Moj profil Nastavitve Odzivi Pogovori Najljubše Odjavi se

Forumi /

Informacije za uporabnike /

Pogovori o uporabi strani /

Pomoč uporabnikom glede pošiljanja!

Nekako opažam, da vse punce ne vedo in ne znajo, kako stvari poslati, katero obliko izbrati in da na podlagi tega veliko-krat, žal, pride do nesoglasij, odvečnih stroškov, ne nazadnje tudi prepirov.. [:zalosten] Da na kratko in bolj po domače obrazložim kako se pošiljajo pisma in paketi.. Na voljo so 3 načini, ki veljajo tako za pisma, kot tudi za pakete: pošljete kot navadno, priporočeno ali z odkupnino oz. plačilom po prevzetju. Kaj se uporablja za kaj? Spodaj slika prikazuje, katere obliko lahko uporabite pri poslovanju in sicer pri prodaji in menjavi.. [:nasmeh] [:ljubek] [slika:7ab102af-903b-4640-b377-98df4aed29e1]
2013 03 06
lušten in pregleden prikaz [:nasmeh]
2013 03 06
Po čem se razlikujejo? Navadno pismo ali paket: je najpogostejša oblika pošiljanja, saj je finančno najbolj ugodna, konec koncev vsi gledamo, kje bi kaj prihranili. [:ljubek] Poštnina tukaj stane najmanj od vseh treh oblik, zato se uporabnice in uporabniki pogosto poslužujejo te oblike. Pisma ali paketov na ta način ne se da izslediti in ne spremljati, zato se žal veliko krat zgodi, da kdo to tudi izkoristi za goljufijo, lastno okoriščenost ali prevaro. [:zalosten] Pri prodaji to obliko izberemo takrat, ko smo kupnino za prodan artikel že prejeli, bodisi z nakazilom na TRR (s pomočjo banke), nakazilom s pomočjo pošten nakaznice (s pomočjo pošte) ali denar prejeli v kuverti (katero je bilo poslano kot priporočeno). Pri menjavi uporabimo to obliko zato, ker si stvari zgolj in le samo izmenjamo, druga za drugo in ni potrebno plačati izdelka.. Ne izpolnjujete nobenega listka, formularja, prav ničesar, prinesete do ustreznega okenca na pošti in samo rečete: NAVADNO.. [:nasmeh]
2013 03 06
Priporočeno pismo ali paket: je sledljivo, torej ga lahko preverimo in tudi spremljamo na poti od oddaje pisma ali paketa, vse do končnega cilja (torej prejemnikovega naslova oz. njegove pošte). Ta oblika je glede na cenovni pogled nekaj srednjega, najpogosteje pa se zanjo odločimo zato, da ne bi prišlo do česa, da ne bi bilo kaj narobe, za tisti: "za vsak slučaj" ter da bi prejemnik stvar resnično prejel.. [:ljubek] Pri prodaji to obliko izberemo takrat, ko smo kupnino za prodan artikel že prejeli, bodisi z nakazilom na TRR (s pomočjo banke), nakazilom s pomočjo pošten nakaznice (s pomočjo pošte) ali denar prejeli v kuverti (katero je bilo poslano kot priporočeno). Pri menjavi uporabimo to obliko zato, ker si stvari zgolj in le samo izmenjamo, druga za drugo in ni potrebno plačati izdelka.. Tukaj izpolnite beli listek, katerega dobite na pošti, izpolnite zgolj polje z podatki in oddate na ustrezno okence na pošti ter poveste, da pošiljate: PRIPOROČENO! Vse ostalo ustrezno dopolni poštna uslužbenka.. [:ljubek] [slika:4c8171ad-9323-4085-b953-26898a9516e5]
2013 03 06
Pošiljanje pisma ali paketa z odkupnino oz. z plačilom po prevzetju: to obliko uporabimo zgolj in samo pri prodaji. Ta oblika je najdražja in navadno nanese kar precej, zato se jo prodajalci in prodajalke v veliki meri vztrajno izogibajo. Veliki minus tega načina pošiljanja je žal tudi ta, da v kolikor imamo ne-resnega kupca, bodisi kupca, kateri si na dolgo in na široko izmišlja vse mogoče ali pokaže ne-zanimanje za poslan paket in da paketa ne sprejme ali ga zavrne nazaj, da smo potem mi, kot prodajalec tisti, kateri bomo imeli še dodatne stroške, saj ko bo paket prispel nazaj do nas, bomo zanj morali plačati poštnino še enkrat in tudi znesek za priložen vplačilni dokument Pošte Slovenije.. [:jezen] [:zalosten] Tukaj gre za to, da bo kupec plačal kupnino za artikel šele takrat, ko bo artikel prejel, torej istočasno. Poštar mu domov prinese paket, vrednost paketa pa kupec plača poštarju. Naslednji dan, pa to vrednost oz. denar prejme prodajalec. Tukaj se izpolni rumen listek, na katerem zapišete vrednost odkupnine, torej vsoto, ki jo bo moral prejemnik plačati (če želite, da je zraven še tudi poštnina, le to seštejete k prodajni ceni artikla). Primer: nekdo kupi torbico, katera stane 4€. Dogovorite se za ta način pošiljanja. Poštnina po ceniku PS stane za to vrsto pošiljanja 3.70€. Torej boste na listek zapisali 7.70€ (artikel + poštnina). [:nasmeh]
2013 03 06
Vse pohvale za tvoj trud! Res si odlično napisala! [:nasmeh] p.s. torej odkupnina in po povzetju je praktično isto? [:ljubek]
2013 03 06
~ pri manjših stvareh, stvareh katere ne zavzemajo veliko prostornine in kljub temu, da so stvari (majica, verižica, top majčka, prstan) lahko pošljemo tudi kot pismo in ne kot paket! S tem se tudi spremeni vrednost poštnine. Seveda samo v primeru, če je: ~ najmanjša velikost: 90 x 140 mm, ~ največja velikost: seštevek dolžine, ~ širine in višine 900 mm, ~ pri čemer največja izmed teh treh velikosti ne sme presegati 600 mm. Toliko iz moje strani.. [:sramezljiv] Upam, da Vam je bilo kaj v pomoč, če bo katero še kaj mogoče zanimalo, pa sem Vam na voljo in mislima da tudi ostale uporabnice, katere so malenkost bolj vešče o tem.. Lepo bodite in prijetno nakupovanje, prodajo in menjavo vsem! [:sramezljiv]
2013 03 06
TinaKatarina dejansko je to isto, ni razlike, samo ljudje temu drugače rečejo, vsak po svoje.. [:jezik] [:nasmeh]
2013 03 06
Zelo lepo 'narisano' :) Vse pohvale! :)
2013 03 06
Hvala tudi tebi Malinca.. [:ljubek]
2013 03 07
jaz sem nova, in mi je to pojasnilo prišlo zelo prav;) Hvallaaa;)
2013 03 16