Moj profil Nastavitve Odzivi Pogovori Najljubše Odjavi se

Forumi /

Vsakdan /

Trgovine, artikli, razprodaje /

reklamacije po zakonu?

Ve katera koliko dni lahko vračaš artikel v trgovino.. reklamacija... Ker na računu piše menjava blaga je 4tedne, menjava v primeru reklamacije pa po zakonu.. In v trgovini ne ve koliko je to po zakonu [:tihsmeh] [:tihsmeh] [:tihsmeh] [:tihsmeh]
2015 04 01
Oglej si Zakon o varstvu potrošnikov po internetu. Sicer pa je to ponavadi dobra volja trgovine razen v primeru če se gre za poškodovan izdelek po njihovi krividi [:nasmeh]
2015 04 01
Ma kupila sem trenerko in jo na roke oprala in je šla vsa barva iz nje... [:zaspan] Skratka polom, in je blago tok tanko da se zdej vse vidi čez [:smeh]
2015 04 01
To je pol krivda na tvoji strani, mislm, da ne morš menjat, ker če že, bodo hoteli nov, nespremenjen izdelek. Ampak ja, lahko probaš [:rezoc]
2015 04 01
Zakaj na moji strani? Če je klump? Kako pa boš prej vedel če je trenirka ok če je ne opereš?? Nevem men ni logike škoda dat 16€ za spodnji del trenirke če je prej črne barve in jo opreš na roke in pride ven bela s sivimi lisami? Js tu ne vidim moje krivde? A ti bi bila zadovoljna?
2015 04 01
Pri takih stvareh ni zakona...tolko kot si zatezena tolko ti bojo ugodili....mama od fanta je dobila nazaj denar za bundo, ki ji je sla zadrga cez dve leti...je pa stala 300 evrov...tako, da odvisno od tebe :))) Milsim zakon je..ampak ne upoptevajo..če si preveč prijazen te ne j.... 5 posto, če si pa dosadan ti ugodijo sam da daš mir... Dam prav Mariji...mali od fanta je kupil nike superge za 180 evrov in po 2 tednih so se odleple...mislim halo..točno tako, če prodajajo klump...
2015 04 01
14-30 dni.nekje tudi 8 dni.odvisno od trgovine:)morajo ti zamenjati sploh pa ce imas racun:)ti samo povej da bos klicala zvezo potrosnikov pa ti bojo se brez racuna zamenjali;))
2015 04 01
Imam račun.. :) Hvala za info :)
2015 04 01
Kar pojdi v trgovino in lepo zahtevaj denar nazaj. Ker da se ti po prvem pranju uniči artikel, ni šans. Samo prej še preveri etiketo na koliko stopinj se naj bi pravo, če nisi slučajno dala na več stopinj, kar pa dvomim. Tako da nazaj v trgovino z računom in vztrajaj pri svojem. Naj se malo zamislijo kakšno slabo robo prodajajo. Ne oziraj se na to, zahtevaj svoje. Jaz sem pred kratkim kupila spodnjo majico ravno takšno kakršno sem želela imeti z širokimi naramnicami. In ko pridem domov vidim, naslednji dan zjutraj opazim, da je etiketa na notranji strani čisto zažrta v material, čisto pustila lim gor in vem, da če bi dala prat ni šans da bi šel ta lim dol. Sem bila tako zelo jezna, končno najdeš spodnjo majico, ki ti je všeč in potem moraš pa vračati. No skratka naslednji dan sem šla v trgovino in zahtevala denar nazaj, ker iste takšne niso imeli, tudi dobaviti mi je ne bi mogli. Sicer so zelo komplicirali, kao so mi nekaj govorili, da ni ne bi bilo problema stornirati račun, če se vrne še isti dan nazaj. Pa kaj še....kupila sem malo pred zaprtjem trgovine, verjetno, če bi opazila, da je na notranji strani etiketa tako zažrta ne bi niti kupovala!!! Za menjavo pa niti nisem hotela slišati.
2015 04 01