakšnimi stroški pošiljanja???
2015 02 05
Ene pa očitno res vse moti... -.-'
2015 02 05
Ne da me moti, ampak ni mi jasno. Mogoče pa se sliši samo tako moteče. Samo zakaj bi rada slišala...in če tega ne premoreš, raje ne komentiraj. Hvala.
2015 02 05
pri nam na mojem butiku punce uporabljajo kratico PTT = stroški pošiljanja / pošte . razumete ? nevem zakaj vam ni jasno če piše cena + ptt ? To je čisto pravilno da nas opozorijo ali je v ceno že vključena poštnina ali ni , ali me plačamo stroške pošiljanja ali one častjo itd..... :) Upam da sem vam lepo razložila, lep dan želim še naprej :)
2015 02 05
Hvala! Torej, ptt pomeni tudi stroške pošiljanja oz. pošte. Pa, vedno to kratico uporabljate tako za imenovanje stroškov pošiljanja ali samo tu na Butiku?
2015 02 05
Odpiralka teme sprašuje zakaj kratica PTT, kaj te črke v kratici predstavljajo. Saj ve, da to ponazarja poštnino. [:nasmeh]
2015 02 05
aja, očitno ni vedela [:tihsmeh]
2015 02 05
anonimni - ja vem kaj je želela odpiralka teme, mislim da sem ji pravilno odgovorila; vsi ste anonimni o joj skratka odpiralka teme hehe - ni za keej :) jaz osebno je sploh ne uporabljam, ampak ostale uporabnice tu na butiku pač s kratico ptt mislijo to kar sem že napisala :)
2015 02 05
Res mi ni bilo jasno, ko sem želela razložiti si pomen posameznih črk PTT. Nekako ne gre skupaj, čeprav je povezano s pošto, ja. Zanimivo. :)
2015 02 05
Mislim, da se noben to ne sprašuje…čeprav ni neumno vprašanje:) Je uveljavljeno in pač gre hitreje pri pisanju opisov:)
2015 02 05
ptt je splošna neuradna kratica za potne stroške, tako, da zakaj je to tako...pač je v uporabi ta kratica
2015 02 05
Hvala za prijazna pojasnila. Tako poteka komunikacija čudovito. Lepa beseda vedno lepše mesto najde. :) [:ljubek]
2015 02 05