Moj profil Nastavitve Odzivi Pogovori Najljubše Odjavi se

Forumi /

Ljubezen, družina, otroci, psihologija /

Zgodbe iz spalnice, 18+ /

Prosim pomoč-počen kondom!

Živjo, bom izkoristila možnost in kar tu vprašala..1 dan pred predvideno M, ki jo imam čisto redno sem pojedla Norlevo zaradi izliva pri SO. M sem dobila čez 5 dni malo z zamudo verjetno zaradi Norleva? Zdaj pa ne vem kako naj vem, če je to M ali krvavitev? Preden sem dobila M sem imela krče-kot vedno in M je tako rjave kot tudi rdeče barve. Je vmesna res samo rjava? Časovno bi morala biti M. Hvala in lep večer
2015 01 18
Vmesna ni samo rjava, tako kot tudi M ni pri vseh v istem odtenku rdece :) Jaz mislim da je to vmesna, M pa naslednji mesec.
2015 01 18
Aha, potem je vedno po tej tabletki najprej vmesna in šele potem M? Kolegica ni dobila niti vmesne, ampak samo M, ko je imela čas za M..
2015 01 18
Ne, ne pojavi se pri vseh vmesna krvavitev. Hormoni v Norlevu na vsako telo delujejo drugace. Ampak glede na, to da M nisi dobila, ko bi morala predvidevam, da je to vmesna in, da bos M dobila naslednji mesec takrat, ko moras.
2015 01 18
Ponavadi jo imam na 28-32 dni, tako da je prišla ravno v pravem času, če gledam na ta ciklus, sem šele zdaj preračunala..Je potem možno da je M? Brala sem, da nekatere niso dobile po tableti niti vmesne niti M in so bile potem noseče. Upam da vsaj kaj pomaga ta krvavitev kakršna koli je da nisem noseča. test pa bom vsekakor naredila, ko bo preteklo dovolj časa
2015 01 18
Aja, no potem je pa možno, da je M. Ja, to drži, da nekatere ne dobijo niti vmesne niti M. Vmesna pa drugače ne pripomore k temu, da ne bi bila noseča, je samo posledica visokega stanja hormonov v telesu. Najboljše, da narediš test.
2015 01 18
Jaz pa mislim, da je zelo pomembno kakšen ciklus ima posameznica. Tiste, ki imajo ciklus na 28 do 30 dni in imajo ovulacijo 14 dan (ter jo po možnosti tudi čutijo), nekaj dni pred M nimajo plodnih dni in je možnost skoraj ničelna. Tiste, ki pa imajo neurejen ciklus, ki traja 40 dni ali manj kot 25 dni, nimajo ovulacije ali imajo motnje ovulacije pa ne morejo točno vedeti kdaj so plodni dnevi in lahko zanosijo kadarkoli, zato je tudi par odstotkov takšnih primerov, da zanosijo pred M. Enako je z Norlevom, odvisno kdaj se ga vzame. Če se ga vzame med plodnimi dnevi je možnost za zanositev vseeno večja.
2015 01 19
To je res ja, v bistvu je vse kar se tukaj pogovarjamo čisto odvisno od posameznice in njenega telesa. V plodne dneve pa v bistvu jaz nekak dvomim. No mislim, da bi se glede na plodne dneve ravnala in upala takrat "tvegat" med odnosom. Vedno se lahko zgodi, čeprav je manj možnosti v času neplodnih dni.
2015 01 20
Hej, tudi jaz sem bila v dvomih in sem šla ginekologinji. Razložila mi je, da če imaš redne menstruacije, redno krvavitev vsak mesec ob istem času, da ne moreš zanositi nekaj dni pred M. Tak da če imaš res redno M, po moje nimaš kaj skrbeti..problem je pri tistih, ki nimajo rednih M, ker lahko zanosijo kadarkoli, tudi med M.
2015 01 20
No, to je pa dobra novica [:tihsmeh] malo za salo, malo zares
2015 01 20
Punce, razumem vas da vas skrbi zanositev, koga pa ne [:nasmeh] Vendar 1 dan pred pričakovano M, jz res ne bi jemala tabletke za dan potem. Sama imam tudi PMS in vem, kdaj bo prišla M. Par dni pred M, čutim bolečine v spodnjem delu trbuha in križu... Tole Norlevo res ni bombon, ampak je hormonska bomba... [:zalosten]
2015 01 21
Je hormonska bomba, to definitivno drži. Ampak raje 1 x vzamem hormonsko bombo, kot da tvegam in si pokvarim celo življenje (ne narobe razumet - ampak vse ob svojem času).
2015 01 21
Miss11 ja sej za take punce, ko vedo in čutijo prej oz. imajo res točno M, res ni problema..Ker se pred M že dogajajo določene spremembe v telesu in se pripravlja krvavitev, zato tudi po razlagi normalne človeške fiziologije pri ženski z rednim ciklusom to ni teoretično mogoče. Nekatere pa nimajo tega, ker imajo ciklus neurejen in tako ne vejo 100% če bo res M prav čas (vsak mesec ob istem času). Pri teh je bolj problematično.
2015 01 21
Hvala vsem za nasvete in odgovore..sem malo bolj pomirjena..čakam, da mine 14 dni in da naredim še test. Čeprav imam občutek, da sem imela oz. še imam menstruacijo...pravi čas, ista krvavitev ;) In da ni posledica vmesne. Bomo videli- Hvala še 1x! [:ljubek] [:ljubek] [:ljubek]
2015 01 21
No super, drzim pesti da se ti vse uredi. [:nasmeh]
2015 01 22