Moj profil Nastavitve Odzivi Pogovori Najljubše Odjavi se

Forumi /

Lepota, stil, zdravje /

Moda /

Kvaliteta oblačil: S katerimi trgovinami ste zadovoljne?

Pa da odpremo še eno razpravo o kvaliteti oblačil v trgovinah in samih trgovinah/znamkah, tako spletnih kot v tujini ali na našem trgu.. ZARA,H&M, Orsay, Tally Weijl, bilo kje kupujete- kje ste zadnje čase najbolj zadovoljne z oblačili in kje ne? Nekaj mojih primerov: že nekaj stvari v ZARI se mi je občutno skrčilo po prvem pranju, zmuckalo ipd., pa je bilo pravilno vzdrževano, oprano pri pravi temperaturi itd... moji mami pa so se kopalke PALMERS razbarvale precej hitro... Orsay enako: zadnje čase so se mi določene majčke zelo hitro zmuckale, skrčile... :S kaj pa kakšne vaše izkušnje.?..
2013 02 19
meni osebno so dobre trgovine BERSHKA,H&M,STRADIVARIUS,TWO WAY.. nimam slabih izkusenj s omejenimi trgovinami samo je pa res da so nekatere trgovine v BTC-ju tiste katere veste kere so .. k je usaka trgovina ista in imajo iste stvari bogve iz kje pridm domov enkrat operem in majica je za v smeti žalostno tam pa cena nabita kot da je nevem kaj...
2013 02 19
se strinjam, pri določenih si res razočaran, ali pa je tako, da so določene stvari super, določene, v istih trgovinah, pa se kmalu začnejo muckati, krčiti itd... [:zalosten]
2013 02 19
moje izkušnje s trgovinami kot so H&M, New Yorker, Bershka, Terra Nova itd. niso slabe. Kvaliteta ni ravno na vrhuncu, ampak ene stvari pozitivno presenetijo, sploh v H&M, kjer se res da dobit lepe in dokaj poceni stvari, ki zdržijo dolgo. Edina taka trgovina, kjer sem bila čisto vedno razočarana, je Zara. Moja mami sicer redno kupuje tam in so ji stvari fajn, meni pa sploh ne. Nazadnje sem kupila tam dva puloverčka z V izrezom in sta se sprala po vsega skupaj 3, 4 pranjih. Drugače pa zdaj vedno več kupujem preko ebaya, ker dobiš včasih celo enake stvari (samo pač brez etikete trgovine) za dosti, dosti manj. Delano je pa tako vse na Kitajskem ali Bangladešu ali kje tam, tako da razlike v kvaliteti ravno ni. [:nasmeh]
2013 02 19
imam zelo slabe izkušnje Tally Weijl. kupla sem si majčko imela nošeno 2x pa mi je nastala luknja. tudi pri krilu z visokim pasom dala sem 25 €, imela 1x oblečenega za 2 uri in je poknilo po šivu:/. V glavnem večina oblačil se mi zelo hitro raztrga, zmučka da ni za nikamor več. imajo tudi pretirane cene drugače so mi všeč in imam dobre izkušnje iz trgovine BERSHKA,H&M,STRADIVARIUS,
2013 02 19
Jaz pa kakor kdaj.. včasih me ista znamka preseneti, včasih pa razočara... tako da je kar malo loterija, saj v naprej ne vem, ali se bo izdelek tokrat obnesel ali ne..
2013 02 19
Men se zdi da je čisto vseeno v kateri izmed naštetih trgovin kupiš oblačilo, ker imajo dobavitelje iz različnih koncev, zato je tudi kvaliteta različna. Npr. če kupuješ v Zari, neglede na ceno, lahko naletiš na popolni šrot. Pred leti (cc. 8 let nazaj) sem v Zari kupila majčko, ki je bila izjemno poceni, z njo sem šla na Tajsko, tako da je preživela agresivna pranja, ki jih ostala oblačila niso preživela in jo še dandanes nosim :D Hkrati pa imam tudi zelo slabe izkušnje z oblačili iz omenjene trgovine (razno muckanje, paranje, razbarvanje, itd.). Moj sklep je torej, da neko "ime" še ne garantira kvalitete. Ob nakupu tako bolj kot na znamko in ceno gledam kako je zašito in kvaliteto materiala. Slednje preveriš enostavno tako, da blago malo podrgneš [:smeh] Kako pa je pri "dragih" znamkah pa ne vem, ker se mi zdi škoda zabijat denarja za ime ;)
2013 02 19
Se totalno strinjam.. dobavitelji za isto znamko so različni, zato lahko v isti trgovini naletiš tako na popuščene šive, celo strgan rokav na blazerju sem že videla, kot na kvaliteto...
2013 02 19
S Tally Weijl sem izredno nezadovoljna, vse kar sem tam kdaj kupila, se je raztegnilo, zmuckalo, razbarvalo.. Podobno lahko rečem za Bershko - nezadovoljna do zdaj še z vem kar sem kupila tam. V Zari sem še kar zadovoljna, vendar je po navadi 'prva roba' ki jo dobijo bolj kvalitetna kot druga - npr. v razmaku dveh mesecev sem kupila identične hlače, za katere sem nato ugotovila da so prve dosti bolj kvalitetne kot druge.. V h&m bolj poredko kaj najdem, tam sem zadovoljna s spodnjim perilom, veliko pa tudi naročujem preko spleta..
2013 02 19
če pogledaš na napise kje je izdelano veš da ne moreš pričakovat kaj kakovostnega:).. [:nasmeh]
2013 02 19
ampak je dejstvo, da je večina oblačil itak izdelana na Kitajskem, Bangladeš ipd... ker je pač tam cenejša delavna sila, tud drage firme so večinoma tam šivane menda....
2013 02 19
Večinoma samo v peek-cloppenburgu, saj sem v tallyju nehala kupovati, ker se mi zdijo cene absurdno smešne. Cena hlač v tallyju 45e [:tihsmeh], dobiš firmo znižano za ta denar ali pa doplačaš in dobiš za 100e ze guess, pepe jeans, g-star.. hlačke. Pa tudi jaknice so res smešno znižane na 60e, tako da prisegam samo na kakovost. Sem pa enkrat naredila manjši test v trgovini: sem vzela 3je hlače v garderobo-raw, pepe jeans in guess, kjer so se cene gibale med 30-60-120e, tako da sem vse poizkusila in seveda so se stopnjevala cenejše so bile manj udobja si čutil, tako da sem na koncu odnesla guess, pa ne zaradi firme kot bi ene punce rekle. Ker če se dobro počutim v hlačah jih tudi kupim., kar pri tallyju, extri, miji...nemorem rečti. Zato sem tudi prenehala kupovati oblačila v drugih trgovinah, saj jeans...za majčke še kdaj posežem kje drugje. Glede extre moram pa povedati to: kupila sem si samo eno oblačilo tam, pa še to prvič zadnjič in nikoli več. Kupila sem hlače, ki sem jih oblekla 2x in so se mi raztegnile. Ko sem jih oprala so se spet skrčile in potem čez dan spet raztegnile, da so mi bile povsem prevelike...SLAB material! Drugače pa tudi rada naročujem iz amerike oblačila, saj pri nas kakšne firme nemoreš dobiti mi je pa zelo všeč.
2013 02 19
soncnica87, Ja res je večina stvari je iz tam ker je cenejša delovna sila [:nasmeh]...tako da ti komot tudi na originalu lahko piše made in china. Jst sem bila zaposlena v Benettonu in sem opazila tudi tam na listkih made in china in tudi na nike trenirki se najde in še kje...
2013 02 19
Jaz sem s H&M cist zadovoljna. Pestra izbira in ugodna cena. Pomoje mam se najvec oblacil iz tam. Edin Divided od H&M mi je pa cist dizaster. Tega pa ne nabavljam vec, ker se mi zdi, da je blago cist prevec ceneno in se mi takoj namucka in pretegne in mam lahko taka oblacila samo se za spat namest pizame. Drugace pa veliko nabavljam prek neta, ker se mi zdi ugodnejse. Recimo ful mi ustreza tud Asos, ko ima znizanja, ker ma cist kvalitetno robo, modernih krojev v vseh stevilkah in se postnina je zastonj. Sicer pa skor nikol ne kupujem oblacil po rednih cenah, edin ce mi je neki resreees ful vsec. Rajs pocakam na razprodaje pa takrat malce vec zapravim pa se vec kosov garderobe lahko nabavim za isti denar.
2013 02 19
No jaz sem načeloma tudi kar zadovoljna s H&M, Zara tudi sem imela dobre izkušnje, čeprav sem slišala da ene niso imele.. sicer pa ja, razprodaje itak, se splača.. iz Asosa mi je všeč ogromno stvari, ampak ne vem kakšno številko naročiti... ker še tu pri nas imam različne številke, odvisno pač od modela..
2013 02 19