Moj profil Nastavitve Odzivi Pogovori Najljubše Odjavi se

Forumi /

Lepota, stil, zdravje /

Nega telesa, lepota, kozmetika /

Kako iz črne barve las na svetlorjavo brez frizerja?

Živjo, punce! Imam eno vprašanje, in sicer, če katera ve, ali je mogoče s kakim izdelkom ali postopkom preiti iz zelo temne barve las na svetlorjavo brez frizerjeve pomoči? Mogoče celo brez peroksida? Imam namreč zelo temnorjavo, skoraj črno pobarvane lase, in si bi želela malo svetlejšega odtenka. Razmišljala sem tudi o tem, da bi jih posvetlila s srednje blont barvo las, pa ne vem, če bi bil kakšen učinek. Ima katera s tem izkušnje? Če ja, potem bi bila zelo vesela vaših nasvetov [:ljubek]
2013 04 01
Pozdravljena. Sama sem imela črne lase, in sem z blanžirnim umivavanjem prišla na rjavo. Brez peroksida žal ne gre. Prijateljica, sicer frizerka je zmešala blanž, hidrogen, šampon in balzam za lase in me pobarvala kot z barvo. Je bilo potrebno 2 x pobarvat, da je šla vsa črna barva ven. Verjetno boš malo flekasta, pri meni je izgledalo kot da mam pramene. [:tihsmeh] Čez to sem si dala medeno rjavo barvo in je bilo vredu, tudi las mi ni nevem kaj uničilo, edino malo špice. [:nasmeh]
2013 04 01
Priporočam, da greš vseeno k frizerju, sploh če želiš svetlorjavo. Če gre navaden smrtnik doma uporabljat peroksid, se ponavadi slabo konča (beri: zgledaš ko kak piščanček, rumene, oranžne, rjave barve, vsega polno :D) . Pri frizerju ti bodo znali enakomero razbarvat, pa tud pomoje se splača, je bolj varno, pa ni tko zlo drago, da bi bankrotirala zaradi tega :) Po navadi stane razbarvanje približno tok ko barvanje :)
2013 04 01
Živjo! To je pa kar zahtevno delo, sodeč po odgovorih :) Ne vem, če bi upala to sama doma pacat [:tihsmeh] Hehe, saj to je ravno največji strah, da kakšna oranžna al pa rumena ven usekata :D Sem mislila, da je kakšna lažja pot, a bo očitno pač treba it k frizerju ... Ne gre se za denar, ampak že 9 let nisem bla pri frizerju, ker me je pri 16. letih ena postrigla tak, da sem bla videti kot čebula s triplastnim olupkom, tako da me je malo strah frizerjev [:ljubek] Sicer pa mam itak dolge lase, tak da si jih lahko sama strižem in barvam. Ampak očitno bo za posvetlitev odtenka treba obiskat frizerja, če ni lažje poti ... Hvala za nasvete in deljenje izkušenj s tem, punce!
2013 04 01
Tudi jaz priporočam frizerja [:ljubek]
2013 04 01
Tudi jaz priporočam frizerja [:ljubek]
2013 04 01
Jaz sem tudi imela črne lase in sem si doma barvala,sem hotela imet rjave pa mi ni uspelo,sem bla flekasta,tako da ti tudi jaz priporočam da raje greš k frizerju [:nasmeh]
2013 04 01
Definitivno je v tem primeru najboljša izbira frizer [:nasmeh]
2013 04 01
frizer, obvezno! jaz sem imela temno rjave/črne lase nekje pred 3 leti in sem se odločila iti na blont [:smeh] kupila sem peroksid in razbarvala, rezultat je bil..milo rečen grozen!! [:tihsmeh] [:tihsmeh] 1 leto sem rabila da sem prišla na neko normalno svetlo rjavo in potem na blond.lase mi je pa uničilo v nulo.vsekakor priporočam da greš k frizerju, doma bo to nočna mora..kot pri meni [:ljubek] [:ljubek]
2013 04 01
Hvala za nasvete in za vaše zapisane izkušnje, vsaka vednost pride prav :-) Po vseh teh zgodbah pa definitivno k frizerju - srčno upam samo, da se najde kakšen kvaliteten! [:ljubek]
2013 04 01
Jaz sem na internetu zasledila, pa tudi sošolka je to probala, da si je mogoče barvo nekako razbarvat/posvetlit s kamiličnim čajem in limono. Pa ima morda katera kakšne izkušnje? :)
2013 04 16
Ja, tut to sem probavala. Kamilični čaj sem skuhala in limono notr stisnila, pa mislim da sem še med celo uporabla, k sm tut nekje prebrala. Potem sem pa lase namočla notr v lonec, in se je res nekoliko razbarvalo vse skupaj, se je čaj na rdeče pobarval, ampak na glavi pa vse skupaj ni bilo ne vem kaj opazno ... Mogoče malenkost ... probaj, drastične spremembe sigurno ne bo, tko da se nimaš kej bat :)
2013 04 17
Aja, pa ne vem, če bi na naravni barvi to delovalo :) Jaz sem mela pobarvane na temno rdečo :)
2013 04 17
Pobarvana sem na temno rjavo, ki je ubistvu ratala črna. in glede na to da je bil preliv, se skoraj nič ne izpira. Pa rada bi prišla nazaj na rjavo.
2013 04 20
Potem ti zna vsaj malo posvetlit :) Ampak sigurno pa n ebo naredilo flekov, kot jih naredi peroksid, tko da je za probat :) :)
2013 04 20
1 2