Moj profil Nastavitve Odzivi Pogovori Najljubše Odjavi se

Forumi /

Ljubezen, družina, otroci, psihologija /

O otrocih /

Otrok, kdaj?

Eh,lady mi smo že lani bili tam. Z dojenčkom .Tudi brezskrbno. pa v Vietnamu...
2015 10 05
hehe, kapo dol Lady :) Vsaka zadeva ima svoj čar, biti brez otroka kot tudi ga imeti. Posameznik pa pretehta pluse/minuse in se odloči v skladu s svojimi prioritetami/stališči/željami... In ne razumem zakaj je potrebna "vojna" med nami in DRUGIMI (tistimi, ki imajo otroka, v primeru da ga mi nimamo). Živi in pusti živeti... Trenutno nam pač nekaterim bolj pomenijo brezskrbna potovanja brez kengurujčkanja otroka - ne vidim tukaj nič slabega. Otrok ti lahko veliko da, če ga imaš s pravim partnerjem, ob pravem času in iz pravega razloga [:nasmeh] V nasprotnem je vse skupi en velik šmorn [:sramezljiv]
2015 10 05
Sicer nisem brala vseh sporočil, ampak kdor koli trdi, da je met otroka "all unicorns&rainbows" laže. In nekatere ženske to lahko priznajo, ker razumejo, da zaradi tega niso nič slabše mame. Bi pa vseeno poudarila, da bi lahko vsaj pri tej temi ženske razumele žensko in se strinjale, da se vsaka odloča zase. Ker v končni fazi, kaj pa mene briga, kdaj/če bo miss11 imela otroke! :D (razn, če bom js slučajno tukaj prodajala pajace, pa jih bo ona rabla [:smeh] )
2015 10 05
[:tihsmeh] hehe, kdaj bo izmenjava pajacev? Čez maybe 5 let? :) Če zanikaš da se ti s otrokom kaj spremeni, potem zanikaš svojo materinsko vlogo in ljubezen. Ozaveščenost družbe je žal takšna, da je slaba mama tista, ki si vzame čas zase in tista, ki imaj lajf tudi ob otroku. Druga skrajnost je tole tukaj, ko nas posameznice želijo prepričat kako se z otrokom nič ne spremeni (9 mesecev ste ga nosile, najrbž se vam kaj pozna - tudi na telesu, če kje drugje ne). Tako kot me ne briga ali ima Anonimna 1 otroka/2 otroka.... ali nobenega, saj je to njen lajf in njena odločitev, me ne zanima niti ali bo XYZ/Lady/Anja... ali katerakoli druga punca imela otroka in kateri so njeni razlogi za ZA in PROTI :) Vsaka je odgovorna zase, sej smo menda vse polnoletne [:jezik] Lady uživaj na Filipinih, nesrespane noči pa prežuraj z koktejlom v roki, namesto s pleničko ;)* Še jz sem ti mal folš, kaj šele te Anonimne, ko ne morjo niti na WC v miru, brez da bi se otrok drl. In priznam, zmešal bi se mi da ne spim par let/mesecev/tednov, pa ljubezen do otroka gor ali dol in sm lahko zato najslabša ženska/potencialna mama v očeh kogarkoli... I dont care za mnenje drugih [:rezoc] Vsako odbodje je občudovanja vredno in posebno, prav tako tudi materistvo. Vendar če me pa nekdo prepričuje kako je njemu super, je to ponavadi zato ker želi prepričati SEBE da mu trenutna vloga ustreza... Bodite srečne, kakorkoli že, s partnerjem/brez/poročene ali ne/z otrokom ali brez/z športanjem ali brez... [:ljubek]
2015 10 05
miss saj ti tudi greš v skrajnost,pišeš najprej eno potem drugo. Nimaš pojma kako je imeti otroka,pa kr neki pišeš. Zdaj pišeš,da so anonimne fouš,ko ne morejo na wc v miru in takšne neumnosti. Kdo tebe prepričuje ,da je vse super? Jaz tega nikjer nisem zasledila?! Nimaš pojma kako je potovati z otrokom in kar pišeš,da je nemogoče,pišeš o porodih kako ti vse veš,pa nimaš pojma. Pa ti lahko iz prve roke povem,da ljudje pretiravajo z vsemi opisi ,ki jih dajejo .Pišeš da je porod minimalno boleč,lep bla bla. češ moraš si v glavi poštimat pa takšne stvari :) Ti želiš tudi nas vse prepričati z blefiranjem,torej ti ni ravno tko super kajne . Jaz pa podajam mnenja in te ne prepričujem v nič. Ker mnenje in prepričevanje je čisto nekaj drugega. Kolikokrat pišeš,da ti ni mar za mnenja drugih-no moje mnenje pa da ti je.ker prevečkrat preudariš to. No zdaj pa bodi srečna
2015 10 06
Ja, ti pa Anonimna vse obladaš oz. mislim da vse veš. Sama se zavedam da ne vem vsega. Hkrati pa tudi zaključujem debato, saj ni konstruktivna. Ali mi je fajn in kakšna sem dejansko pa to vsem samo jz, kar pa ne vem bom pa še zvedela. lp
2015 10 07
Tko ko ti [:tihsmeh]
2015 10 08
Stara sem 22, pričakujem decembra mojo prvo pikico :) moje mnenje je, da vsak ve kdaj je sposoben skrbeti še za eno življenje poleg sebe. Meni ni nič žal in komaj čakam :)
2015 11 12
Ja, za otroka se mora vse poklopit, pravi partner, želja, finance pa zagotovo še kaj. Bolj ko razmišljaš ali bi ga imel in kdaj, bolj si razumski in je večja verjetnost da otroka potem sploh ne dočakaš. Bližam se 30-im, počasi ampak zanesljivo in niti sanja se mi ne kdaj jih bom imela, ker sm pač samska. V zgodnjih 20-ih jih je bivši želel imeti, sama sm se šolala takrat. Pred leti sm bila prepričana da otrok ne bom nikoli imela, vendar se je pred kratkim neki v meni obrnil. Vse ob svojem času, al kak že pravijo :))
2015 11 12
Ne glede na filozofiranje, bo vsaka imela otroka, ko bo pač naneslo/ ko si ga bo želela/ ko ga bo zmožna imeti... in naj še poudarim ko ga bo zmožna sama tudi preživljati :) Vse lepo, ljubezen itd. ampak to je minljiva stvar, ki se lahko že jutri spremeni. Otrok pa ni minljiv. Vsekakor ne nameravam imeti otroka pred 30-tim, dokler si ne uresničim nekaj ciljev v karieri. Pa si želim imet otroka. To, da smo srečni, je stvar odločitve... mislim, da smo lahko srečni z njim ali brez, pač odvisno, kako močno si to želimo. Mogoče se edino v zvezi brez otroka odpira vprašanje, kaj pa je potem smisel..? :D smo lahko ženske srečne brez stalnega partnerja? (itak, da ja... samo vse je stvar izbire in želja :)
2015 11 21
Stara sem 20. Partner bo napolnil 23 v kratkem. Ne dolgo nazaj nas je presenetila novica da sem noseča (kljub temu, da so mi napovedali da bom zelo tesko oz. nikoli zanosila, zato tudi nisva nikoli bila zaščitena). Novica nas je pretresla v dobrem smislu, oba sva ure in ure jokala od sreče. Oba imava dobre službe, js za nedoločen čas on sicer še za določen, živiva skupaj od mojega 18tega leta. Prihrankov imava kar precej. No uglavnem kar želim povedat je to da ni pomembno koliko si star, ampak kaj ti otrok pomeni. Normalno je treba imeti u vidu da lahko ostanes sam z otrokom, če veliki večini rata lahko tudi vsakemu od nam. Denar pa mislim da nebi smel prestavljat težav. Kdor želi delat vedno lahko. Normalno pa ne sme biti izbirčan in računat na raskošno življenje. Vsakomur je najlepše doma ob mamici in očetu brez vsake skrbi... Samo moje mnenje je da prej ko postanes samostojen prej ti bo uspelo, kot če bi samo čakal v udobju doma. Da dodam še to da sama nisem imela pomoči od nobenega, pa ne da mi ni nobeden hotel pomagati. Naprotiv. Samo nisem želela. Vse sam sama dosegla..
2015 11 27
jaz 22, partner 24. Sva se pred dvemi leti zmenila da bova imela otroka ko bom jaz v 3. letniku faksa.. tako da zdaj februarja že pričakujeva dojenčka :D Naslednjega bova imela potem ko bom v 5 letniku in potem odvisno - če dobim pripravništvo/službo ali kaj potem grem delat, drugače pa naprej študirat pa še en otrok :D Pač otroke bova delala samo dokler študiram.. potem ko je služba si tega najpogosteje ne moreš več privoščit, če želiš obdržat službo ;) itak pa po 30. letu jaz nebi več otrok delala ;)
2015 11 28
Če zveza brez otroka nima smisla, ga tudi z otrokom ne bo dobila/imela. Po 30. letu da ne delaš otroke je meni krneki, sama ga pa med faksom ne bi imela. Kako bo delodajalec gledal na mojo morebitno nosečnost pa je njegova zadeva ;) Štancanje otrok med študijem je za moje pojme dokaj pogumno in neresno dejanje, saj si potem res finančno odvisen od partnerja/staršev. In ja, ker pač preveč razmišljam bom pomoje imela prvega otroka v najboljših pogojih tam pri 30-ih in sm vesela, da jih nisem imela pri 20-ih, ker bi jih takrat drugače vzgajala kot sedaj (ne slabo, vendar zelo drugače) :)
2015 11 30
Ljudje se razlikujemo in eni dozorijo in so pripravljeni prej, drugi pa dozorijo kasneje in se posledično tudi kasneje odločijo, ker se nikoli ne počutijo pripravljene ;) takrat samo upajmo, da jih biološka urca ne prehiti ;) Danes so žal zaradi tega ker vse čakajo pravi čas, službo in štalco žal primorane v IVF postopek, kateri pa še ni nujno da uspešen - no z leti tak al tak odstotek uspešnosti pada.. Poleg tega če začneš pozno z otroci si lahko srečen, če ti uspe imeti enega.. bog ne daj, da si želiš recimo 3 ;) no.. pogled na otroka se spremeni tudi če imaš resnega partnerja.. glede na to da sploh nimaš partnerja pač trenutno ne moreš imeti otroka in tako posledično o njem ne razmišljaš in se ti ne zdi pravi čas... Drugo je, če imaš resnega partnerja ;) se pa strinjam.. če zveza nima smislna je brez veze zaradi tega it otroka delat, ker ne bo nič boljša.. še prej se lahko poslabša zaradi trenj med partnerji. ;) Narejen mora biti iz ljubezni z nekom ko veš, da ga hočeš in da bo vedno tvoj ;) Drugače pa punce, ki se odločijo za otroka med študijem so prej vse drugo kot neresne in neodgovorne... in bi bilo jih potrebno čim bolj spodbujati. ;) in otrok je tolikšen strošek kolikor si boš naredil in zapičil v glavo kaj vse moraš imeti. ;)
2015 12 01
Kapo dol vsem mamica, ki ob otroku končajo študij. Poznam tudi takšne, ki niso končale faksa ker so vmes zanosile. Glede otroka pa je res da imaš pri 25-ih več energije zanj kot pri 35-ih :) Nimamo pa vsi te sreče da pri 20-ih najdemo življenjskega partnerja, eni ga šele pri 35-ih ali 40-ih in potem je res vprašanje ali so otroci še opcija ali fikcija. Da bo pa partner zavedno tvoj mi je pa tko no, za lase privlečeno, ker to res ne vemo, lahko si samo želimo. Plus partner ni naša last. Še vedno sem mlada, luštna in postavna in ne čutim pritisk biološke ure, kljub temu da sem 27 stara. Otrok definitivno ni in ne bo smisel mojega življenja, ne rabim imeti svojega biološkega otroka, lahko tudi posvojim - razlike ni :) Ko se ti rodi otrok so vsi veseli, ne vedo pa kdo je prišel in kaj bo prinesel. Srečo? hja, ni nujno ;) Ko boste delal na sebi in prebrali kakšno knjigo s področja ezoterike vam bo jasno kaj sem želela povedati. Do takrat pa good luck, z otroci ali brez.
2015 12 01
1 2 ... 4 5 6 7 8 9