Moj profil Nastavitve Odzivi Pogovori Najljubše Odjavi se

Forumi /

mojbutik.si /

Ideje /

Vsega poln kufer!

abcabc: popolnoma zgrešeno mnenje, oz. odvisno od odvetnika, ki si ga najameš. živci pa niti najmanj ne trpijo, saj gre pri dokazljivih goljufijah, vedno za dobljene tožbe. potrebuješ samo strpnost, ker so tožbe, ki niso prioritetne, časovno zelo dolge. časa in strpnosti pa imam jaz dovolj.
2015 01 09
lili.dezman, tako kot je tebi moje mnenje popolnoma zgrešeno je meni pač to, da bi šla v tožbo zaradi ene majčke popolnoma zgrešeno [:nasmeh] kaj pa ima odvetnik s sodnimi stroški, kot so kakšne sodne takse in tako naprej? to pa res ni odvisno od izbire odvetnika. od njega je odvisna samo cena, ki jo ima zastavljeno, da ga stranka plača, to je pa tudi vse. to je res, če imaš dokaze ni ravno druge možnosti kot to, da imaš sodbo dobljeno. se pa sprašujem, če je za kakšnih izgubljenih 10, 20 eur vredno plačevat odvetnika, sodne stroške,.. res ne vem, za kolikšen znesek bi te morala prodajalka tukaj oškodovat, da bi se splačalo tožit. no, vsaka pač po svoje. [:nasmeh] barbina, kako pa dokažeš, da artikla nisi prejela? res me zanima. ker baje se tudi dogaja, da prevaranti pošljejo kupcu paket, notri pa eno plastenko z vodo ali kaj druga. ti imaš dokaz, da si nakazala denar, on pa ima v tem primeru dokaz, da je poslal paket. zdaj pa dokaži, da notri ni bilo to, kar si naročila [:nasmeh] najbrž ni tako enostavno, ne vem... ah, to se da debatirat na dolgo in široko [:nasmeh]
2015 01 09
Ne verjamem v zgubljene pakete, imam prijatelja, ki dela na pošti in je verjetnost minimalna da se kaj izgubi. V tožbo pa ne bi šla. Enkrat nisem prejela 5 evrov v kuverti, punci sem kljub temu poslala njen paket. Mirno spim in to mi je pomembno [:nasmeh]
2015 01 09
sodna taksa se plača sodišču, zato da bo naša vloga sploh obravnavana. zneski pa so različni, mislim, da so povezani z vsebino tožbe (tu lahko da se motim, nisem čisto prepričana). Če pa oškodovanec sodišču dokaže nezmožnost plačila sodne takse (brezposelnost, starš samohranilec z min plačo...), ali da bi plačilo ST ogrožalo oškodovančevo preživljanje, je oproščen plačila ST. vse to dokazuje s pisno izjavo o premoženjskem stanju na predpisanem obrazcu. čisto enostavno, samo dolgotrajno. in ne gre se tu za tožbo zaradi ene majčke, ampak za princip; pač ne more te vsak, ki ima 5 min cajta okoli prsta vrtet. vsaj mene ne. in vse stroške, ki so ti bili s tožbo pridobljeni, dobiš povrnjene + odškodnino za nastale npr duševne težave (recimo depresija, povečana razdražljivost in še ine še...)
2015 01 10
So mi jasne zadeve. Zelela sem samo povedat, da se zdalec ni vse odvisno samo od odvetnika, kot je bilo receno. :) za odškodnino za razne dusevne tezave itd pa moraš posebej tozit, torej najprej kazensko tozbo in nato se tozbo za odskodnino. Za en nedobljen artikel si torej nakopas dve tozbi, v cemer ne vidim smisla :) ampak o tem lahko razpravljamo ure in ure pa ne bomo prišle do dna, ker ima pač vsaka svoje mnenje in prav je tako [:nasmeh]
2015 01 10
tudi mene jezi v vecini samo kupujem saj lahko vidite da ne prodajam da te pa nategnejo me pa jezi Ne poslujte z osebo Snowy ne poslje niti ne odgovori ceprav je prijavljena na mb
2015 01 14
jaz se eni punci poslala chanel original pudr, ona meni jakno in blazer, in ona pudra ni dobila ( 4mesece ). sve se obe pozanimali po poštah, in ni bilo paketa nikjer.
2015 01 30
1 2