Moj profil Nastavitve Odzivi Pogovori Najljubše Odjavi se

Forumi /

Lepota, stil, zdravje /

Prehrana, recepti, ekologija /

bodi eko - stara oblačila recikliraj :) debata, skupna tema

Kaj naredite punce s oblačili, ki jih ne nosite in ki so enostavno odslužena? Par idej kaj lahko naredite: * če imate čas in voljo, lahko oblačila same predelate * v nasprotnem lahko oblačila odnesete v H&M in prejmete kupon za popust * spodnje perilo zbirajo v Intimissimiju, v zameno za to dobite bone, ki jih lahko vnovčite pri nakupu :) * če poznate kako modno oblikovalko, lahko oblačila prispevate njej Pozna katera še kako opcijo? Bodimo prijazne do okolja :)
2015 01 23
Tekstilnica zbira , lahko jih najdeš na fb. 1x mesečno je tudi izmenjava oblačil in se lahko tam odda. Sedaj bo izmenjava v sredo, 28.1. od 17-19 ure.
2015 01 23
Za tole spodnje perilo v Intimissimiju nisem vedela da tudi zbirajo za recikliranje [:tihsmeh] za drugič vem kam nesti.... Drugače pa vem samo za H&M, saj sem sama dostikrat prinesla veliko oblačil....če še kje zasledim da zbirajo oblačila za reciklažo sporočim [:sramezljiv]
2015 01 23
Jaz kar sama recikliram tekstil. Pravkar sem naredila torbico iz kavbojk, je čisto enostavno. Če ima katera kakšne ponošene srajce ( moške ali ženske) oblekce, posteljnino... z veseljem vzamem. V zameno dam kakšen moj izdelek: trake, gumice za lase,kapo, torbico, spodnji del pižame ali odejico patchwork [slika:4eb14698-bdd9-4492-bb56-c013a6b6351c]
2015 01 23
pa morajo biti oblačila iz tiste trgovine, ali katerakoli?
2015 01 23
@suzanapu v H&M lahko prineseš katerakoli oblačila ni nujno da si jih prav tam kupila....oblačila lahko prineseš tudi če imajo kje kakšno luknjo, flekec ali tiste ki jih preprosto ne nosiš več...bojo vzeli [:ljubek] v Intimissimiju pa tako kot je @miss11 napisala da ne rabi biti spodnje perilo od Intimissija, lahko je kerakoli znamka
2015 01 23
Tako je :) Pridejo v poštev vsa oblačila, ne glede na znamko. Babi, super, res si ustvarjalna - torbica je huda [:nasmeh] [:ljubek] Imam nekaj oblačil, pa še iz Celja si, zakon [:nasmeh]
2015 01 24
Ne poznam te novosti, da sprejemajo trgovine stara oblačila. Me pa vseeno zanima, če katera ve kaj potem naredijo te trgovine z starimi oblačili? Predvidevam, da podarjajo potem tiste lepe kose oblačil osebam ter en del oblačil pa namenijo organizacijam, ki potem predelajo oblačila in jih navdihnejo novo "življenje". #barbi42 Ja zanimiv DIY projekt. Bi se želela 1x naučiti šivanja.....ja ampak prvo moram imeti za to šivalni stroj:)
2015 01 25
Ta oblačila naj bi šla v predelavo (reciklažo), kaj je pa dejansko dogaja z njimi, pa tak nikoli ne moreš biti 100%. Vendar mislim, da ne bi kuponov s popusti dajali, če bi jih stran metali. Drgač Intimissimi zbira odsluženo spodnje perilo že kake 3 ali 4 leta sigurno. Naredila sem čistko in kljub preudarnem nakupovanju sem zbrala 4 vrečke starih oblačil, ki jih bom dala Babi42. Mene je skoraj kap nad količino oblačil, so pa zraven tudi brisače, posteljnine, plaščki... Gre pa za stara oblačila od vseh domačih (4) [:nasmeh]
2015 01 25
miss11 hvala za odziv. Je zelo prijazna. Meni pride vsaka krpica prav, ker imam polno idej za ustvarjanje. Green butterfly, lahko vas naučim šivat [:nasmeh]
2015 01 27
Jz bi se tut postavila v vrsto ko bo kak tečaj šivanja [:rezoc]
2015 01 28
Super bi bilo aktualno. Škoda, da nismo kaj bližje:( Oh to bi bilo super, ko bi znala neke osnove šivanja, no prvo, pa je potrebno sploh znati šivalni stroj uporabljati.
2015 02 02
Predno sem odkrila butikec sem hodila na razne izmenjave oblačilc. Se pa še sedaj sekiram koliko super kosov smo pred tem oddali v Humano [:zalosten] En paket bom pa na rdeči križ še nesla. Je pa moja babica prava mojstrica v predelavi oblačil in tudi jaz kdaj kaj predelam, če imam le čas in delujoč stroj :) Sicer pa najraje barvam oblačilca...se lepo flekci prekrijejo [:tihsmeh]. Babi42 pa itak super šiva...imam ravno sedaj oblečeno pižamico iz njenega butika [:smeh]
2015 02 11
Jaz, ko kaj kupim tukaj na butikcu pa dobim ali v vrečki,obloženi kuverti ali v škatli to še 1x uporabim ko pošiljam, če se le da :) Tudi naredim wanna be kuvertico iz kakšnega kartona tudi če se le da :) drugače pa je fino kakšne stvari uporabit še 1x :)
2015 02 24
Ojla! Imam 2 vrečki starih oblačil (bunda, jope, hlače, trenirka, spodnje perilo,,..), ki so sicer po večini malo raztrgani ali popackani. Torej potrebni predelave. Ali se morda katera s tem ukvarja in bi želela dobiti? Ena prijateljica predeluje bombažne majčke, to sem njej namenila, ostalo pa lahko dobite. V teh zbiralnicah povečini popackana in preluknana oblačila zavržejo, čeprav bi se dalo marsikaj iz njih storiti. Če kaj šivate in predelujete sporočite ;)
2016 06 27
1 2