Moj profil Nastavitve Odzivi Pogovori Najljubše Odjavi se

Forumi /

Nega telesa, lepota, kozmetika /

Nega telesa, lepota, kozmetika /

Uporablja katera? Moon cup / lunette ....

Uporablja katera - menstrualno skodelico? Imam že kar nekaj časa v mislih, da bi jo imela....se že kar nekaj let odločam da ali ne, tako da se obračam na vas, da vidim kakšne so vaše izkušnje. V glavnem ko so še prodajali Lunette v dm, je bila res draga cena, a glede na to (predvidevam), da imaš za daljše obdobje je cena čisto upravičena, še posebno, če primerjaš z mesečnim stroškom, ki ga odšteješ za nakup tamponov/vložkov. Izkušnje? - koliko časa zdrži, kvaliteta, - ostali nujni pripomoči (neki dezinfekcijski robčki), postopek čiščenja (je zamuden?), - primerjava glede na uporabo z tamponi, - je udobno/se lahko privadiš - kje ste kupile - priporočate nakup na ebayu (občutno nižja cena kot lunette)? ....na splošno priporočate - da/ne Hvala za pomoč [:ljubek] [:nasmeh] [:poljubcek]
2014 12 18
Nobena nima izkušenj? Oh [:zalosten]
2014 12 18
Meni se zdi izjemno nepraktična, kako to čistiš v službi, javnih straniščih...Si ravno ne predstavljam tega "pranja" tam v umivalnikih, polne pa tudi ne bi s seboj nosila :( Sporoči, če boš sprobala [:smeh]
2014 12 18
Ja to imam tudi jaz pomislek....upam, da katera javi kako je uporabljat menstrualno skodelico....no če bi bilo ok, za doma že ...če si pa nekje na javnih mestih pa verjetno bolj nepraktično
2014 12 18
Tudi mene zanimajo izkušnje ter predvsem, kje kupit (če se dobi še kje pri nas sploh). Drugače pa, vrjetno bi se dalo, da jo opereš tako, da imaš s sabo flašo vode in to opraviš na stranišču :) ne vsem na očeh.
2014 12 19
No sedaj nas že tri zanima odgovor:) Morda zvemo od kakšne punce, ki ima/je imela menstrualno skodelico kakšne so njene izkušnje. Držim pesti, da katera kaj javi [:nasmeh]
2014 12 19
Menstrualna skodelica je izjemno dobra zadeva. Sama ne poznam Lunette ampak Natu, to je pač skodelica narejena iz 100% hipoalergenega medicinskega silikona v Italiji pod njihovimi standardi…zdaj glede the na ebayu nebi vedla kako pa kaj…je pa mogoče to zadeva za katero ni heca ker je vaginalno področje preveč občutljivo, da bi kitajec kaj not podturu…:) Drugače pa je cena precej opravičena ker vsaj to Natu lahko uporabljaš najmanj 10 let. Kolegica jo uporablja že 5. Eno in isto. Super je za ženske, ki imajo zelo močne menstruacije in je definitivno 100x bolj higienska od tampona…meni gre kar na bruhanje, ko pomislim morje + mensa + tampon..aj ciao:) zato jo uporabljajo načeloma vse profi plavalke… Fora je v tem, da jo kuhaš v vreli vodi na začetku ciklusa…pol jo pa vmes splahnuješ z vodo. tako, da vzame ti 1x mesečno isto časa, ko da si testenine pripraviš… na začetku je treba mal vadit, da se privadiš…ko pa se privadiš je to to:) Zadevo zliješ v školjko in lahko imaš flaško vode…ni potrebno kupovat nekih robčkov. To je sam pol prodajna fora… cena mislim, da je okoli 30…jaz sem jo dobila za 25.90 to Natu pravim…ampak se hitro povrne še posebej če si občutljiva in moraš kupovat bombažne tampone ali vložke, ki stanejo okoli 4 eur. Tudi jaz sem bla skeptična pa sem eno dobila, ker imam trgovino s takimi stvarmi in pol sem ugotovila, da je zelo cool:)
2014 12 19
Tudi jz sem tudi že slišala same pohvale za Lunetko, nisem pa jo sprobala. Jz prisegam na naravne vložke in nimam nobenih problemov. Res je pa da nimam močne M. Kljub vsem napisanem, še vedno imam dileme glede materiala lunetke, ker si vnetij res ne želim. Pa tudi glede higiene, ko jo sprazniš, ko moraš prekuhat ali jo ne čistiš dokler imaš M? Če se ne čisti par dni, oz. jo čistiš samo z vodo, se mi to ne zdi ravno higiensko.
2014 12 19
Načeloma se čisti sam z vodo ker jo daš takoj nazaj…lahko pa jo prekuhaš seveda dnevno…naprimer jaz dokler se tuširam jo dam kuhat in ok končam je to to.. Silikon pa načeloma ne dela alergij…tudi implanti za prsi so iz silikona iz tega razloga…:) Jaz imam tudi že par let non stop naravne vložke, ker so se mi tamponi zamerli…ker so se mi zagabli zaradi morja pa bazena…ampak mi gre pri vložkih naživce…da tej naravni ne vpijejo na isti način kot tisti sintetični in mi je mal…blah.., je pa res, da vnetij nikoli več ni bilo pri mensi…(pa še lepilo imajo neko ne lih fiksno in Natracare in Masmi…)
2014 12 19
Super! Oh, res ti hvala Naturella za tele tvoja pojasnila. [:ljubek] Verjamem, da bodo še kateri punci prišle prav, zato bom to temo kar pustila odprto. Bi imela še eno vprašanje - kaj pa z pecljem nekje se mi zdi, da sem 1x prebrala, da ga moral malček prerezati (odščipniti na koncu....čeprav potem gre verjetno tekočina izlije ven ali pač ne?) - je to res...oz. kako se pravilno uporablja? Sem vtipkala natu menstrual cup na google in mi je nakaj našlo:) Verjetno bo prava zadeva.
2014 12 19
Super, hvala za pojasnila :) Morda se kdaj v prihodnje opogumim in sprobam. Iskreno, meni ko imam M, je pogosto počutje tak-tak in imam tut krče kdaj, tko da dvomim da bi imela energije še študirat ali sem prekuhala lunetko... Res je da naravni vložki niso tako vpojni kot tisti "plastični", vendar si jih enostavno bolj pogosto menjam, mam pa tudi srečo da nimam močnih M, prva dva, tri dni, potem imam samo dnevni vložek...
2014 12 23
Jaz pa vložke sploh ne prenesem, občutek mi je grozen:( Nisem preizkusila še naravnih, ampak dvomim, da bi bilo kaj drugače. Ok, gre eventuelno, ko imaš res zadnje dneve M, ko je že čisto na koncu Druače pa tudi nad tamponi nisem pretirano navdušena, vendar je zame boljša alternativa od vložkov. Se opogumim in preizkusim. # Miss 11: Malce sem razsikovala po Youtubu...ene punce jih imajo res ogromno.... Priporočam malce brskanja po youtubu - napišeš cup comparison / menstrualual cup.... Znamk je pa tudi ogromno: Mooncup / DivaCup - Diva cup (the Canadian version of the Moon Cup)  Meluna / Naturcup / Juju cup / Lady cup / Lunette / Yuuki cup Bella cup / Fleurcup / Femmecup / Mami cup / Ruby cup / Femmy cycle Si-Bella cup / Lov ur Body / Lily cup ................. Jaz bom najverjetneje preizkusila z Yuuki cup, upam, da ne zgrešim glede velikosti:)
2014 12 23
Vem, da so različne velikosti. Sigurno se splača probat, če ti vložki ne ustrezajo, pa tut tamponi ne najbolj. Jz nisem tampon girl. sploh ne :)
2014 12 25