Moj profil Nastavitve Odzivi Pogovori Najljubše Odjavi se

Forumi /

Ljubezen, družina, otroci, psihologija /

O otrocih /

Otrok, kdaj?

Glede risank je najbrž Anja mislila, da določeni otroci non-stop gledajo risanke, ker se za čas starši ne rabijo ukvarjat z njimi. Tudi sama se zelo proti risankam, sploh nasilnim in moji otroci tega ne bodo gledali. Glede šole, službe, kariere... pa je tak, šola ne bo pobegnila, ampak tut otroci ne. Tako kot je težje imeti otroke pri 40-ih, je tut tećje šolo nardit pri 40-ih. Eno z drugim, odvisno od nas kake so naše želje, vrednote in prioritete. Tudi sama sem pti 20-ih bila neizkušena in naivna smrklja, z več sreče kot pameti. Če bi se mi takrat otrok zalomil ne vem kako bi bilo. Definitivno nisem bila zrela za otroka, na vse se gledala drugače kot gledam sedaj. Čez 5 let bom zadeve dojemala drugače. Otrok ti spremeni življenje, pa četudi si to ne želiš priznati. Ne odobravam mamice, ki jih vzdržujejo partnerji ali starši. To ni moj stil.
2015 01 01
Nikoli ne veš,mogoče boš pa ti takšen starš. Nikoli ne reci nikoli .
2015 01 03
[:nasmeh] Glede na to, da se zadeve lahko zelo hitro spremenijo, pa bomo morda zibali čez kako leto. Meni osebno je pomemben tudi porod, da je naraven in brez zdravil, kar je pri nas science fiction dosežit v porodišnicah [:zalosten] Če izraziš željo, da bi rodil v kakšen drugem položaju, kot pa na postelji oz. na hrbtu (kat je najmanj fiziološko in najbolj tvegano) te itak gledajo kot da je s tabo kaj narobe, češ kaj si zmišljuješ.... [:zafurstriran]
2015 01 06
miss11 jaz bi vzela nazaj tale stavek " pa četudi otroka nikoli ne bom imela". mogoče se boš pa nekoč premislila in boš imela neizmerno željo po otroku in ne boš mogla zanositi in kaj boš potem. Jaz sem dala to čez 3 leta nisem mogla zanositi in tega nikomur ne privoščim, da ne bi mogel imeti otrok. Kakšne boličine so to vsi okoli tebe imajo otrioke le ti ga ne moreš imeti, iz meseca v mesec se trudiš da bi zanosil pa ne gre. Tako ko preberem take stavke mi kar zavre [:zafurstriran]. lahko si pameten in ne vem kaj, ko si pripravljen na otroka to začutiš. Če čakaš na to da boš imel kariero, stanovanje in službo lahko čakaš tudi do 40 let. Jz sm čakala ja da diplomiram da si urediva stanovanje in lejga zlomka nisem mogla zanosit. če bi lahko zavrtela čas nazaj bi imela otroka že pri 22. Otrok ti spremeni življenje ja 100 na bolje.
2015 01 10
Ne dvomim v to, sploh pa zato ker to rečejo vse mamice, sigurno je relevantno... Ne me narobe razumet, vendar katera mama bo rekla otrok mi je spremenil življenje na slabše, nimam več časa zase ali kaj podobnega? Tega nobena ne bo javno rekla, niti sebi priznala! Ničesar ne vzamem nazaj :) Lahko se zgodi, da ne moreš zanosit, sploh če je telo v neravnovesju ali pa si otroka podzavestno ne želiš ali pa enostavno ni še pravi čas... Razlogov je milion in mi vse medicina in črno na belem. Poznam te zgodbe, vem da je zelo težko. Seveda boli, ker skos gledaš tuje otroke in se na to fokusiraš. Ni edini smisel v življenju imeti otroka, vsaj pri meni ne. Otrok te sigurno dosti nauči, potrpežljivosti... Ni mi pa jasno zakaj male dojenčke starši vlačijo na dolge lete, če si se odločil imet otroka, potem ga ne rabiš mučit z 10- urnim letom, samo zato ker tvoja egoistična rit želi videt Azijo, Ameriko... Otroke je na letalu strah, imajo zamašene ušeske in se jokajo. Otrok je velika odgovornost, ni to neka igrača, ki jo lahko vrneš, če ti ni cool.
2015 01 22
miss so takšne mame. Zakaj pa naj ne bi imela časa zase in za hobije ,ko imaš otroka??? Ja mi smo tudi naše mučili z 18 urno vožnjo [:rezoc] . A ti vse otroke mečeš v en koš???? ne bi smela,prav tako kot se ljudi ne meče v isti koš
2015 01 22
Kdo omenja kake hobije i prosti čas? Sej lahko športaš z otrokom - kolesariš, smučaš... Pač večini deojčkov na letalu ni fajn. Ne mečem vseh v isti koš, ne vem zakaj takšno mnenje :) Niti koga obsojam, vsak živi po svoje. Na srečo se dosti njih odloča za otroka, da vsaj malo nataliteto dvignemo ;)
2015 01 22
Tudi jaz se strinjam, da je otroke najboljse imeti ko si na to pripravljen in ko imas urejeno življenje. Tudi jaz nisem materinski tip in sem zato "čudna, fina, egoistočna" ker si jih pac ne želim. Tudi na telesu pusti neverjetne posledice, ki si jih nikakor ne želim. Meni se zdita nosečnost in dojenje ogabna, pa naj reče kdorkoli da je to lepo. Stara sem pa 25 partner pa 27 in obadva sva proti otrokom. Tudi razume da ni pošteno da morem jaz rodit in se mučit celo nosečnost. Se pa mi smilijo taksne ki imajo mnenje da otrok mora bit da so lahko srecne. Ali pa kot vecina zensk rece da si partner zeli zato mu bodo ustregle. Tega ne bi nikdar. Pameten moški ne pricakuje od tebe otroka pa kdaj bos pripravljena. Pameten moski ne želi, da njegova ljubezen trpi bolečine in muke in hvalabogu, da imam sama taksnega :) Nehajte se ze podrejat moskim
2015 02 06
anonimna pred mano: [:rezoc] [:smeh] hvala, ker si me tako nasmejala. se bere, da si močno nezrela in nedorasla oseba. Upam, da si želiš, da je takšno razmišljanje samo trenutno in da se bo skozi leta spremenilo. kaj resno misliš, da te bo partner pri 40-ih še vedno gledal, medtem, ko si bodo vsi njegovi prijateli ustvarili družine??? veze, ki temeljijo na čustvenih razmerjih brez potomcev, se ne obnesejo (malo preglej študije). sicer bi lahko še kaj napisala, vendar se mi ne da.... še enkrat hvala za [:smeh] [:smeh] [:smeh] [:smeh] [:smeh] [:smeh]
2015 02 06
Ne strinjam se niti z prvo Anonimno, niti z drugo. Kdo pravi, da se zveze brez otrok ne obnesejo? A se zavedate koliko je neplodnih parov in še vedno dočakajo skupno starost (četudi ne posvojijo). To so taka brezvezna posploševanja da glava boli. Kdo pa pravi, da bota dva večno skupaj, če mu bo ona otroka rodila? To je uno razmišljanje, priklenila ga bom s otrokom [:sokiran] [:zalosten] Meni nosečnost ni ogabna, pač pa je nekaj lepega, če si to želiš, dojenje prav tako, poveže te s otrokom. Ženska pač "mora" rodit, narava je to tako uredila, tudi prvo Aninimno je njena mami rodila in ne ata [:jezik] Trenutno sem v še dokaj sveži, resni zvezi in o otrocih ni debate. Včasih sicer moj partner omeni, kako bodo otroci lepi. Že v štartu sem mu povedala, da nisem prepričana ali bom sploh imela otroke. Še vedno je z mano. Vem, da si on želi družino. Jz pa si pred tem želim še milion stvari. V primeru, da bi partner izvajal pritisk name glede otrok, bi to zvezo zaključila, saj ne maram da me kdo sili v karkoli...
2015 02 07
Ne strinjam se z prvo anonimno, saj je meni nosečnost lepa, če si to želiš. Je pa to njeno mnenje in me ne moti če je srečna z partnerjem brez otrok. Glede tega da ženske moramo roditi se pa strinjam. Tudi meni se ne zdi pošteno da so menstruacija, rojevanje in vse nadloge ženske stvari. Bolj me skrbi mnenje druge anonimne. Prej bi rekla da je ona nedorasla, saj mišljenje, da mora ženska rodit moškemu otroka, da bo ostal z njo je za lase privlečena. Mislim, da smo ženske kaj več kot samo "stroji za rojevanje". Naj tudi omenim da si veliko moških sploh ne želi otrok. Pa tudi, da poznam veliko srečnih parov brez otrok in veliko veliko ločenih družin z otroci. Če pa si ženska ne želi otroka in jo mož zato zapusti pa je res ni ljubil. Tudi sama ne bi imela otroka samo zaradi želje moškega
2015 02 07
Sej menstruacija ni nič slabega, kako jo doživljamo pa je čisto naša izbira :) Prav tako tudi porod, mislim da je lahko super, lep in minimalno boleč, če se dogaja v sproščenem in prijetnem okolju (kar porodnišnica zame ni), brez posegov in brez zdravil, ki pospešijo porod... Žal si pač redkokatera upa roditi doma, zato so porodi takšni kot so, z zdravili, vsako režejo za preventivo, če ne gre potem te čaka vakum... Rojeva se v položaju, ki je najmanj primeren zarad glavitacije - položaj na hrbtu, ker je pač babicam najbolj priročen in paktičen. Najlažje je roditi na vseh štirih ali na stolčku... Probajte it na veliko potrebo leže na hrbtu, grem stavit da vam ne bo uspelo. Otrok ko kaka, se nagne naprej in nogice tišči k trebuhu. Pri porodu ni neke razlike, s tem da je pač otrok večji...
2015 02 08
Tega pa nisem vedela :) In ti bi rodila brez zdravil in doma če boš seveda hotela imeti otroka? Jaz vem zase da bi me mogli nafilat z protibolecinskimi, ker sem kar občutljiva na bolečine. In ja, porodnišnice so skrajno neprijetne. Kaj pa rojevanje v vodi, se spoznas kaj na to?
2015 02 08
Jaz poznam eno ki je na wcju rodila :)
2015 02 08
miss kako filozofiraš :)
2015 02 08
1 2 3 4 5 6 7 ... 9