Moj profil Nastavitve Odzivi Pogovori Najljubše Odjavi se

Forumi /

Prosti čas in hobiji /

Ročna dela /

Šivalni stroj - zna katera uporabljati?

Živjo punce, razmišljam da bi si kupila šivalni stroj. Imela bi ga za manjša "dela", da si zašijem kakšno rutko, zarobim na novo kakšne hlače, zašijem kakšno strgano luknjo. Z njim torej ne bi šivala zase ne vem kakšnih norih in zapleteno krojenih oblačil, ampak kvečjemu kakšno trikotno rutko za na smučanje (na smučanju preživim veliko dni in rabim za vsak dan drugo rutko). Ali pa morda kakšno pravokotno rutko iz flisa, ki jo bom zadaj zapela z ježki. Na kaj moram biti pozorna pri nakupu šivalnega stroja? Cene so od 100 € pa vse do 500 € in več... Je tak za 100 € ok za moje želje? Kaj je sploh razlika med njimi, razen v ceni? Šiva noben sam, ane [:tihsmeh]
2015 02 06
Hei, jaz šivam:) Odkrito ti povem-imam najosnovnejši model Singer stroja (za bogih 100eur) in je več kot dovolj. Šivam pa vse-čist vse-vključno z debelejšimi materiali kot so umetno usnje itd. Redno ga vzdržujem (čistim prah in ga vsaketoliko naoljim) in prilagajam sukanec, igle ter nastavitve materialu, ki ga šivam. Mašinca dela ko šus! [:rezoc] Za taka dela kot jih opisuješ bo vsak poceni dober, ne skrbi ;) [slika:b87ace3c-e5ec-4af6-8c73-a030a93cb9ce] To je to-dva gumba. Tale reč je zašila nove prevleke za avtomobilske sedeže [:ljubek]
2015 02 06
Aja, Lango.si ima neka znižanja in dobiš spodobne šivalne stroje že za 80 eur. Kar se tiče blaga, priporočam Svet metraže-pa še spletno trgovino imajo :)
2015 02 06
B.Ella, najlepša hvala za vse odgovore [:ljubek]
2015 02 07
Živjo! :) Singerce so zakon. Pri šivalnem stroju je fajn, da je stabilen - včasih so bili bolj kovinski, danes večinoma delajo plastične, ki pa niso tako zelo kvalitetni - je pa res za kaj rabiš. Kakšno debelejšo blago ali pa jeans zna biti problem. Za robljenje načeloma potrebuješ overlock - pač za pravilno robljenje. Enako rabiš za stretch blago posebn šivalni stroj ali vsaj posebno iglo in sukanec. Ampak to že napredno šivanje in perfekcionizem. :) Sicer pa je šivanje ful fajn in je lahko tudi precej preprosto, za kroje pa priporočam revijo Burda :)
2015 02 08