Moj profil Nastavitve Odzivi Pogovori Najljubše Odjavi se

Forumi /

Prosti čas in hobiji /

Dogodki, koncerti, razstave /

Registracija na mojekrpice.hr

#miss11 Če se prodaja artikle na hrvaškem profilu - kaj morebiti kaj veš, če obstaja na Hrvaškem nekaj podobnega kot pri nas poštna nakaznica? Za moje pojme je poštna nakaznica, poleg TRR-ja druga najbolj varna zadeva pri nas. No vsaj tako sem slišala, nisem še nikoli pošiljala denarja preko poštne nakaznice. Pošiljanje kot navadno iz Hrvaške v Slovenijo pa odpade....v tem primeru se brez problema pripeti kakšen scenarij, da ti punca reče, da je poslala, denarja pa nikoli ne prejmeš...in ti na tistem hrvaškem profilu brez odzivov, dvomim, da bi kdo tebi verjel, bi te verjetno takoj blokirali .... Zanimivo da je provizija iz Slo na Hrvaško, če imaš NLB klik samo 0,38€. Morda, če imajo tudi na Hrvaškem uporabnice spletne banke, da je podobno takšno nizko nakazilo - kakšen Sparkasse ali kaj podobnega ....
2015 03 17
Zagotovo tudi pri njih obstaja poštna nakaznica (preverite za vsak slučaj), vendar ne vem kolikšna je provizija. V Sloveniji je poštna nakaznica super, enkrat mi je ena punca tako poslala. Poštar prinese danar, ti podpišeš, provizija je 1,4 evrov. No, ene par punc mi je poslalo denar v kuverti iz Hrvaške in od zadnje punce nisem denarja prejela... Po tem neljubem dogodku sem nehala poslovati na krpicah. Punca ima par pozitivnih odzivov, zato sem ji jz, dobra duša, krilo vseeno poslala na lastne stroške, poštnina je bila 4 evra - res so poštnine nenormalne... Predvidevam da je tudi za Hrvatice, ki imajo spletno banko, cenejše če nakažejo na TRR v državi, ki je v EU.
2015 03 17
Ja saj ravno to sem bom morala pozanimati, še posebno, koliko bi jih prišla poštnina, da bom znala točno povedati, če me bo katera punca spraševala. Jaz bom sprejemala samo nakazilo na TRR ali preko poštne nakaznice, preko navadne pošte pa ne, ker se en dva tri pripeti tak dogodek in potem te lahko punce obtožijo po nedolžnem...pri nakazilu / poštni nakaznici - no je pa vse sledljivo.
2015 03 17
Se strinjam, ne poslujte s puncam iz Hrvaške po pošti, saj se lahko hitro kaj zalomi... Drgače pa če rabiš prevod v hrvaščino, ti lahko jz pomagam :)
2015 03 19
Hvala miss11. Če bo kaj v prihodnje, pa te malo povprašam:) Sem že sama nekaj z pomočjo googla-translata napisala pa mi je uporabnica Whetstone popravila tekst. Jaz bom šla en dan na pošto, pa se pozanimala glede pošiljanja artiklov na Hrvaško in sprejemanja denarja preko poštne nakaznice, če to seveda obstaja na Hrvaškem. Napišem sem kar izvem. [:nasmeh]
2015 03 20
eno uprasanje.. a posiljate priporoceno ali navadno?? Lp
2015 03 23
Jz sem pošiljala navadno, ker je že tukaj draga poštnina, pripočeno pa bi bilo še dražje. Vedno je vse prispelo.
2015 03 24
koliko pa je običajno trajalo, da je paketek prispel?
2015 03 24
Cca. slab teden, pri pošiljanju navadno.
2015 03 25
1 2