Moj profil Nastavitve Odzivi Pogovori Najljubše Odjavi se

Forumi /

mojbutik.si /

Objave, novosti, komentarji moderatorja /

Pravila objavljanja oglasov na Mojbutik.si - 1. del

Drage punce. Ker se zadnje čase pojavlja vedno več prepovedanih oglasov, bi vas ponovno radi spomnili na upoštevanje pravil na naši strani. Med prepovedanimi oglasi se največkrat znajdejo kopije blagovnih znamk, t.i. replike in oglasi, ki vsebujejo slike iz interneta. Oboje je prepovedano tako na naši strani, kot tudi z zakonom, zato bodo tovrstni oglasi odstranjeni s strani ekipe moderatorjev in v primeru ponavljajočih se kršitev uporabnik blokiran. Pri izdelkih znanih blagovnih znamk (npr. Guess, Gucci, Prada…) vas prosimo, da še posebej poudarite, da gre za original, saj se tako izognete izbrisu oglasa. Prav tako v primeru nenavadno nizke cene pojasnite, zakaj tako nizka cena (npr. vidni znaki uporabe, več leta stara kolekcija, itd…). Dodatno za orientacijo pošiljamo še druge pogoste razloge za izbris oglasa: - oglaševan je bil prepovedan izdelek (nedovoljene elektronske naprave, elektronske cigarete, pohištvo, kopije blagovnih znamk, doma narejena kozmetika, zdravila, tobak, storitve, rastline, živali,…) - gre za sum na preprodajo izdelkov (prodaja istega izdelka v večjih količinah, v različnih barvah, velikostih, vzorcih...), Konec 1. dela.
2022 09 01
Najlepša hvala za konkretno pojasnilo! Pred tem žal ni bilo jasno, zakaj / s kakšnim razlogom je bil kateri artikel izbrisan s portala. Prosila bi za konkretnejše pojasnilo glede objave ponaredkov blagovnih znamk. Je sploh dovoljeno napisati: - replika / ponaredek, ali bo artikel avtomatsko izbrisan? - če se konkretnega imena blagovne znamke nikjer v opisu ne uporabi - je dovoljena objava? Hvaležna bi vam bila za repliko ;) Lep pozdrav, Jasna
2022 09 01
![](http://upload.mojbutik.si/si/images/message/f66963910aa97fd661fb45e0300368e4.jpg) ![](http://upload.mojbutik.si/si/images/message/70486a53caae33e836065515d399e3b0.jpg) - 1. SEPTEMBER je danes - 1. dan novega šolskega leta - prvič je imela nahrbtnik na fotografiji - ''poznavalka'' ji je povedala, da ima ponaredek - zdaj/(zato) tega nahrbtnika ne želi več... Torej: 1x samkrat nošen nahrbtnik; (zdaj zagotovo) vemo, da je ponaredek; vendar ga ravno zaradi tega - istega razloga ne smem objaviti na portalu in ga poizkusiti prodati?... lp, Jasna
2022 09 01
Živjo, Jasna. Žal nikakršna objava oglasa z izdelki, ki so kopije blagovnih znamk, ni dovoljena. Torej, tudi če ne napišete, da gre za repliko, saj je to še dodatni prekršek, ker gre lahko hkrati tudi za zavajanje kupcev, ki sedaj ne morejo biti prepričani, ali gre za repliko ali original. Da odgovorim konkretno na vaši dve vprašanji iz prvega posta: Oglas bo izbrisan tako v primeru, če ste napisali, da gre za repliko, kot tudi če se opisa, da gre za repliko, ne uporabi, je pa to razvidno iz drugih značilnosti (nenavadno nizka cena, nepravilni šivi, nenavadni logo, ipd...). Za dodatna vprašanja ostajamo na voljo. Lp, Admin
2022 09 02
Pozdravljeni! Hvala vam za repliko! Nahrbtnika torej v nobenem primeru ne smem/ne morem objaviti? Izpostavila sem pač včerajšnji konkretni primer - artikel; - 1 sam kos (-ni preprodaja!) - 1x samkrat rabljen - nam je žal, da je replika - in ravno zato bi ga želeli prodati Se opravičujem, najverjetneje je zdaj to že retorično vprašanje: objava tega nahrbtnika torej NI DOVOLJENA? Lep vikend! Jasna ps: Predvidevam, da mi boste napisali ''NE''; naj svoja včerajšnja vprašanja iz foruma izbrišem? (-zaradi fotografij?) Zagotovo se bom držala vaših napotkov, saj ne želim, da pride do 'kakšnega izbrisa' - blokiranja. Resnično sem vesela, da ste objavili pravila ! Upala sem 'na plaz' vprašanj tudi ostalih uporabnic Mojegabutika, pa ----> glede tega sem resnično razočarana; saj sem največ ''a'la originalov'' kupila ravno tu: -v preteklosti.... -in na tem portalu....
2022 09 02
Živjo, Jasna. Tako je, žal objava oglasa za dotičen nahrbtnik v nobenem primeru ni dovoljena na našem portalu, saj gre za repliko blagovne znamke. Objave tukaj na forumu lahko pustite, saj ne gre za oglas, ampak za dobronamerno vprašanje ter debato, ki bo morda kateri uporabnici tudi v pomoč. Resnično se trudimo odstraniti čim več nedovoljenih oglasov, med drugim seveda tudi replike in oglase s slikami iz interneta, a žal gre za ročno delo in zamudno pravilo, saj je teh oglasov veliko, tako od prej, kot tudi vedno novih. V primeru dodatnih vprašanj smo vam seveda na voljo. Lp,Admin
2022 09 03
Če je prepovedano prodati eno torbico potem je treba odstraniti tudi preprodajo replik parfumov. Naj bodo pravila enaka za vse. 🙏🏼
2023 04 17
Ah, seveda nič od navedenega ne velja za uporabnike, ki plačujejo članstvo. ![](http://upload.mojbutik.si/si/images/message/dd03b512d09c58f1d7d4e8898eb68bac.jpg) ![](http://upload.mojbutik.si/si/images/message/b380bbc204710c679cdf0cb1b9251ff9.jpg) Profil poln več kot 1 leto starih oglasov, a jih ne bi niti en admin zbrisal? To je le eden izmed mnogih profilov, ki so v celoti namenjeni preprodaji aliekspres robe. Če obstajajo pravila za uporabnike, naj veljajo za vse. Ni čudno, da se te stvari dogajajo, če pa v 99% primerih ni nobenih posledic za ljudi, ki smetijo po tej spletni strani. Tudi tukaj bi človek mislil, da se gre za prodajo original parfumov in ne za MLM scam, kjer uporabnica prodaja ponaredke: ![](http://upload.mojbutik.si/si/images/message/ba13f6d0862bc26cb57fb96682c88f48.jpg) Lp
2023 05 23
> sunnygirl: > Se popolnoma strinjam z tjasa96, ker sem imela poleg svojih slik prilozeno sliko iz neta je bil oglas,že 2x izbrisan, kakor sem seznanjena je oglas iz neta dovoljen,ce so poleg realne slike in na isti dan zasledim enake slike samo iz neta in Aliexpresa in to en artikel v vecih barvah...sem pisala adminu, ker,ce so neka pravila,potem naj bodo za vsa enaka ali pac naj ne bodo..pa me briga kaj kdo prodaja in nalaga ampak me pa zjezi, ker nekateri imajo pa kar lahko slike iz neta....in lahko preprodajajo..pa nič. > Nisem dobila odgovora nití slike taiste uporabnice niso bile izbrisane... > Toliko o pravilih,ki se jih niti admin/moderator ne drzi🙃 > Pozdrav😉 Tocno tako!! Katastrofa
2023 08 11
Mene pa zanima, kakšna so pravila glede večkratnega objavljanja istih oglasov, da je potem vsak tretji oglas v neki rubriki identičen oglas ene uporabnice. Je to sprejemljivo, se tolerira, je le stvar “olike” ali je prepovedano?
2023 10 03