Moj profil Nastavitve Odzivi Pogovori Najljubše Odjavi se

Forumi /

Lepota, stil, zdravje /

Zdravje /

Kontracepcija - mnenja in debata - skupna tema

Imela sem Diane35, jih jemala eno leto in potem je bil izbruh mozoljev (tut podkožnih), prej jih nisem imela. Moj fant pravi, da bi jedel te tablete za moške, vendar se pri nas ne dobije, torej ostane kondom. Če sem iskrena, mislim, da te tabletke za moške ne bodo zaživele, ker pač oni ne morejo zanosit, morda se sliši kruto, vendar tko je... Pa sej kondomi tut ne pokajo kar po tekočem traku, če jih seveda uporabiš ;)
2015 01 26
Haa! Sploh nisem vedela za KT za moške! :)) Čeprav glede na to, kako pozabljiva je moja boljša polovica, mislim, da mu tega sploh ne bi predlagala :D Mislim pa, da ginekologi tudi močno odsvetujejo kombinacijo kajenja in KT. Ne vem če to nasplošno, ali pa je kolegica bolj osamljen primer. Če se prav spomnim, se potem poveča možnost strdkov. Ukinejo ti jih baje tudi, če imaš krčne žile (pri starejših). Meni je ginekolog je rekel, da niso škodljive (itak), ampak imam vsako leto obvezne preglede in kontrolo. Tako, da stranski učinki očitno niso tako zanemarljivi :)
2015 01 27
Stranskih učinkov je res dosti, opaznih že takoj ali pa skritih ki te lahko presenetijo kasneje. Sama opažam le spremembe razpoloženja. Res je, kadilkam predpisujejo tabletke namenjene le njim, nisem pa še slišala, da bi jih kateri prepovedali samo zaradi kajenja. Kakšne stranske učinke ste ve opazile ko ste začele z jemanjem in mogoče katera, ki je že nehala? Slišala sem tudi že, da so nekatere punce imele menstruacijo po več mesecev v eno. Sama sem jih začela jemati bolj zaradi težav s menstrucijo kot zaradi same kontracepcije, se pa odločam da bi prenehala. Da bi pa moški lahko poskrbeli za kontracepcijo, razen kondoma, bi bilo po mojem super, vsaj nekaj, kar ne bi bilo na ženskah [:nasmeh]
2015 01 27
Jz sem se na začetku jemanja zredila za 5 kg (voda mi je zaostajala v telesu), po prenehanju je teh 5 kg šlo dol... Potem se še imela par mesecev tabletke Yaz in lahko rečem, da so mi te tablete ful vplivale na vlažnost oz. suhost, ko pred njimi nikoli nisem imela teh problemov, niti jih imam zdaj ko nisem na tabletah... Mislim, da ti tut libido mal zbijejo, ni sexa - ni otrok :)) Tak delujejo [:rezoc] Imela sem tudi vmesne krvavitve oz. mi se M sploh ni nehala, pač pa sem krvavela po 14 dni skupaj, seveda manj močno v zadnjem tednu, blo je bedno zarad morja in dopusta... To so vse tisti klasični, blagi stranski učinki. Skratka, nihče me ne prepriča da jih začnem spet jemati :) Glede tistih bolj resnih, prikritih stranskih učinkov pa mislim, da se bodo pokazal čez 50 let... Prav tako sem mnenja, da farmacevstke firme objavljajo samo tiste rezultate raziskav in študij, ki so njim v prid. Vse moje ginekologinje so z veseljem pisale tabletke, češ sej to ni nič, koža se ti bo izboljšala (sploh ni bilo res v mojem primeru, ko sm jih začela jest drugič)... Menstruacije so bile res neboleče, nič ne rečem, točne v uro. Vendar se dajo boleče M tudi drugače odpravit, samo res ni čez noč in zahteva veliko truda, časa in energije, je pa dolgoročno... To vam govori obupen primer, ki je vsak mesec bruhal od bolečin [:nasmeh]
2015 01 27
miss11, tudi meni se zdi da mi Yaz tablete malo vplivajo na libido. Težav, kot so krvavenje dlje časa pa nisem imela, tudi menstruacijo imam šibko in kot praviš, točne ko ura. Trajajo mi okoli 2 dni, kar mi zelo paše. Zanima pa me, kako si se ti rešila težav z menstruacijo? Res, da ni tako hudo kot pri tebi, bruhala od bolečin nisem nikoli, sem pa večina menstruacij preležala pred jemanjem KT.
2015 01 27
Tudi jaz sem imela tabletke Yaz in so mi vplivale na libido ter vedno sem bila suha, zredila sem se za 7 kil (teže še vedno nisem izgubila), bila sem živčna razvalina. Vmesne krvavitve so se mi pa pojavljale le na začetku. Pojavila so se mi tudi kronična glivična vnetja.
2015 01 27
Aja, pa ginekološke probleme sem imela tudi (glivice, vnetja), samo to nisem prepričana da je povezano s tabletkam, sedaj že 3 leta nimam absolutno nobenih problemov :) Glede bolečih menstruacij pa gre za področje, ki je polno izzivov, res je potrebno ful delat na sebi, prebrat par dobrih knjig in imeti oporo (osebo, ki ti svetuje in te razume, vsaj jz sem jo imela in jo še vedno imam - odsvetujem da je to nekdo iz družine). Gre za to, da si priznaš zakaj do tega prihaja, gre namreč za zavračanje ženskosti, veliko je v podzavesti, ker te boli vsak mesec, te je strah da te bo tudi naslednjič in si v začaranem krogu, vsaj jz sem bila cca. 10 let. Potem sem imela srečo, da sem spoznala človeka (moškega), ki mi je ful pomagal, hkrati pa sem delala tudi sama na sebi. On je maser in sem k njemu hodila na klasično masažo hrbta 1x na mesec in še vedno hodim. Tudi na shiatsu sem prišla ko sem čutila, da bom dobila M. Gre tudi za energetske blokade. Meni so se krči širili tudi v noge, bruhala sem in imela drisko - sem pač bila težji primer. Sedaj je neprimerno boljše, tablet proti bolečinam ne jem, včasih sem mogla dobit inekcijo, da sem nehala bruhat. Predvsem gre za tvojo percepcijo menstruacije, da je to nekaj naravnega, dobrega, da se telo čisti... Pomembno je tudi kak dojemaš sebe kot žensko, ali si si všeč... Predvsem moraš verjeti, da bo prišel mesec, ko te ne bo bolelo. Dokler dvomiš v to, pomika ponavadi ni. Nekaj časa sem tudi dvomila v to da mi tukaj lahko pomaga moški, ki M ni nikoli imel [:nasmeh] Potrebovala sem dobre 2 leti, da sem naredila nek večji premik :)
2015 01 27
Tudi jaz imam bolece menstruacije in tezave z tabletami. Yaz imam in postala sem živčna razvalina, prav tako se mi je zmanjsal libido. Zadnje čase imam še močne glavobole, ki jih tudi povezujem z njimi. Veliko je v podzavesti ja in vesela sem da si premagala to. Jaz imam se vecje probleme. Ker me pac vsak mesec boli in kot sem ze prej omenila, mormo zenske hodit do ginekologa, rodit in vse nadloge trpet sem začela čutit sovraštvo do moškega spola. :( Zaradi tega trpi moja zveza, predvsem pa jaz, ko nemorem brez dneva da se ne bi spotaknila ob to neenakopravnost :( Dosti ljudi me obsoja zaradi. Je katera kdaj kaj podobnega cutila in kako se je tega resla?
2015 01 28
Meni so tabletke pustile posledice na jajčnikih... Podturili so mi jih že pri 16. letih, jedla sem jih 8 let, potem pa od nikoder redne menstruacije... Pa so mi jih hoteli dati nazaj, da bi jih jedla še dalje, da naj bi se mi uredila menstruacija prav s tabletkami... Še dobro da jim nisem nasedla, zdaj se mi na srečo stanje izboljšuje ker se poslužujem drugih metod da se mi ureja cikel... Punce pazite...
2015 01 29
Eviceeee, jz sem dolgo bila prepričana da bi se mogla rodit kot moški, ker je njim prihranjen porod, menstruacija, depilacija (no sedaj se jih dosti depilira)... Vendar sem zdej hvaležna, da sem ženska. Priporočam ti branje knjige Ženske, ki tećejo z volkovi - super knjiga, ful ti bo pomagala, ker lepo opisuje tudi žensko-moške odnose. Sama trenutno ne sovražim moške, sem jih pa prej podzavestno pomoje, sploh po eni slabi izkušnji... Svojega fanta ne sovražim, pač pa sem vesela, da so se nama poti križale. Priporočam ti tudi kakšne druge knjige o osebnostni rasti. Dobra knjiga je tudi Življenje brez omejitev, morali bi jo dati na recept namesto antidepresivov oz. vsem tistim, ki so se na frišno razšli. Če želiš me lahko kontaktiraš tudi na ZS pa ti lahko povem še kaj več o tem... Ženske imamo veliko prednosti pred moškimi, smo bolj intuitivne, samo razvijat je treba svojo intuicijo. Povezuj se sama s sabo, nauči se pravilno dihat (skoraj vsi dihamo narobe, v pljuča in ne v trebuh), vzami si čas zase tudi ko si v zvezi, počni tisto kar te veseli in vedi, da če nisi sama s sabo srečna, te noben partner ne bo osrečil.
2015 01 29
HEI..no da še jaz prispevam svojo izkušnjo. Pred leti kot mlada punca pribl 16 let sem se kot večina drugih želela tudi jaz zaščititi. Odšla sem do naše ginekologinje ki me ni niti pregledala in glede na mojjo težo in leta predpisala yasminelle. Jemala sem jih redno in vestno pribl leto in pol. V družini nimamo alergij,kapi,strdkov ali česa podobnega da bi bila v rizični skupini uporabnic. No po dobrem letu uporabe pa se mi je pojavil čez noč strdek zaradi katerega bi lahko umrla [:sokiran] . Hvala bogu oz mojemu varuhu da se je ta strdek ustavil pod pazduho. Roka mi je zatekla in postala bleda, žile pa so postale zelo izrazite. Seveda sem odhitela takoj do zdravnika ki me je napotil v Celjsko bolnico kjer me sploh niso jemali resno, češ da sem si roko zaspala. Tako sem živela z strdkom v roki pribl. 2 meseca nakar me je čedalje v pregibu bolj bolelo in sem odšla še 1x v Celjsko bolnico. No takrat ko so pa končno videli da je pa le to strdek so me glede na to da sem bila mladoletna odpeljali pod nujno v LJ pediatrično bolnico kjer so me zdravili pribl 14 dni dokler se ni strdek stopil oz razbil. Na srečo mi to ni pustilo posledic. Razen tega da nikoli v življenju ne smem jemati hormonskih kontraceptivov razen na svojo pest. Kar seveda ne bom ker sem sama sebi bolj pomembna kot pa pravite "zaščita".
2015 02 04
Imam resnega partnerja že 6 let in vedno uporabljava kondom pa se nama v 6letih še ni zgodilo da bi ta počil ali kaj podobnega tako da to "nakladanje" je zelo po vodi priplavano [:jezik] . Seveda pa mora biti zadosti vlažno kar je logično. Če se pa kondom drgne in bogve kaj dela vse z njim potem pa jasno da lahko poči [:tihsmeh] [:smeh] . Drugo so alergije. Je pa za punce, ki nimate/jo resnega stalnega partnerja vsekakor kondom prva izbira če se imate kaj rade. Ostalih stranskih učinkov pri jemanju tabletk takrat nisem imela. Je pa velika napaka že v štartu ker ginekologi sploh ne pregledajo dovolj če nam tabletke sploh odgovarjajo in katere. No seveda ne vsi. Recimo v LJ so kolegici preden ji je napisala vzela kri kar bi morali vsem!..Za to punce,dekleta,žene pazite kaj vnašate v svoje telo, predvsem ga spoznajte kje so vaše meje in koliko ste pripravljene tvegati. Za par bolečih menstruacij manj umreti ali tvegati poškodbe ki lahko zaradi tega nastanejo? No jaz nisem [:nasmeh] . Kolegica je tudi jemala yasminelle in imela 2 spontana splava za katera sploh vedela ni dokler ni krvavela kot iz škafa. Drugi 2 sta pa zanosile kljub jemanju tabletk ampak ne vem katere vrste. Tako da zame to sploh ni nikakršna zaščita ampak uničevanje žensk na račun farmacijskih združb! [:zafurstriran] . Razmislite bolj o materničnem vložku ki so bolj "humani" in delujejo samo v okolici maternice ne v krvnem obtoku kot tabletke in vsebujejo zelo malo hormonov ali pa so ti samo ene vrste niso kombinirani. lp :)
2015 02 04
Se strinjam, mislim da gre za uspešno manipulacijo najstnic iz strani farmacevtske industrije. Niti mene niso ginekologi pregledali preden so mi napisali tabletke (niti stehtali, niti tlak zmerili, o hormonskem stanju pa lahko itak samo sanjaš) [:zalosten] [:zafurstriran] Poznam punco, ki je zaradi zdravljenja aken - zdravilo Roacutan, jedla tudi KT, ker takrat ne smeš zanosit. Od KT je dobila pljučno embolijo in komaj preživela... Premislite kaj vnašate v svoje telo. Kondomi niso noben bav bav, kot velja splošno mnenje v današnji družbi.
2015 02 04
Vsak po svoje. isto kot bi nekdo rekel,ne jemljite lekadola,ker lahko dobiš asmatičen napd,okvare jeter, lahko padeš v šok zaradi njih itn Vsaka zdravila imajo stranske učinke. jaz jih jemljem že 15 let in sem z njimi zadovoljna. In jemala jih bom še naprej dokler jih bom lahko parfumidodatki niti mirena mi nedolžna zadeva ! Lahko tudi zanosiš ,pa zgodi se tudi da ti vraste in je treba it pod anestezijo ,da ti jo odstranijo kirurško.. vsaka stvar ima dve plati-dobro in slabo .
2015 02 05
Ce bi se gledalo na to, kaj vse ima ucinke na nas, potem se lahko samo zabubimo v hiso in miirujemo ;) sicer pa uporabljam nuvaring in je bomba... Prej sem bila na tabletkah, ampak tisto hitro pozabis vzet ipd, tak da zdaj samo vstavim obrocek in je 3 tedne mir :):)
2015 02 05