Moj profil Nastavitve Odzivi Pogovori Najljubše Odjavi se

Forumi /

mojbutik.si /

Ideje /

hmmm...barvne lece brez dioptrije!?? punce pomoc!!

js mam zeleno-modre uci.in mi barva neki ni vec usec.rada bi mela res zele ali rjave ali pa modre ocke :)) zdej me pa zanima ce se splaca sploh kupit? a to k so za 14dni,1 mesec....kaj se pa po enmu mescu pol naredi z lecami? ne razumem tega zakaj bi ble sami za tok dni in zakaj jih potem ne mors vec nosit? a obstajajo lece ki jih imas za skos? pa zanima me cena? sej vem da si mislte da sm nora al pa kej sam bi res mela ful rada drugo barvo :)) aja pa imam temno rjave lase (kere barva bi mi najbol pasala hehe)? hvala in lp:)
2013 07 17
hvala:).a mogoce kere ve zakaj pol nemors nost vwc lec ce jih imas za samo 1 mesec?
2013 07 18
Mesečnih leč (za en mesec) ne moreš nositi dalj časa zaradi bakterij. Če bi jih po preteku mesca še naprej uporabljala, bi tvegala resne okužbe oči.
2013 07 18
Hej! Jaz nosim lece z dioptrijo...imam mesecne in tudi te ti najbolj priporocam ker bos prisla veliko bolj ceneje skozi ali pa npr. ce dobis na leco.kaksno umazinjo in ne gre dol ali pa jo izgubis bos z mesecnimi spet ceneje prisla skozi...jaz mesecnih lec ne dam po enemesecu v smeti...ampak jih tako dolgo uporabljam dokler me ne zacne kaj zulit ali pa kaj podobnega...z leco ki naj bi bila uporabna 1 mesec sem jo ze nosila okoli 2 meseca ce se odlocis za to stvar bos odstela za lece in tekocino za lece(ki jo po prib. 2-3 mesecih zmanjka) okoli 50€ upam da ti je kaj pomagalo,ce te se kaj zanima kar vprasaj Lp [:nasmeh]
2013 07 18
Tudi jaz sem nosila leče. In sicer mesečne.. In prosim te marjana19, če boš imela leče, nosi tako kot je rekla mahkit... Če so mesečne nosi mesec IN NIČ VEČ! .. Jaz sem nosla včasih samo par dni dlje kot mesec, se je pač zgodilo da sem pozabla.. pa sem si jih davala v tekočino in vse zvečer pa čistla.. Po tem pa kar na enkrat več nisem videla na eno oko, oz. je bilo vse grooozno megleno in kot da bi se vrtelo.. In to vnetje al karkoli je že bilo, je prišlo glih na datum ko je bil nek končni izlet za 2 dni in nisem mogla nikamor.. aah grooza je bla res!! Če se prav spomnim je pisalo da imam v očeh neke drobne delce, ki so mi jih mogli ven spirat in je grozno zgledlo.. Pa še kapljice sem dobila, ki so me taaaaaaak žgale, da se mi je skor zmešalo.. Še zdaj če se spomnim mi je kr slabo.. Kot da bi imela v očesu 594325 pikic v katere bi mi vlili žganje.. Tako sem opisala tudi takrat.. pa vsak večer kremo v oko itd... NE SE HECAT prosim te :) .. Ker oči so zelo pomembne in nenadomestljive .. Raje ne prišparaš za 1 mesec denarja, kot pa da si zaznamovana za celo življenje. Brez zamere VesnaLugariček, nič slabega nisem mislila, ampak to izkušnjo raje delim z vsemi, pa mogoče komu prikrajšam "trpljenje" :)
2013 07 18
hvala vam punce:) pumpkin zdej se pa prou bojim kere kol lece nosit. a kera ve kje lahko kupim lece za skos?
2013 07 18
Pa kak to misliš leče za skozi? ... Ne moreš met čisto vedno leče not, kolk jaz vem takih ni. Moreš zvečer dat ven v tekočino, pa jih čistit.. pa komaj zjutraj not.. Pa ne kupuj si nekih za fuuuul dolgo obdobje, ker je popolnoma brezveze. To se pa čisto strinjam z Vesno, da je boljše met tak lepo mesečne. Ker če se karkoli vtrga malo, al pa zgubiš, ne vem, karkoli ... Bo ti pol ful žal.. Te mesečne so čisto ok. Pa za modro barvo edino malo pazi.. Ker en odtenek je tak, da se takoj vidi da niso naravne in zgledaš ko haski. [:tihsmeh]
2013 07 18
pumpkin: res sem presenecena [:sokiran] lece nosim ze dobre 3 lete in se mi to se enkrat ni zgodilo... res hvala za opozorilo
2013 07 18
ne neeee takih pac za skos da jih mas notr.to vem da jih das zvecer vn in zjutri not. mislm take da jih mas za "celo ziulenje"...baje obstajajo...
2013 07 18
jaz pa sem ze slisala za lece ki jih lahko mas v ocesu 4 leta, gres k optiku in ti jih on da v oci in jih potem imas brez skrbi not...sam to pa res ne priporocam 4 leta ne das lec ven da se ocistijo???
2013 07 18
marjana19: ce si res zelis, bi jaz naprej na tvojem mestu poskusila z dnevnimi ali pa mesecnimi...da se kot zacetnik navadis, tiste lece, ki jih mas celo zivljenje res obstajajo, ampak stanejo ogromnoooo in kaj ce jih zgubis?? ko sem prvic dobila lece sem bla res nerodna..po 15 min sem si jih montirala :D zdaj pa ko jih ze imam dolgo pa grem v kopalnico 1..2...3.. evo in to je to... hocem ti povedat,da je bolje potem imet tiste za celo zivljenje ce si ze to reeeeeees zelis... Lp
2013 07 18
kok pa drgac stanejo te za skos? imas ksn link? san tko me zanima;)
2013 07 18
Jaz tudi nosim mesečne, ker slabo vidim. Ampak leče so precej škodljiva zadeva, res lahko pride do hudih vnetij oči, sploh če ne paziš. Tako, da jaz jih ne bi nosila, če res ni nujno. Poleg tega ljudje, ki nosimo leče izgubimo ta zapiralni refleks (ali kakorkoli se reče). Jaz vem, da se prej nisem mogla dotaknit očesa, zdaj pa se mi veka sploh ne zapre več, če pridem z lečo zraven.
2013 07 18
marjana19: nimam nobenega linka, samo cula sem da obstajajo...pozanimaj se pri optiku [:nasmeh]
2013 07 18
meni si je zgodilo z lečami nekaj podobnega kot pumpkin.. sicer ni bilo tako hudo, da na katero oko več ne bi videla, me je pa včasih malo pekla desna oka (sem mela par dni dlje leče, kot bi smela oz. malo več kot en mesec), jaz pa sem mislila da je to mogoče kar tak, da me pač malo žuli leča.. ko pa sem šla spet na pregled za oči, pa mi je zdravnik povedal, da imam vneto desno oko in mi odsvetoval nošenje leč vsaj en teden.. jaz sem bla res presenečena, ker se drugače na očesu ni nič videlo, da bi bilo vneto, razen res OBČASNEGA pekočega občutka.. mi je potem zdravnik prav tako predpisal kapljice+nošenje očal.. zdaj pa se res trudim, da si zapišem/zapomnim točen datum odprtja novih leč, ker ne bi rada ponovno dobila kakšnega vnetja, ker po besedah pumpkin vidim, da bi stanje še bi lahko bilo precej hujše.. :S [:zalosten]
2013 07 18
1 2