Moj profil Nastavitve Odzivi Pogovori Najljubše Odjavi se

Forumi /

Ljubezen, družina, otroci, psihologija /

Zgodbe iz spalnice, 18+ /

Konteacepcijski obliži

Živjo! Zanima me ali ima katera izkušnjo z kontracepcijskimi obliži? Ali se jih dobi na recept, saj nisem nikjer zasledila? Hvala za vse informacije!
2015 09 09
Punce, zakaj se zastrupljate s kemijo? A vas vas fant nima tolko rad, da bi se odrekel miligramu uzitka in dal tisti kondom gor za vase in njegovo zdravje?
2015 09 09
To, ali hoče moški uporabiti kondom ali pa ne, ni merilo koliko te ima rad in neumno je od tebe, da si to sploh izjavila. So moški in ženske, ki jim pač kondomi enostavno ne odgovarjajo -ali zaradi materiala, teksture, sestavin ali pa zaradi tega - če povem po domače - ni filinga. Če sta dve osebi v neki zvezi, si zaupata in vesta, da drug na drugega nimata kaj prenesti potem jaz osebno ne vidim smisla v kondomih. Druga stran so občasne avanture, kjer pa definitivno podpiram uporabo. Tablete imajo pa poleg slabih strani tudi ogromno pozitivnih učinkov in so za vsako žensko drugačne. Tako kot vsaka kontracepcija. Pa da odgovorim še na vprašanje, ki ga je punca dejansko zastavila - ginekologinja ti lahko napiše beli recept, kar pa pomeni, da moraš za obliž žal vseeno plačati.
2015 09 09
kontracepcijske tabletke/obliži niso nobeno zastrupljanje in njihova uporaba je varna, dokler slediš navodilom. sem istega mišljenja kot mjawmjaw, če imaš dolgoletno zvezo, zakaj pa ne brez kondomov? precej stanejo, med tem ko so tabletke zastonj v večini primerov, občutek je boljši brez, ni strahu pred alergijami in vnetji, ki jih kondomi lahko povzročijo, izgled je bljak, če poči se še en mesec treseš da se ni kaj prijelo... ni da ni.. s tabletkami teh strahov ni! izboljšajo videz kože, omilijo pms, menstruacijo in vse kar spada zraven sama lahko rečem, da nisem naredila boljše odločitve, kot da sem šla po recept za njih in mislim, da ni nič narobe, če se še kaka punca odloči za to in ja, to da se dva odločita, da bosta imela spolne odnose brez kondomov ni nobeno merilo za ljubezen, če je bilo to merilo pri tvojih fantih si malo zgrešila bistvo zveze
2015 09 09
sicer pa, da še malo zasolim vprašanje [:rezoc] jaz sem se takrat, ko sem želela začet s hormonsko kontracepcijo, odločala med obliži in tabletkami, na koncu so prevladale tabletke, in sicer zato, ker se mi zdi bolj higienično uporabljat tabletke, kot pa obliže [:rezoc] obliž bi me pomoje ful motil, pa še neestetsko je za videt [:jezik] če te skrbi, da bi pozabljala vzeti vsak dan, ti priporočam, da si nastaviš na telefonu alarm vsak dan ob isti uri (pred spanjem recimo) da takrat vzameš
2015 09 09
Jaz osebno priporočam obroček (jaz osebno sem imela Nuvaring (če že posegate po hormonski)) - če ste pač take pozabljivke kot jaz, da sem pozabila tabletek vzet :D pač obroček vstaviš notri in ga daš čez 3 tedne ven, pa daš čez en teden novega not (tardeča pride nekje 3 dan in tako traja 3-4dni).. pač men je blo fajn, ker zvečer nisem več gruntala al sem vzela al ne, pa da jih nisem pozabila s sabo spakirat pa to.. bolj praktično :D
2015 09 09
je pa na recept ;) je pa osebna odločitev vsake ženske, ali bo po tem posegla ali ne ;) in tudi ni znak ljubezni ;) meni osebno se je po 6 letih porabe kontracepije začelo poznat, da sem imela boleče odnose, pa nisem vedela zakaj.. sem odstranila kontracepcijo, ker sva se s fantom odločila za dojenčka in sem tako 3 mesece uporabljala kondom in me je še vedno bolelo.. zdaj pa ko kontracepcije ne uporabljam več, je bolečina izginila in so spolni odnosi končno spet prijetni, kar zelo dolgo niso bili :D :D
2015 09 09
Hvala vam za vse odgovore. Res ste prijazne!! In seveda ni merilo za ljubezen ali s fantom uporabljava kondom ali ne zaupanje drug do drugega imava tako, da kondoma ne rabiva. Kot je že rekla Lilith666 pa je problem tudi zaradi vnetja. Sama sem uporabnica tablet, vendar bi zdaj rada zamenjala. Saj sem jih po 2 letih začela pozabljati. Sem pa razmišljala med obližom in obročkom. Tako, da hvala samprodaja za nasvet. Bom šla še na pogovor do ginekologa in naj on pove kaj mi bolj priporoča. Hvala vam vsem še enkrat za odgovore!! [:ljubek]
2015 09 09
potem še vseeno raje obroček! [:jezik] par kolegic ga ima in vse pravijo, da so zadovoljne
2015 09 09
meni osebno bistveno bolj praktično zgleda obroček.. s tem da ima obroček bistveno manj hormona ker gre direkt v nožnico in 24 ur se enakomerno sprošča hormon, pri tabletku pa je naenkrat porast hormona in potem do naslednje tabletke pada in tako stalno niha.. pri obližu je verjetno tudi enakomerno, samo mi zgleda malo štorasto, da imaš stalno nekje nekaj nalepljeno.. ko se boš sončila, bo bil na tistem mestu bel flek, lahko se odlepi,... nevem.. če bi kdaj uporabljala bi vedela več :D meni je obroček bil uglavnem ful fajni :) lahko pa preveriš ali ima več stranskih učinkov obroček ali obliž ;)
2015 09 09
Ja v bistvu je, ker ce bi vas res mel rad potem ne bi zelel, da se zastrupljate s tableti. Ko boste pa na koncu jalove, vas pa ne bo vec hotel met. Za tiste, ki so alergicni na lateks, obstajajo tudi prav posebni kondomi brez lateksa, iz drugega materiala, ki je enako varen za uporabo. Glede tega, da kondomi stanejo, KT so pa zastonj, za tistih par evrov na mesec ste pripravljene zrtvovati svoje zdravje? Koliko denarja bo sele potem slo za zdravljenja bolezni posledic jemanja nepotrebnih tablet. Da o zivcih, skrbeh in spikanju sploh ne govorim. Da ste pripravljene dat svoje zdravje, samo zato, da mu lahko brez skrbi v vas pride, ker za vas itak ni razlike, to ne razumem.
2015 09 09
kot zanimivost: v nekaterih državah dobijo na recept samo kondome ;) hormonsko je pa treba plačat ;)
2015 09 09
Se pa grem stavit, da vsakič ko te malo glava zaboli brez problema vzameš kak Lekadol, Nalgesin in podobne zadeve.
2015 09 09
Dejansko ne jemljem nobenih tablet sploh, ze zadnjih 10 let nisem vzela niti ene, kljub temu, da sem imela bolecine. Pri glavobolih si pa zelo mimo usekala, ker teh pa sploh nimam. Ne vem niti kako zgleda glavobol. @samprodaja, dejansko je v vecini drzav tako. Ker so cenejsi za drzavo, preprecujejo nosecnost in spolno prenosljive bolezni. Ce si alergicen, lahko dobis tudi take brez lateksa na recept. Dobijo jih pa lahko moski in zenske na recept. Hormonska kontracepcija je pa za placat, ker je drazja, ker ne preprecuje spolno prenosljivih bolezni. Predvsem pa, ker zdravljenje posledic kontracepcijskih tabletk stane mnogo mnogo vec (odprava vseh stranskih ucinkov plus neplodnost). Tega pri kondomih ni. Tako, da to je prava usmeritev, ampak pri nas pa vse ravno kontra. Narobe svet, kot ponavadi.
2015 09 10
se popolnoma strinjam z anonimno, ki je proti kemijskim proizvodom in svetuje uporabo kondomov. lp
2015 09 10
1 2