Moj profil Nastavitve Odzivi Pogovori Najljubše Odjavi se

Forumi /

Ljubezen, družina, otroci, psihologija /

Psihologija /

Drage uporabnice mojega butika :)

Pozdravljene uporabnice! Sem uporabnica, ki zelo rada pomaga drugim z največjim veseljem. Imam pa sama en problem in res nevem kaj naj naredim. Imam en srednješolski problem, verjetno se večini ne bo zdel težek, a zame je to psihično zelo težko in sama sebi si ne znam pomagat. Saj bi povedala moji mamici, a ima sama toliko problemov v službi, da je nočem še sama obremenjevati. Najboljša prijateljica mi je pa rekla, da ne ve, kaj bi naredila, ker se ji zd to zelo težka situacija.... V srednji šoli sem se zelo dobro razumela z učiteljico za likovno & geografijo (sem pa prvi letnik), vse do danes, ko mi je zabila nož v hrbet, če se tako izrazim. Vglavnem geografijo & likovno imamo v ponedeljkih in ob četrtkih. Naj še to povem, da po vsaki uri ostajam v razredu in se pogovarjam z učiteljico, ker ji zaupam, ker je bila res prijazna do mene in me je imela rada... No, prejšnji četrtek pa je ta učiteljica full hvalila eno mojo sošolko celo uro, ki gre meni res na živce - ker se skos ven meče in vsem učiteljem leze v it, pa punca je dost nesamozavestna in si želi, da bi jo cel svet imel rad. Sem imela v osnovni šoli zelo slabe izkušnje v zvezi s tem in mi je blo ful hudo celo uro in sem mislila, da bom prov iz razreda odšla, ker mi je blo tok hudo, na robu joka sem bila. Pa še ta sošolka je imela tut ful nekih izpadov glede te učiteljice in tudi glede mene osebno, je govorila za mojih hrbtom. Ne mečem slabe luči nanjo, le pravim vam, da boste lažje razumele spodnje dogodke! V četrtek sem ji jaz v napadu slabe volje in jeze povedala, kaj je ta sošolka rekla o tej učiteljici (pač to sem počela tudi že v osnovni šoli in ni bilo nikoli nič drastično narobe...) in poj je ta učitlca pač sam rekla, da moram misliti pozitivno in tko je bla dobre volje še naprej, ni blo nič resnega.
2014 11 17
Danes pa pri zadnji uri likovne sem šla ven in ko sem prišla, sta me pred razredom pričakala ta učiteljica in ta sošolka. In verjetno veste, kaj je sledilo. Ta učiteljica je rekla, da naj ji sedaj pa povem v obraz tej sošolki in vse je povedala kaj sem rekla, le delno in je rekla, da bom morala ji povedati osebno tej sošolki v obraz, kar sem njej povedala in kako se je ona ob temu slabu pučitila in jaz niti pravice do besede nisem imela, ker mi je rekla, da moram utihnit!!! In da se bomo o tem še pogovarjali. Bojim se, da bo ona sedaj to povedala pred celim razredom… In to še ni najhujše, ne na srečo niso vsi proti meni (in upam, da tudi ne bodo…) – najhujše je, da je ta učiteljica rekla, da je med nama konec in da se ne bova nikoli več pogovarjali (razen če bo kdo zraven….), razen šolskih stvari in me je po koncu iz razreda osorno poslala ven. In zej sem doma, zamorjena, žalostna, brez vsakršne volje ali česarkoli. Imam občutek kot, da me nihče ne mara kot, da se je cel svet obrnil proti meni in da so mi vsi zabili nož v hrbet. Jaz sem tej učiteljici zaupala, ona pa mi je zabila nož v hrbet… Zavedam se, da sem naredila napako in želim si, da bi bili z učiteljico spet 'prijateljici' kot sva bili prej, želim popraviti to dejanje. Mene je pa tko močno strah, da se čist cela tresem in me ful zebe, tut komej pišem tole, ker se mi roka čist trese, pa ful se mi vrti, res prov nenormalno me je strah.... Mogoče zato, ker sem jo imela rada, ona pa meni takole nazaj… Drage uporabnice lepo vas prosim za pomoč, res mi je hudi & težko in želim si, da bi bili z učiteljico spet kolegici in se pogovarjali kot sva se prej… Nevem pa kaj naj naredim, prosim vas za nasvet: Kaj naj naredim? Vsem, ki mi boste pomagali, iz srca vam najlepša hvala + če razkrijete, kdo ste, vas nagradim s + odzivom za vašo prijaznost, odzivnost in pomoč meni, iz srca hvala vsem, ki mi boste pomagali [:nasmeh]
2014 11 17
Če je človek kolikor toliko normalen, mislim, da je najboljši iskren pristop. Mislim,d a ti je učiteljica ogromno pomenila in si postala ljubosumna, ko je hvalila sošolko. Žal si se s tem spopadla narobe in skušala to sošolko očrniti - ne vem kaj točno si o njej govorila in ali je res ali ne, mislim, da je trenutno nepomembno. Najbolj zrelo se mi zdi ućiteljici, mogoče celo s sošolko zraven povedati,d a se opravičuješ in da si bila enostavno ljubosumna, ker je nisi želela izgubit. nikakor pa ne skušaj nikoli ponižati ali očrniti nekoga drugega, da bi sama bolje izpadla. Govori o sebi, ne o drugih, ko rešuješ problem, najdi svoje napake, spreminjaj sebe na bolje. Vse bo OK, opraviči se, namesto, da se braniš, ker se potem stvari še samo poglabljajo. Odsvetujem tudi da delaš klane in skupine v razredu, ker se zna zelo slabo končati. Pa srečno. [:ljubek]
2014 11 17
Zdravo, razumem tvojo zalost, vendar mores vedet da ljudje v zivljenju pridejo in grejo! Ti mores razmisljat o sebi o tvoji poti o temu da nardis solo! Ne se ukvarjat s takimi bedarijami ! Nardila si to napako da si po Eni strani v sebi globoko zelela da uciteljica ne hvali vec te sosolke po drugi strani si dosegla obratno! Zakaj ker tako kot je ta sosolka opravljala tebe in uciteljico tako si ti opravljala njo ko si povedala uciteljici. Take stvari ponavadi zadrzis zase, ampak zivljenju je eno samo ucenje in usi smo samo ljudje ki delamo napake! Ce bi bila prava uciteljica bi bla s tabo naprej in nebi obracala pozornost na to saj je ona odrasla osebnost ve pa srednjesolke! Tko Mogoce ta uciteljica ni vredna zaupanja pa okoli kar ti poves njej govori. jst sem bila otrok s posebnimi potrebami zaradi 50% okvarjenega sluha, in mi nikoli noben niti uciteljica ni zeleu nicesar pomagati sem imela pa surdopedagoginjo gospa ki je prihajala z mano v solo na pogovore! in mi je 4 leta stala ob strani ne glede kdo je kaj reku! Bos vidla bo ze prisla oseba s katero se bos lahko pogovarjala in bo tam zate samo cas ti rabi ne jemlji si tko k srcu in ne govori kdo je kaj reku ker 100 ljudi sto cudi sto misljenj :) obilo useha ti zelim
2014 11 17
Najboljse bi res bilo, da se lepo opravicis in reces da si bila malo lubosumna. Sedaj pa pazljivo komu zaupas kako stvar :)
2014 11 17
Jooo nikoli ne zaupat profesorjem, učiteljem,.. itd. 1. Učiteljica bila je samo prijazna in dvomim da te je imel rada ( Moje mnenje - radi te lahko imajo prijatelji..) 2. Nisi edina učenka, tako da lahko tudi kdaj pa kdaj koga drugega pohvali, čeprav magari celo uro ( skozi eno uho not - čez drugo ven) pa ne se jokat zaradi takih .. lol 3. Pa naj govori kaj če - V obraz se ji smej. Se ne sekiraj.. tisti kaj držijo s tabo vedo kak je na stvari. 4.Se ne počutiš da tožiš učiteljem kdo je kaj rekel? V srednji šoli si, uživaj kolk lahko ne pa se s tem ubadat. 5. Imej prijatelje za pogovor sebi letom primerne.. 6.Ti veš kaj je sošolka govorila o tebi, o učiteljici.. si pač povedala naprej in te je učiteljica izdala kolikor sem razumela. lahko se opravičiš... tudi odvisno, če si imela kakšno zeloo slabo pripombo glede sošolke. (to sama najbolje veš.. ) Seveda je očitno da si tudi ljubosumna. Po drugi strani pa lej, se res hočeš za nekaj opravičit kar je res?. Pravi prijatelji ti ne zrinejo noža v hrbet niti tisti, ki te imajo radi. Res da hočeš vse popraviti ampak.. roko na srce bi še lahko zaupala nekomu ki te izda? Posebno še nekdo, ki bi mogel bit bistveno zrelejši.
2014 11 17
tu je ful tešku rečt..je pa res da ti nisi nič slabega nardila razkrinkala si hinauko če ona ni upala povedati u obraz tej učitelici samo zato ker je hotla ostat svetnica ubistvu je ona največji "šit" jst mislem tok da za nekaj časa prekinete stik z učiteljico sj vem da je teško tok d se tale situacija pozab potem pa navežeta kontakt ... je pa res d so učitelji zelo nepredvidljivi in jim je malo mar za tistega ki jim kaj zaupa...meni se je tu velikrat naredilo nehala sem zaupat takim ljudem oz. nism nikomur več zaupala pa držala sm se bolj zase sploh pa stran od takih edino če je bilo nujno sm spregovorila dokler ni do mene prišla...lej glede tega se ne sekirej k je škoda žiuceu.
2014 11 17
Če hočeš punce, ki ti pomagajo, nagradit s pozitivnim odzivom, potem nima smisla, da pišeš anonimno, ker se boš tako ali tako razkrila pri odzivu. [:nasmeh]
2014 11 18
Pa res imaš prov :) Vse punce, res vam najlepsa hvala iz srca, dobite vse danes pozitivni odziv. Trenutno sem na telefonu in mi gre pisanje malo slabse oz mi internet nagaja. Punce sedaj pa je se SLABSE (ce je sploh lahko se slabse) koraj vse punce me opravljajo vprico mene, res bolece, jst res nisem cist nc prepricana, da bom zmogla in nihce me niti pogleda ne. Sosolkin oce pa naj bi prisel v solo na govorilne ure, ker naj bi totalno znorel vsaj tako je rekla ta sosolka... In jst sploh nwm kaj naj naredim. Vem, da sem naredila napako, a zganjati tako paniko zaradi tega - mislim, da to pa ni potrebno, ker sem v osnovni soli sama ze 2x dozivela to situacijo (enkrat sem sama reportirala uciteljici pa nisem tko najebala (se opravicujem za grdo besedo) kot sedaj, enkrat pa je ena sosolka govorila o meni pa nisem zagnala takega vika in krika pa vse te drame...) pa vsakic sem jo psihicno prenesla, ni bilo nikoli takooo hudo [:jok] [:jok] [:jok] Kaj naj naredim punce? Bojim se, da se bom psihicno sesula, ce veste kaj to pomeni [:jok] [:jok] [:jok]
2014 11 18
+++ Dobite v teh dneh vse pozitiven odziv, ki vam ga bo napisala MOJA PRIJATELJICA v imenu mene, da sebe ne bom razkrila, ker si res ne želim, da bi vsi tukaj izvedeli, kdo sem, ker tega še zdaleč ni konec... To je bil šele začetek [:jok] [:jok] [:jok]
2014 11 19
Pa da so v srednjih šolah še vedno taki da delajo iz muhe slona .. wtf kaj smo v srednjem veku? Očitno so tak dosegle kja so hotele .. te ponižat itd. Zgoraj sem ti napisala kaj si mislim. Zaj neke na silo tako ali tako ne boš mogla rešit. Jas bi se zavzemala za svoj prav. Verjemi pa da so v življenju še hujše reči. Se ne obremenjuj .. sedaj vidiš kdo so ti prave prijateljice! (Pravi prijatelj je za celo življenje ne pa le del njega.) pojdi ven na sprehod.. naredi nekaj za sebe - se športaj, imaš kak hobi? naredi si najljubši napitek Spoznaj nove ljudi (letom primerne), pojdita z prijateljico ven ga žurat. Skratka ničesar ne obžaluj, uživaj in se ne oziraj nazaj, ker ni vredno. Verjemi končala boš srednjo šolo.. šla boš študirat, iskala boš delo.. življenje gre naprej
2014 11 23
Ja, ta sošolca je ena velka Drama gueen (Kraljica drame). Da bi jst tako dramo v osnovki zagnala, ja poj bi pa pr nm v osnovki imel izredne sestanke vsak dan hahahhhh XD Ja, sem se mal zaposlila s pisanjem zgodbic, sem talentirana pisateljica, kot pravijo: 'Na napak se učimo, vsi smo ljudje in vsi jih delamo in jih vedno bomo!' Sva pa z BFF šli včeraj na full dober koncert, tko da počasi bo šlo na boljše [:nasmeh]
2014 11 30
No zdej sem izvedela resnico, kako je do tega sploh prišlo. Mi je ta sošolka, o kateri sem grdo govorila učitlci za geografijo in likovno umetnost, povedala kaj je bilo v resnici. Ta učiteljica - ime ji je Bojana, je prišla do te moje sošolke in ji SAMA povedala, da sem jaz njej grdo govorila o tej sošolki!!! Jaz sem jo pa rada imela kot učiteljico, ona pa meni takole nazaj! Bojana mi je pa še rekla, da naj pazim kaj govorim in da mi ne more biti zaupnica (s tem je pokazala, da ni zmožna zadržati stvari zase oz biti tho) in da se mi2 ne bova več pogovarjali (kdo se pa ima željo še pogovarjati z nekom, ki ga je takole izdal - jaz se tudi nimam več kaj za menit z Bojano, ker s takšnim njenim vedenjem nisva na isti valovni dolžini, iskreno!)! In poj ta učitlca verjetn še sodelovke sščuva proti drugim (od razredničarke sem izvedela, da je Bojana rekla, da je blo to ful čudno njej)! Naj se Bojana vpraša zakaj jo vsi dijaki sovražimo?! Ni vse v nas, dijakih, je kar veliko v tem, kakšen grd karakter je ona ( npr. nesramni komentarji pri kontrolnih nalogah ali pa ta eksplozivnost, npr. ko se ženski čist utrga, če kdo nima domače naloge ali podobne fore)! Bojana se je res pokazala kot ena velika hinavka in je vrgla s tem dejanjem slabo luč nase! Obnaša se kot bi gledal nekatere iz Kmetije: Nov začetek iskreno!!!
2014 12 06
Jaz sem jo pa rada imela kot učiteljico, ona pa meni takole nazaj! A je mogoče sploh pomisila, kako je pa meni hudo zaradi nje in njenih zlobnih izjav! Ali je mogoče to povezano s tem, da je ženska stara najmanj 50 let?! [:prepoten] [:prepoten] [:prepoten]
2014 12 06
Kot je napisala # moniee Se ne splača obremenjevat z takimi zadevami... Menim pa da v prvi vrsti ni bilo ravno najbolj pametno, da si zaupala, da je sošolka opravljala oz. ima slabo mnenje glede učiteljice. Saj kdo v srednji šoli ni imel slabega menja vsaj o nekaterih učiteljih? Verjetno se je vsak našel v tej zgodbi...take stvari se ne govorijo naprej, ker gre za čisto nepotrebno opravljanje. In kot so nekatere napisale, ja učitelj je pač učitelj, ti ne more biti najboljši prijatelj. Seveda je lahko zaupnik - v smislu svetovanja glede učenja snovi, ki jo poučuje. Ampak take učiteljica dela pa tudi neke drame:))) Rajši se posveti šoli, se pridno uči, imej hobije, delaj kar te zanima ...
2014 12 06
1 2