Moj profil Nastavitve Odzivi Pogovori Najljubše Odjavi se

Forumi /

Lepota, stil, zdravje /

Zdravje /

Kontracepcija - mnenja in debata - skupna tema

Vsaka po svoje, meni osebno ta kemija ne diši, tudi protibolečinske tablete ne jemljem... Različne smo si, zato tudi vsaka ugotovi kaj ima za njo več prednosti kot slabosti :) Lahko pa rečem, samo v premislek, da se super počutim, odkar v svoje telo ne vnašam nobene kemije več [:nasmeh] Mislim pa da so ti obročki danes boljši kot so včasih bili, ko so ženskam kar ven padali in tut dosti jih je zanosilo kljub spirali.
2015 02 05
no jaz osebno sem proti vsemu kar proizvaja farmacija (ker sem pač mnenja da sem zaradi cepljenja dobila Sladkorno, ker mi je telo avtoimuno reagiralo na živo srebro, ki je v cepivu za gripo in pomoje ni naklučje da sva s sestro obe avtoimunsko zbolele hkrati 1 mesec po ceplenju) no ampak kontracepcija je edino kar podpiram.. kondomi so malo predragi za nas študente ;) sicer bom pa zdaj počasi nehala z uporabo, ker načrtujem zanositev konec leta :)
2015 02 05
Aja, nisem imela pa nobenih težav in uporabljam že 7 let.. ;)
2015 02 05
Glede obročka, je kaka slabost oz kaj kar te moti? Sem tudi sama že večkrat razmišljala o kaki drugi metodi. Dozdeva pa se mi, da punce, ki začnejo jemati prej, imajo dosti več težav
2015 02 05
Zavedam se da so kondomi no go za nekatere zarad finančnega vidika, če imajo te osebe rednega partnerja to odločitev podpiram, v nasprotnem pa nikakor ne. Samo bodimo poštene, večkrat denar zapravimo tudi za luksuz (npr. študentje sigurno hodijo na kavice...). Drgač pa se jz s nakupom kondomov sploh ne ukvarjam, ker tip najbolj ve keri mu ustrezajo... Meni blizu oseba pa s svojim partnerjem izmenično kupuje kondome in vem da ni nek hud strošek.
2015 02 05
No jaz uporabljam od 16. leta, pa nimam težav, zdaj sem pa stara skoraj 22 (torej 6 let uporabljam..sem se prej malo zakalkulirala :P).. :) upam da tako ostane :) Bom pa videla če bodo kakšne posledice zdaj čez 4 mesece, ko bom prenehala z kontracepcijo ;) Sicer pa glede Nuvaringa.. ko imaš vstavljenega nič ne moti in sploh ne veš da ga imaš.. Na začetku boš verjetno imela težave, ker ne boš vedela kako ga globoko vstavit da nebi ven lezel (sicer pade ne ven, samo imaš ga bolj pri začetku, vendar boš po parih mesecih že vedela, kak ga stisnit, da bo lepo globoko šel notri)... Pri spolnem odnosu ga lahko pustiš notri lahko ga daš pa ven ;) ;) pač odvisno kak vama bol paše ;) Meni osebno je boljše kot tabletek, ker je manjša doza hormona, ki se enakomerno sprošča cel dan, ker tabletek ko poješ imaš veliko nihanja hormona, ker ko zaužiješ dela napovno velika doza in proti koncu dneva je zelo mala doza.. skratka tu pri tem ni tolk nihanja hormonov.. je pa tudi fajn, ker ne moreš pozabit :) jaz sem pri tabletkih morala imeti nastavljen opomnik, drugače sem pozabila.. Tu pa obroček vstaviš, je tri tedne not (jaz cahnam v rokovniku). daš ven, en teden premora (3 dan dobiš menstruacijo in traja 4 dni), nato pa spet vstaviš nazaj in je 3 tedne mir :) Sicer pa sem jaz kot študentka zelo malo potrošna.. ;) potrošim približno 70 - 100 € na mesec (večinoma za hrano, saj imam jaz čez hrano, on pa bencin) :) no stanovanje mi pa plačata starša (oz. od države dobim dodatek za nego otroka zaradi sladkorne in pokrije celo stanarino :)) strošek je pa odvisen od pogostosti ;);) če rabiš kondom enkrat na mesec potem ni strošek :P
2015 02 05
Sicer pa kaj pa vem.. od začetka sem uporabljala kondom, pa mi je bil bolj hecen občutek, kot pa če je to koža na kožo ;) nisem pa nikoli razumela tistega ko so bli rebrasti kondomi pa z izbočenim pikam.. jaz tega nisem nič čutla, samo več sem plačala :P haha :)
2015 02 05
Nuvaring in cerazette je čist ista stvar,samo da je ena v tabletkah,druga v obročku. če si nagnjena h kakšnim vnetjem potem nuvaring ni zate. je isto kot tampon ne čutiš ,ker ga notri globoko porineš ;) jaz sem ga imela konstantno noter ,tako kot konstantno jemljem kt brez premora.
2015 02 06
Lahko samo vprašam kako pa boš preživljala otroka, če nimaš niti za kondome?
2015 02 07
Tudi jaz nasprotujem uporabi KT, ker se mi zdi vsa ta kemija skodljiva, ne jemljem niti protibolecinskih tablet itd. Se mi zdijo drugi nacini za preprecevanje nosecnosti manj skodljivi, recimo kondom. Je pa zagotovo tezava pri tistih, ki imajo moske, ki mislijo, da je s kondomom kot, da bi lizal sladoled cez sipo, predvsem pa bi radi veselo ejakulirali povsod naokrog. In potem silijo njihove zenske, da jedo tabletke, uporabljajo invazivnejse nacine zascite. In kot so ze prejsnje komentatorke povedale, ginekologi zelo radi predpisujejo KT in tudi nekatere jih uporabljajo samo zato, ker so zastonj. Ne pomislijo pa na velika zdravstvena tveganja, ne samo na kratki ampak predvsem na dolgi rok. V vecini razvitih drzav v Evropi, so KT placljive (sicer so delno financirane, ampak se vedno je treba samoplacnisko doplacati priblizno polovico - vem za Dansko). Medtem so pa kondomi zastonj. Saj ti poleg nosecnosti preprecujejo tudi SPB. Pri nas bi veljalo razmisliti v smeri, da bi bili kondomi zastonj, tabletke pa delno samoplacniske.
2015 02 07
no jaz osebno bi si jih lahko privoščla (prej sem govorila nasplošno o študentih), samo se mi zdi škoda denarja :) Za otroka imava lepo varčevalni račun in da fant vsak mesec polovico plače na varčevalnega.. tako bo dokler bo bebo ven prišo že kar nekaj 1000 Eur gor tako da bo šlo čez.. ;) pa takrat bom dobila potem še štipendijo, ker se potem samo še lastni dohodki gledajo ;))
2015 02 07
sicer pa mislim da država tega ne uvede, ker bi prišlo precej dražje... ;) razen če bi omejili da vsak par dobi 1 škatlico kondomov na mesec (da je cenovno enakoo tabletkam;))
2015 02 07
In zaradi tega računa boš tepena za otroške dodatke ipd
2015 02 07
No super da varčujeta, tudi obilo lepih trenutkov vama želim z otrokom če si ga tako želita. Sama sem prenehala z tabletkami, ker so name res slabo vplivale+ plus vsi stranski učinki, ki bi se lahko se pojavili..mam sebe rada haha Glede tega, da pa fantje silijo, da nemorejo z kondomom...taki fantje niso nic vredni in nimajo punce radi...pomislite obratno...bi ve silile fanta v hude stranske ucinke samo za vas uzitek? :) mislim da ne. Sicer pa je to samo moje mnenje.
2015 02 07
no zaenkrat še ni veliko gor, ko pa bo več gor, lahko daš varčevalni račun na zavarovalnico, kjer se ne upošteva (kolikor sem informirana se upošteva le na banki) drugače pa umisliš kakšen sef, pa denar na različne lokacije, nekaj na banki pa gre :) nekako bo že ;) No jaz imam zelo razumevajočega fanta in me v nič ne sili.. meni osebno je pač bolj fajn koža na kožo.. je pa verjetno stvar navade :) :)
2015 02 07